רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported

בס"ד
שלום חברים יקרים,

ראשית יש לי הודעה לכל מי ששאל אותי על הפעילות פורים בבית לוינשטיין, אז סופית האירוע שונה לתאריך ה 13/3/11 יום ראשון. וכל מי שרוצה להגיע מוזמן החל מהצהריים ( 13:00 ) - תהלוכה בין החדרים תיהיה ב 16:00 ובערב הופעה של אומנים מתנדבים.

העזרה שלכם יכולה להיות ב:

1. גיוס משלוחי מנות מחברותעסקיות, לקוחות. חברים , אנשי עסקים. - אנו קונים את המשלוחים מבית איזי שפירא וזאת מצווה כפולה!
2. שתיה קלה. ( חסרים מספר ארגזים )
3. יינות לאורחים. והאומנים
4. פינות איפור, פינות צביעה, פינה לסידור השיער ועוד..

למי שרוצה לתרום ולהתנדב נא לפנות לסמדר 0542681145 ( הכי מהר שאפשר ).

פרשת ויקהל 25/02/11

תקציר:
פרשה זו עוסקת בעיקרה בעניינים הנוגעים להקמת המשכן .בתחילת הפרשה מסופר בקצרה על איסור עשיית מלאכה בשבת, אחר כך בא תיאור התרומות וחומרי הגלם השונים שנתרמו למשכן.

אז מה ניתן ללמדו הפע מהפרשה שתי נקודות מרכזיות שעליהם רציתי לכתוב?

1. הפרשה פותחת ב "יקהל משה את כל עדת בני ישראל...." ואז "ויאמר אליהם אלה הדברים אשר צווה יהוה לעשות אותם"

ממשיכה הפרשה " ששת ימים תעשה מלאכה וביום השביעי יהיה לכם קודש שבת שבתון ליהוה כל העושה בו מלאכה יומת"

ובהמשך...

2. "....קחו מאתכם תרומה ליהוה כל נדיב ליבו יביאה את תרומת יהוה זהב וכסף ונחושת".... תכלת ואגמן ותולעת..."

מספר יסודות לחיים :

1. הקב"ה מלמדנו כבר בתחילת הפרשה, לאחר חטא העגל ולאחר ( הכמעט ) החלטה ל"מחוק" את העם, את יסוד הויתור, הסליחה, החמלה, אריכות אף והמחילה. ובעיקר ללמדנו שכמסיימים פרק וסולחים, אז מכל הלב ולא לשמור כעסים בבטן או להשאיר "חשבון" פתוח. בנוסף רצה הקב"ה, כאבא לילדיו למסור לנו את ה סוד לחיים הטובים והמאוזנים של האדם. המשפחתיות. = קודש שבת

במילם אחרות אומר לנו הקב"ה (דרך משה) שתדעו שאני יודע את הטבע בכלל ונפש האדם בפרט, ולכן לאחר ששה ימי עבודה ולעיתם שיעבוד יתר לכל החומריות ביום יום, חוסר זמן שלנו לעצמנו, בני הזוג, הילדים והמשפחה, חייבת וצריכה הנפש לשנות תדר על מנת שהאדם יקבל כוחות מהרוגע והביחד (שבת אחים גם יחד ) וזאת על מנת להטעין מצברים לשבוע חדש.

ולכן המסקנה עבורכם - קבלו חוק וכלל זה כדרך חיים . אם לא תעשו זאת יומת, ומה הכוונה בפשטות לאדם והרי הקב"ה הכל עושה לטובתנו... שהרי מי שלא יבין זאת ולא יתרגם זאת לשינוי אמיתי של התדר ויפעל שונה, הנשמה / הנפש שלו לא תחווה את ה"נשמה היתרה של השבת" ויהיה עסוק גם בשבת במהלך השבוע הקודם ואין סיכוי שנפשו תתחזק ויקבל את כוחותיו ולכן = נפש מתה וזהו חלק מ - יומת".

2. "כל נדיב ליבו"- מספרת הפרשה שעלינו לקחת תרומה מעצמנו, אגב להבדיל מהפרשה הקודמת שלקחו תרומה מהקב"ה, הפעם כל אחד יכניס יד עמוקה לכיס שלו ויתן ככל יכולתו האישית וזאת ללמדנו שני יסודות:

א. אסור לשפוט אף פעם שום אדם, אם תרם יותר או פחות והעיקר שנתן מנדיבות ליבו.

ב. כל אדם שווה לקב"ה ולכן כל אדם יתן ממקסימום יכולתו ודרגתו ( כסף,נחושת,תכלת,ארגמן,עצי שיטים,שמן למאור וכו ) ובעיקר שנבין שגם אחרי שכל אחד נתן מנדיבות ליבו, לא נוכל להגיע לשלמות בלי כל חלקי העם והתרומה היחסית שלהם.
כי כולנו חלק מפאזל אחד גדול וכאן אנו רואים שהעם היהודי תלוי אחד בשני ואם לא לצערנו כשנחלש יתלו אותנו אחד ליד השני.

חומר למחשבה!

כנראה לא סתם יותר משלוש פרשות עסקנו בדרך זו או אחרת במשכן - ללמדנו על הבניה הארוכה והיסודית לשלמות הקדושה הרוחנית הקשורה בקב"ה מצד אחד, וללמדנו על הכלי שעלינו כאנשים לבנות לעצמנו בעזרת עבודה פנימית ומתמשכת, וכן שעלינו להבין, להתבונן ולהפנים את תרומתם של כל הסובבים אותנו במשך חיינו וזאת תוך הבנת הקשר העמוק וההדוק שלהם למשכן הפרטי והאישי שלנו מצד שני.

בברכת שבוע נפלאאאאאאאאאאאאא,

נתן צ'פניק