רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   פרוייקט השאלת ספרים
דף הבית >> כתבות >> פרוייקט השאלת ספרים

שלום רב, השבוע קיבלתם טופס ובו הצעה להשתתפות בפרויקט השאלת ספרי לימוד של משרד החינוך בשנה"ל הבאה.
לאור העובדה שהנושא אינו מוסבר שם לעומק, אנסה לענות על השאלות השונות:  
השתתפות בפרויקט מותנית בהסכמה של 60% מכלל הורי ביה"ס.
אגרה שנתית לתלמיד 280 ₪ בלבד עבור כל סל ספרי הלימוד.
על מנת להתחיל את הפרויקט, אנו ההורים צריכים לתת "סטרט" ראשוני ע"י השארת ספרי הלימוד שברשותנו משנת הלימודים הנוכחית בביה"ס. כלומר – ילדי כתה א' ישאירו את המקרא "דרך המילים", ילדי כתה ב' ישאירו את "דרך המילים" ו"בראשית", אלו ספרים, והשאר חוברות שכתבו בהן ולכן לא יעשה בהן שימוש חוזר, וכך הלאה לגבי שאר השכבות.
בחופשת הקיץ יקבל כל תלמיד את כל חבילת ספרי הלימוד מביה"ס.

השאלה הכי חשובה, הכי עקרונית הינה בנושא כדאיות הפרויקט:
1.ניתן להביט באתר ביה"ס ברשימות הספרים, סל הספרים עולה להורה לדוג' לכיתות ב' למעלה מ-450 ₪ / לכתות ד' מעל 600 ₪.כאשר כאן ההורה משלם סכום קבוע של 280 ₪ בלבד
2.לגבי חוברות עבודה, המהוות את חלק הארי בכיתות הנמוכות:התלמידים יקבלו חוברות חדשות שלא כתבו בהן, בכתות א-ד התלמידים יורשו לכתוב בתוך החוברות במקצועות החשבון והשפות, בשאר המקצועות יכתבו התלמידים את התשובות במחברות.בכתות ה-ו התלמידים יכתבו את התשובות בכל המקצועות במחברותיהם.קיימים בתי ספר בהם בלי כל קשר לנושא של השאלת ספרי לימוד התלמידים אינם כותבים בחוברות, דבר המאפשר שימוש חוזר, הן ע"י העברה לאחים/חברים, והן ע"י זיכוי בחנויות הספרים לשנה"ל הבאה. ישנו כאן ערך מוסף הנוגע לאיכות הסביבה, אנו יוצרים פחות פסולת ע"י שימוש חוזר...הרווחנו גם את ערך השמירה על הכדור בדרך...
3.כאשר ביה"ס לוקח חלק בפרויקט, לא ניתן לבקש מההורים לרכוש ספרים/חוברות במהלך השנה – חסכון נוסף !
4.אין יותר מצב בו ידרשו מאיתנו לרכוש ספרים חדשים בגלל שישנה "מהדורה חדשה" .
5.ברגע שאנו חלק מהפרויקט, עפ"י חוק לא ידרשו מאיתנו  לרכוש ספרים/חוברות נוספות, שהם "בהוצאת ביה"ס". שוב 280 ₪ לכל הסל  וזה  ה כ ל !!
6. בי"ס שיצטרף לפרויקט יקבל סכום כסף נוסף "מענק" ממשרד החינוך לקופת ההורים בביה"ס.  רווח כפול !!!!! `  בחשבון פשוט, הורה שיש לו ילד אחד בביה"ס ישלם 280 ₪ בלבד לכל הסל.הורה שיש  לו שני ילדים בביה"ס ישלם 560 ₪ בלבד.הורה שיש לו שלושה ילדים בביה"ס ישלם 840 ₪ בלבד.תציצו ברשימות הספרים ותיווכחו בעצמכם בחיסכון.           
  בקיץ הקודם אלפים יצאו לרחובות להפגין על יוקר המחייה, כעת נותנים בידינו את האפשרות לשנות, לחסוך, להקל, מי לא התלונן על כך שאין באמת "חוק חינוך חינם",              
אז נכון שבהמון תחומים יש עוד הרבה מה  לשנות, אבל בואו נתחיל במשהו... יש לנו כוח לשנות, בואו נזיז דברים ! משיחות עמכם, ההורים, אני שומעת תמיכה רבה והבנה שהנושא חשוב, אך מאידך אני שומעת גם את הקולות של ההורים הבודדים שמנסים לבלבל את הרוב, ע"י שמועות בלתי נכונות לגבי הפרויקט, וחבל !
מה יכול להיות רע בכך שנשלם 280 ₪ לשנה ונקבל את כ ל ספרי הלימוד ????  מה כ"כ נורא בכך שבחלק מהמקצועות הילדים יכתבו במחברות? האם כ"כ מזעזעת המחשבה שהילדים ילמדו לשמור על הספרים והחוברות איש למען רעהו?   תחשבו, בסיום כל שנת לימודים משאירים ספרים, ומקבלים את כל הסל בביה"ס בחופש הגדול, ללא טרחה, ללא ריצות, וללא סימני שאלה כמה זה יעלה לנו???
בכל שאלה אשמח לענות/לברר עבורכם,לתשומת לבכם בי"ס שלא יצטרף עד סוף החודש לא יוכל לקחת חלק בפרויקט בשנה"ל הקרובה, וחבל.

 Go Back  Print  Send Page