רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported

   פעילות מבורכת למען בטיחות הילדים.

סגן ראש העיר, מר בן שמחון יעקב, יחד עם עוזרו ליאור בועז, גב' טובה עמרם, מנהלת מח' בטיחות עירונית,הנהלת ביה"ס, יו"ר ועד ההורים קרן כהן וועד ההורים בבית הספר ביאליק פעלו בחודשים האחרונים באנטנסיביות להרים את פרוייקט "סע לשלום".

ביום ראשון הקרוב יצא לדרך, בניצוחו של סגן ראש העיר מר יעקב בן שמחון, הפרוייקט "סע לשלום" שנועד להגן על בטיחות הילדים בעת הגעתם לבית הספר.
הפרוייקט מתקיים בשיתוף עמותת "אור ירוק" ובמסגרתו יתייצבו ארבעה הורים לבושים באפודים זוהרים מול הכניסה הראשית לבית הספר.
ההורים יקבלו את פני התלמידים בצאתם מהרכב של ההורים, מתחם עצירה מתוחם, כאשר כל רכב המגיע יעצור בסמוך למדרכה, ההורה לא ירד מהרכב, ההורים המתנדבים "תורני הורדה" יורידו את הילדים בבטחה אל המדרכה.
ההורים קיבלו הנחיות במכתב שנשלח אליהם לגבי התנהלותם הצפויה, אופן הנהיגה, הכנת הילקוט בסמוך לילד או ממש עליו וזאת כדי למנוע עיכובים.
יו"ר ועד ההורים עו"ד קרן ראובן-כהן: "הרעיון נולד בעקבות הלחץ העצום שנוצר בשנים האחרונות בכניסה לבית הספר.
הורים רבים החנו בחניה כפולה, על מעבר החציה ובכל מקום אפשרי.
 

מכתבה של מנהלת בית ספר "ביאליק" להורים

"סע לשלום" - פרויקט הבטיחות של ביאליק

הורים ותלמידים שלום רב,
 
ברצוני לעדכן אתכם על פרוייקט מופלא, אשר יושק ביום ראשון הקרוב בבית הספר "ביאליק" בכפר גנים. לפרוייקט קוראים "סע לשלום", הוא נועד להגן על בטיחות הילדים ולהציל חיים, ממש כך! הפרוייקט ביוזמת הנהלת בית הספר, הנהגת ההורים הבית ספרית ובשיתוף פעולה עם עמותת "אור ירוק" ועיריית פתח תקווה בראשם יעקב בן שמחון סגן ראש העיר וראש מנהל החינוך , ליאור עוזרו האישי של יעקב בן שמחון,טובה עמרם מנהלת מחלקת בטיחות עירונית  במנהל החינוך.קרן כהן יו"ר ועד הורים ביאליק ואלי מחלב נציג יו"ר ועדת בטיחות בועד הורי ביאליק.
 
הרעיון: בכל בוקר במהלך השנה הקרובה יתייצבו ארבעה תורנים מקרב הורי בית הספר (לפי רשימה בנויה מראש). שלושה מקרבם יתפקדו כתורני הורדה ואחד כוון. ארבעתם יתפרשו על ציר המדרכה המהווה ציר הכניסה לבית הספר, אשר יהא מתוחם ומוגדר. כל רכב המגיע לציר זה יעצור בסמוך למדרכה, כאשר ההורה אינו יורד מהרכב ותורני ההורדה מורידים את הילדים בחיוך רחב  ובבטחה לכיוון המדרכה (הורי בית הספר קיבלו מכתבים המדריכים אותם כיצד להתנהל לרבות להכין את הילקוט על גב הילד או בסמוך לו ברכב, על מנת שלא יהיה עיכוב). הכוון יורה לרכבים לאיזה כיוון לנסוע ומתי להתקדם. התורנים יעטו על עצמם אפוד זוהר.
 
הפרוייקט ימנע מצבי לחץ רבים בקרבת בית הספר, הורדת ילדים מצד הכביש, חניה כפולה, חניה על מעברי חצייה וחנייה במקום המיועד להורדת תלמידים המגיעים באוטובוסים/הסעות - כל אלו מהווים סכנה ממשית לחיי הילדים!
 
הפרוייקט יחל ביום ראשון הקרוב 9/1/11 בשעה 07:30 בבוקר. נהיה שם עם חיוך, שיר בלב, בלונים והרבה תקווה שהעניין יצליח ואף ישוכפל לבתי ספר אחרים בעיר.
 
בהצלחה לכולנו.
שולרית קנטר

שלח לחבר הדפס
שתף