רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   פגישה עם מ' אגף איכות הסביבה 7.6.2010

סיכום פגישה ועד שכונת כפר גנים ג' עם מר אהוד שטיין, מנהל אגף איכות הסביבה- עיריית פ"ת מיום 7.6

נוכחים:

מטעם אגף איכות הסביבה: אהוד שטיין, אליאנא סובול (מנהלת מחלקת תכנון סביבתי באגף איכות הסביבה). מטעם ועד השכונה: ארז אגמון, איציק אופק, ציפי ברנוי.

סיכום הפגישה:

 1. יש לציין כי הפגישה היתה באווירה מצויינת ונראה שיש לשכונה פרטנר מדהים שיאפשר לקדם את נושא איכות הסביבה.
 2. אליאנא כנציגת האגף יושבת גם בוועדה לתכנון ובניה וגם במינהל הנדסה. כמו כן, לאגף יש מעורבות בתהליך רישוי עסקים. ומכאן הכוח הרב שיש לאגף בקבלת ההחלטות בעירייה.
 3. לאגף כוח רב לטפל במפגעים – האגף עוצר קבלנים שמשליכים פסולת (אהוד נתן דוגמא של קבלן-לא מפ"ת-שנתבע וחוייב לשלם קנס של מעל 200 אלף ש"ח). על תושבי השכונה להתריע על בעיות הפוגעות באיכות חייהם (פניה דרך מוקד 106).
 4. קניון גנים – כחלק ממתן רשיון לקניון, הוא חייב לעמוד בתנאים של רעש, זיהום אוויר ושפכים. לקניון לא ניתן עדיין טופס אכלוס, ולעסקים המתוכננים אין עדיין רשיון עסק (בהתאם, סניף רולדין אמור להיסגר עד שהקניון יקבל טופס אכלוס).

להלן התייחסות לנושאים בשוטף שהועלו ע"י ועד השכונה:

 1. קו מתח גבוה – נשאל האם ניתן לבצע הטמנה בקרקע או להרחיק מהשכונה, וכן האם מבוצעת מדידה תקופתית. אהוד עדכן שבכל הנוגע לקווי חשמל, יש חוק ברור, שמחייב על "מסדרון", כלומר מרחק נדרש ממבני מגורים מבחינה בטיחותית וקרינתית., הקו עומד בדרישות החוק, ובהתאם הוחלט על סוג הקו – 161 (הספק הקו). מתקיימת בדיקה אקראית שבודקת את הקרינה.
 2. אנטנות סלולריות – ביקשנו לקבל מידע ברור האם כדאי יותר אנטנות לאור מידע סותר בנושא. אהוד עדכן שככל שיש יותר אנטנות, יש פחות קרינה (קיימים מחקרים בנושא). בתוך העיר הקרינה יורדת לאחר 1-2 מטר מהאנטנה, מחוץ לעיר לאחר 10 מטר. באתר של המשרד להגנת הסביבה קיים מיפוי של אנטנות סלולריות.
 3. ארונות טרנספורמציה – שאלנו מהן הנורמות המקובלות, והאם יש בדיקה ומעקב. אהוד עדכן שלמיטב ידיעתו אין חדרי טרנספורמציה בבתים (היה מקובל לפני מספר שנים). בכל מקרה, צריך מרחק של 2 מטר הין חדר טרנספומציה לקומה מעל. במידה וקיים חדר מחוץ לבנין, אז לא מסכן תושבים. במידה ואכן יש ארונות כאלו, יש לעדכן את ארז אגמון והנושא ייבדק שוב.
 4. רעש מכביש מכבית – נשאל האם מתוכננת סלילה עם אספלט שקט. כשיוקמו מחלף זרובבל (על כביש מכבית ליד גת רימון) ומחלף שעריה, כל הכביש ייסלל מחדש באספלט שקט. אין כרגע לוחות זמנים, הערכה תוך כשנתיים.
 5. פסולת – עלה שאין התאמה של איסוף הפסולת לקצב גידול השכונה. הבעיה היא שקיים כ"א מוגבל – בתוספת מבנים חדשים בשכונה (למשל בהקמה של מגרשי הספורט), עבודת הניקוי שלהם באה ע"ח הניקוי השוטף של הרחובות. הנושא עלה בישיבה עם מנכ"ל העיריה ב-8.6.
 6. מיחזור פסולת
  1. שאלנו לגבי מדיניות ברורה לגבי מיחזור ומה צפוי. החזון של האגף הוא להפוך את חדר האשפה בכל בניין למרכז הפסולת של הבנין. לא יהיו יותר מתקני מיחזור של בקבוקים וקרטונים ברחובות. בכל חדר אשפה יהיו: פח ירוק – פסולת ביתית רטובה, פח כחול – נייר, פח צהוב – פסולת יבשה (קרטונים וכו') - מתוכנן פיילוט ב-2011, פח לבקבוקים.
  2. פיילוט כיווץ בקבוקים יוצא לדרך – שכונת כפר גנים ג' נבחרה. פרטים בהמשך.
  3. ביקשנו מפה לתושבי השכונה עם מיקום של מתקני המיחזור – תועבר בקשה לשוש דולב מאגף תברואה.
 7. בי"ס חדש דוד אבידן – הועד בשיתוף האגף רוצים לקדם את תכנון הבי"ס שיהיה ירוק, כל עוד אין עיכוב בפתיחת בי"ס ב-9.2011. אהוד טען שכל עוד הנושא עולה בשלב מוקדם, הנושא אפשרי, וגם לא כרוך בתוספת תשלום. עלתה כדוגמא בי"ס אהוד מנור באם המושבות, שבו נטען מצד העירייה כי חל עיכוב של שנה בפתיחתו בשל דרישת התושבים שיהיה ירוק. אהוד טען כי זה אינו מדוייק ובשורה תחתונה מרבית הבקשות לבניה ירוקה מולאו. הנושא עלה בפגישה עם מנכ"ל העירייה ב-8.6.


Go Back  Print  Send Page