רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   סיכום פגישה בנושא כביש מכבית
דף הבית >> כתבות >> סיכום פגישה בנושא כביש מכבית
סיכום פגישה בנושא: מפגעי כביש 471-המכבית מיום 18.4.12
כתבה: ציפי ברנוי-מתאמת פעילות ועד שכונת כפר גנים ג' ואחראית תחום תנועה ותחבורה.
משתתפים: יצחק אוחיון-ראש העיר; מוטי זפט-מ"מ ראש העיר; סרג'ו-מהנדס העיר
מירי טפירו; שרית רגב-נציגות פורום תושבים; ציפי ברנוי-נציגת ועד השכונה.
על הפרק נדונו מפגעי הסביבה שגורם כביש 471-המכבית:
1.רעש וזיהום אויר.
2.קווי מתח, אנטנות סלולאריות.
הפגישה התקיימה לבקשת פורום התושבים בגיבוי ועד השכונה. היא נערכה באווירה של הבנה ושיתוף פעולה ורצון למנוע עד כמה שאפשר את המפגעים. ראש העיר ציין שמבחינתו זאת המגמה המלווה את הפרויקט של דרך רבין והמכבית מראשיתם.
ראש העיר ציין ש:
  1. החומה למניעה/הקטנה של הרעש מצד מערב, בדרך רבין, ומצד צפון, ברחוב העצמאות,     נמצאת בתכנית לביצוע בחברה לפיתוח פ"ת. מצד מערב, באזור מגרשי הספורט, תוקם סוללת עפר עם גינון וצמחיה, בהמשך ומצד צפון יוקם קיר אקוסטי. לקבלת הלו"ז לביצוע נפנה למנכ"ל החברה לפיתוח פ"ת מר אבי כהן (נשלח מייל). עד רגע זה טרם התקבלה תגובה מאבי כהן, מנכ"ל החברה לפיתוח פתח תקווה.
2.      הרעש, שנשמע מכיוון המכבית, ייבדק בשעות העומס ע"י חברה מתמחה בתאום עם שרית, המתגוררת בסמוך למכבית, באזור שטרם נבנתה בו חומה-רחוב ישראל עידוד. הפניה תיעשה באמצעות אהוד שטיין מנהל אגף איכות הסביבה (נשלח מייל). אהוד שטיין, מנהל אגף איכות הסביבה הפנה את הגברת מרינה בנושא הקרינה והיא הביעה רצונה לתאם פגישה ולבצע מדידת קרינה בכל עת ומיקום. טרם התקבלה התייחסות האגף לנושא בדיקת הרעש.
3.      בנושא הקרינה יוזמן דו"ח חדש ועדכני מחברת החשמל. לפי הידוע, ככל הנראה יועתקו      קווי המתח לצד הדרומי של הכביש ויוטמנו בהמשך להטמנה בגבעת שמואל.
4.      כל הבדיקות, הן בקשר לרעש ולזיהום אוויר מכביש מכבית והן בקשר עם הקרינה תבוצענה גם בעתיד, זאת בהתאם לצורך ועם התקדמות האכלוס בשכונה ולאורך כביש המכבית, במטרה לנטר כל מפגע שניתן למנוע ו/או להקטין.
מהנדס העיר ציין, שעלינו (???) לבדוק בתכניות (התב"ע) את התקנון, אם אושרה בניית החומה באזור המערבי, בסמוך למחלף אונו, שם עדיין בנייני השכונה חשופים לכביש 471-המכבית. לאור ממצאי התכניות נדע אם לדרוש ביצוע ממע"צ, או לפנות למשרד התחבורה.
נמסר כי הכביש בדרך רבין נסלל עם אספלט שקט, כמו כן, מע"צ תסיים את עבודת המחלפים ממזרח וכל כביש 471 יכוסה גם הוא באספלט שקט.
מאחר ומדובר בתהליכים שטרם הסתיימו, הן בניית הבניינים בשכונה, שיוזנו מקווי המתח, והן תוואי כביש 471, פורום התושבים בגיבוי ועד השכונה ובשיתוף עם העירייה ימשיכו ויעקבו שהפתרונות האופטימאליים אכן מיושמים לשם הקטנה ומניעת המפגעים בתוואי זה.
ברגע זה אנו מנסים לקבל את הבדיקות והנתונים כפי שהם במצב הנוכחי ואנו מצפים לשיתוף פעולה מצד הרשויות.
העתקים:
מוטי זפט,
סרג'ו,
אבי כהן,
אהוד שטיין,
צדוק בן-משה.

 Go Back  Print  Send Page