רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   מסוכן להיות ילד בפתח תקווה

מסוכן להיות ילד בפתח תקווה !!!

כך קובע דו"ח ארגון "בטרם", בפתח תקווה נפגעו, במהלך השנים 2007-2009,
1109 ילדים בתוך העיר.

אם
נסתכל בפרספקטיבה של שכונת כפר גנים בלבד נוכל לומר שבטיחות זה לא הדבר עליו שקדה עיריית פתח תקווה, מבני החינוך מסוכנים ועשרות פציעות היו נמנעות אם מנהל החינוך היה נותן את הדעת על כך.
למעשה, מנהל החינוך לא היה מוכן, בזמן בניית השכונה, לכמויות התלמידים ומבני החינוך נבנו בחיפזון וכלאחר יד ומכאן שהסכנה הייתה גדולה לבטיחות ולחיי הילדים בגנים ובבתי הספר. פציעת ילד בגן ילדים מאולתר בכפר גנים.

נשאלת השאלה האם הסכנה הזאת הינה מחדל של חוסר תכנון או חוסר ידיעה בלבד?
התשובה היא לא רבתי.
לאחרונה התרענו בפני העירייה על סכנה רבה מההסעות לחטיבת הביניים דבר שנפל על אזניים ערלות במנהל החינוך, הייתה אפשרות פשוטה ויעילה לדאוג שלחטיבת הביניים שלנו יופנו בתי ספר המגיעים רק ברגל (מפאת קרבתם לחטיבה) ומנהל החינוך בחר (משיקולים שאינם קשורים לחינוך או בטיחות) להפנות בי"ס אחד לחטיבה רחוקה יותר ולהביא במקום תלמידי בי"ס אחר בהסעות למקום, נוצר מצב בלתי נסבל של הגעת תלמידי כפר גנים לחטיבה יחד עם אוטובוסים רבים (7 אוטובוסים!!!) באותו מקום ובאותה שעה.
לא חסרות דוגמאות לכך:
♦תנועת נוער במרכז השכונה

♦הסעות בשכונה ובטיחות הילדים שלנו

 

כתבה בעיתון בנושא פציעות הילדים בפתח תקווה

ועוד משהו קטנטן במסגרת "מישהו צריך לומר את האמת"

לאחרונה התבשרנו על עלייה של 5.3% במספר התלמידים שניגשו/עברו מבחני בגרות בעיר פתח תקווה ובעיריית פתח תקווה הזדרזו לקחת את הקרדיט לעצמם ולא אחר מאשר סגן ראש העיר מר בן שמחון ניכס אליו את ההצלחה המטאורית הזאת.
אני לא אקח ממנו את הקרדיט אבל אשאל אתכם מספר שאלות:

עובדה: בשנים האחרונות נבנו מספר שכונות חדשות דוגמת אם המושבות, כפר גנים ג', אם המושבות החדשה ונווה גן, השכונות הללו משכו אליהן תושבים ממעמד סוציואקונומי גבוה וחלקם אף הגיעו מערים אחרות.

שאלה מספר 1: האם לעובדה זאת יש חלק בהצלחה במבחני הבגרות?

עובדה: אי חוסר היכולת להעריך את כמות הילדים, הבנייה הצפופה/גבוהה בשכונות החדשות והכניעה ליזמים שבנו יחידות דיור כמעט ללא הגבלה מצד אחד וחוסר במבני ציבור בתחום החינוך מצד שני, האינטגרציה הידועה לשמצה והנסיעות הרבות בתוך העיר שהיו מנת חלקם של ילדינו....

שאלה מספר 2: האם תוכלו להעריך מה היה אחוז ההצלחה בבגרות אם היו לילדינו, תלמידי העיר פתח תקווה, תנאים נכונים וראויים ללמידה?

חומר (עצוב) למחשבה....

 

 

 

 

 

 

 


Go Back  Print  Send Page