רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   מניאקים,שטינקרים ועוד...

צדוק בן משה 17.11.2009

אוקיי,אני מניח שכמה קוראים מרימים גבה וכמה לקו בקוצר נשימה מקריאת הכותרת אבל אל נא לכם,תיכף תבינו במה מדובר.
בשנתיים בהם פועל ועד השכונה טיפלנו,חברי הוועד,בנושאים מגוונים מתנועה וכבישים עד גני ילדים,למדנו הרבה בעיקר על התנהלות של עובדי העיריה ופוליטיקאים.
הפעילות,בהתנדבות יש לציין,מאוד מספקת ותורמת לקהילה בכל התחומים,יש הרבה הצלחות,יש התקדמות,השכונה נחשבת לאחת הטובות בארץ !!! והעתיד לפנינו.
אבל מה? לאחרונה אנו עדים למספר מועט של מקרים שיש לגדוע על הסף,ואני מתכוון להתנהלות לקויה של עובדי עירייה ושל מספר קטן של תושבים.
פקחי עירייה,תפקידם לשמור על הסדר,הניקיון,הבטיחות ומראה המקום.
עבודתם מהולה בשמחה הגדולה על הזכות לשמור על סדר,ניקיון,בטיחות ועוד מצד אחד והרגשת אי נעימות,המגיעה במתן קנסות למשל,מצד שני.
לאחרונה אנו עדים למקרים,בודדים אמנם,שפקחים שהרגישו אי נעימות מהתושבים להם ניתן הדו"ח,הפקח מודיע לעושה העבירה שזה לא הוא אשם אלא ועד השכונה הזמין אותו לתת את הדו"ח.
בניה לא חוקית:
מקרה אחד בו הפקח הממונה על פיקוח על הבנייה,הרגיש לא נעים מאותו תושב שבנה את הפרגולה שלו ללא אישורים וממש אמר לו שהוועד הוא שלוחץ ומתקשר ולא מרפה והוא המסכן אין לו ברירה אלא לעשות את עבודתו. "אם לא הוועד מי היה בכלל פונה אליך?" כך נאמר לתושבים ע"י הפקח.
אז מי פנה למי? אותו שכן התקשר אליי ושיטח את טענתו בתוספת מילים כגון שטינקרים,מלשינים ועוד כהנה וכהנה.
שכן,חבר שלי,סבל מחבורת עבריינים ליד העסק שלו והתלונן מרות על כך.
אני סייעתי לו בעניין תוך גילוי אמפטיה לסבלו והעיניין טופל.
אותו בחור נחמד שמאמין בחוק ובשמירה על החוק פנה אליי לפני כחודש בתלונה על הלשנה של שכנים כנגד שכן בבניין שלו שבנה פרגולה,עליה הוצא צו הריסה, לא חוקית וללא אישורים ממחלקת ההנדסה.
הפרגולה נראית כמו מגדלור נישא בחוף,אני מניח שהשכנים ממול נבהלו למראה הפרגולה שצמחה לה חיש מהר מול ביתם והתלוננו,בצדק רב, עליה למחלקת ההנדסה אבל מה שמפריע לי מאוד זה שתושב בשכונה שקנה את ביתו בכסף רב והשקיע הון יכול להתעלם מהחוק ומהסכנה הרבה מהפרגולה הזאת (ממש מגדלור נישא לשמיים)
ולגונן על העבריין ומצד שני להלין על שומרי החוק.

פיקוח על החניה:
לא נעים לקבל דו"ח חניה,מה? ציטוט : "בגלל שחניתי לרבע שעה עם שני גלגלים על המדרכה? 500 ש"ח !!! אני רותחת מזעם !!! אנשי הוועד הם מלשינים !!! אני רוצה שהם (אנשי הוועד) ישלמו את הדו"ח,אני לא אוותר ואפנה לעיתונות".
אלה המילים שהשתמשה בהם תושבת השכונה בגלל שעשתה עבירת תנועה,חנתה את רכבה עם שני גלגלים על המדרכה,וגרמה הפרעה לתנועת הולכי הרגל,ופגעה במראה וצביון השכונה.
חבר שלי קיבל דו"ח חניה מוצדק בשכונה,הוא פנה אליי וסיפר לי שהפקח אמר לו שהוועד מתקשר לפיקוח ומזמין את הדוחות הללו.
ובכן אני מזמין את מחלקות הפיקוח לעשות את עבודתם ולא לספר לתושבים המתלוננים על העבריינים,זאת עבירה על החוק גם לידיעתכם.
כשאנו מזמינים את מחלקת כבישים לתקן בור בכביש זה בסדר?
כשאנו מזמינים את הפיקוח לבעיות ריכוזי אשפה זה בסדר?
כשאנו מתלוננים על פקקי תנועה,זה בסדר?
כשאנו מתלוננים על חוסר במבני ציבור זה בסדר?
למה כשאנו מתלוננים על עברייני בנייה ותנועה זה לא בסדר?
הפקחים כבר יקראו את הכתבה הזאת ויפסיקו לספר לתושבים מי קורא להם לשמור על הסדר אבל אותם תושבים שחונים על המדרכה ולא מבינים מה החטא שלהם הם הם הלא בסדר.

לסיכום: שכונה שבה ועד הפועל לטובת התושבים ושומר על צביון ואיכות החיים של תושביה ראוי לטפיחה על השכם ולא גינוי ממיעוט אנרכיסטי.