מכתב בנושא בניה לגובה

 

שימו לב !!!

כל תושבי השכונה צריכים לעקוב אחר התפתחויות בנושא הבניה לגובה.

להתעדכן ולהגיב בהתאם במקרה הצורך!!!

בנושא הבניה הגבוהה בשכונה

העלינו בפני ראש העיר שתי טענות:

1. הוועדה המקומית נוטה לאשר לאחרונה בניה לגובה בניגוד לעבר.

2. הוועדה המקומית אישרה במספר בנינים צפיפות הגבוהה מ – 5 יחידות לדונם. המספר 5 יח' לדונם היה דבר מנדטורי מבחינת תכנון השכונה והקוו המנחה של הוועדה המקומית.

תגובתו של ראש העיר בנושא:

לטענתו מקסימום יח' הדיור המאושרות לבניה בכפר גנים ג' הוא עדיין 5 יחידות דיור לדונם ברוטו (שכוללות בתוכם את תוספת שבס) ובמרבית התוכניות בצפיפות זו, לא נבנים בניינים מעבר ל 9 קומות.
היו בשכונה מקרים בודדים בו העירייה ביקשה להפקיע הפקעה חריגה וגבוהה יותר מאשר ההפקעה הרגילה וזאת לצרכי ציבור דהיינו בניית בתי ספר, גנים, בתי כנסת וכו'. במקרה כזה העירייה מפצה את בעל הקרקע או הקבלן באחוזי בניה גבוהים יותר. זו הסיבה שצפיפות הבניה במקומות מסוימים חרגה והגיע גם ל 5.5 יחידות דיור לדונם או יותר.

ראש העיר ציין כי כרגע עומדים רק שני פרויקטים על הפרק בו אושרה צפיפות בניה מעבר ל 5 יחידות דיור לדונם ועוד תוכנית אחת אשר אושרה לפני זמן קצר.

התוכנית שכבר אושרה הינה בצומת הרחובות רבין מכבית (ע"י הכניסה לכביש מכבית) ושם אושרו 15 קומות וזאת מהסיבה שנדרשה הפקעה חריגה על מנת להרחיב את הצומת ולאפשר בניית מדרכות/גנים.

שני הפרויקטים הנוספים (וכנראה האחרונים) שעומדים בפני הוועדה:

1. המתחם בין הרחובות בן גוריון, העצמאות, ויצמן יטקובסקי. העירייה ביקשה לאחד ולהגדיל את השטח החום (שטחים לבניה ציבורית) על מנת שאפשר יהיה לבנות במתחם בית ספר חדש (לאורך רחוב העצמאות). אי לכך נאלצה העירייה להפקיע מבעלי הקרקע שטחים נוספים מעבר להפקעה המקורית. התכנון במתחם זה יהיה 8 קומות בבניינים שימוקמו מסביב למתחם ושני בניינים בני 15 קומות במרכז המתחם (דהיינו בנינים בני 8 קומות יקיפו אותם) כך שהבניה לגובה תפריע אך ורק לבנינים שיבנו מסביבם (דבר שכמובן יהיה ידוע לרוכשי הדירות במתחם). דיירי רחוב בן גוריון התנגדו בתחילה לתוכנית זו אולם לאחר שהבינו כי הבניה לגובה תהיה רחוקה מהם ולא מפריעה הם הסירו את התנגדותם.

2. מתחם 2008 (תחום בין הרחובות העצמאות מסקין יד-הבנים ושולי הפארק החדש). מתחם זה בן כ 80 דונם אמור להכיל 400 יח' דיור. הוועדה המקומית אישרה שינוי תבע ל 466 יחידות דיור כך שהצפיפות חרגה לכ 5.85 יחידות דיור לדונם ובניה לגובה של בנינים בני 13 קומות + קומה חלקית. כל זאת בתמורה לקבלת מתחם של 4 דונם נוספים לצורך בניה עתידית של בית ספר. לאחרונה התבררו לוועדה מספר דברים: הראשון – השטח שניתן לצרכי ההפקעה אינו מתאים כלל לתוכניות העירייה, הדבר השני הוא שישנן התנגדויות מסיביות מצד התושבים. אי לכך טוען ראש העיר כי הוא עצמו אחראי להגשת התנגדות כולל התנגדות של הוועדה. ראש העיר הצהיר בפנינו כי לא יבנו מעבר ל 400 יחידות דיור במתחם הנ"ל וכתוצאה ירד גובה הבניינים בשתי קומות לפחות וכנראה אף יותר (כך שלמעשה לא נראה במתחם זה בנינים מעבר ל 11 קומות ואולי אפילו 10). כולנו סומכים ידינו כי ראש העיר יעמוד בדברו.

ראש העיר חזר והסביר לנו כי במתחם כפר גנים הוועדה שומרת בקנאות על המספר של 5 יח' דיור לדונם ונתן דוגמא נוספת כי באם המושבות למשל המספר הנ"ל הוא 9 יחידות לדונם.

ראש העיר חזר וביקש כי כל אחד מתושבי כפר גנים יכתוב מכתב התנגדות לוועדה המקומית בנושא מתחם 2008 (הבניה הנ"ל הינה מול הבנינים ברחוב מסקין ובניני מעוז דניאל ברח' נקר יוסף).

כולנו נעקוב אחרי ההתפתחויות ונמשיך לדווח בנושא.


בפגישה עימו הבטיח ראש העיר שהוא מתנגד לתוכנית והבטיח שלא יהיו 466 יחידות דיור במתחם 2008

אלא 400 ואף פחות מכך.

אני מבקש את תגובת התושבים ואת תגובת ראש העיר או עוזרו שנכח בפגישה.

את התגובה ניתן להשאיר בעמוד זה.