רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported

         יוסף נקר חי וקיים ! 
                 צדוק בן משה 11.01.2011

כן, יוסף נקר חי וקיים, אני רואה אותו כל יום בשנה האחרונה, אתם שואלים את עצמכם בוודאי למה הכוונה והנה אני מסביר:
יוסף נקר ז"ל היה קבלן ידוע ומוערך בעיר פתח תקווה, לאחר מותו המשיכו את דרכו בניו, צביקה,אייל ועופר,אני רואה אותו בדמותם של בניו.
בשנה האחרונה (קצת יותר משנה) הם בנו בניין ברחוב יוסף נקר 19 ועשו זאת לתפארת ובמיטב המסורת.
איכות הבניה והעבודה ניכרת בכל קומה אולם איני מתכוון רק לזה אלא לכבוד ולרגישות שהראו הבנים של יוסף ז"ל לסביבה בה בנו ולתושבים המתגוררים סביב.
עבודות הבניה החלו בשעה 07:10 שעה בה כולם כבר ערים וגם אז בשעה הראשונה לא נשמעו כמעט רעשי בניה, העבודה הסתיימה בשעה 17:00 מלבד מספר ימים (אפשר לספור אותם על אצבעות של יד אחת), הרחוב מול אתר הבניה, אני מתקשה לקרוא למקום "אתר בניה" היה מצוחצח תמיד, לא עבדו בבניין בימי שישי כלל וכלל ולעולם, אני מדגיש, לעולם לא עבדו בשבת.
אל אתרי הבניה במקום הצטרפו השנה גם הקבלנים רמי שבירו ודורון לוי שהפכו לתושבי המקום את החיים על פיהם, תוהו ובוהו השתלט על הרחוב והסביבה, לכלוך רב ברחובות, הבניה החלה בדיוק בשעה 06:00 והחיים, בצורה שהכרנו אותם, השתנו ללא הכר.
העבודה באתרי הבניה שלהם נמשכה מהשעה 06:00 עד 21:00 ויותר, בשעה 06:00 הבניה החלה ברעש הכי חזק שאפשר להעלות על הדעת, הקבלנים בנו מתחמי מגורים לפועלים בתוך אתר הבניה והפועלים מצידם עבדו בימי שישי עד מאוחר וכמעט בכל יום שבת בצורה זו או אחרת, כל דיירי הסביבה נכנסו למלחמה מול הקבלנים הללו והזמנת ניידת משטרה נעשתה פעולה שגרתית.
נחזור לעיקר, בעת הבניה באתר של נקר,הקבלן (צביקה ו/או עופר) נכח במקום כל העת, אספר לכם מספר סיפורים קצרים ברשותכם:
שכן השאיר את רכבו ללא בלם חניה, הרכב החל להתדרדר ברחוב נח פלר וצבר תאוצה רבה, באותה עת במורד הרחוב, עמד שכן עם גבו לרכב והרכב דהר לכיוונו, צביקה נקר, שנכח במקום, צעק לעברו והשכן, שחייו ניצלו בזכות צביקה, לא הפסיק להודות לו.
עופר נקר, שראה כתבה באתר על פניה של ועד השכונה אל מהנדס העיר בעניין סגירת ארונות החשמל והתקשורת בחומות הבניין בעזרת ארון או דלת ברזל, פנה אליי יום בהיר אחד והודיע לי שבעקבות הפניה שלנו הוא הזמין ארונות כאלו ואף הגדיל ואמר שהרעיון יפה מאוד.

אנו בסביבה בהחלט מוקירים טובה על כך לבניו של יוסף נקר ובאחת השיחות בין השכנים שאל אותי שכן: "איך נקר בנה את הבניין שלו, עם פינצטה?"
יוסף נקר חי וקיים בעזרת המורשת שהוריש לבניו והכבוד הרב אותו הם רוחשים לסביבה בה הם גרים ועובדים.


שלח לחבר הדפס
שתף