רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   ועד השכונה הקים פורום מבני ציבור

ועד השכונה הקים פורום מבני ציבור

ועד השכונה פועל לשמירה וניצול שיטחי הציבור להקמת מוסדות לתועלת ולרווחת התושבים ולמניעת חלוקת השטחים לגורמים חיצוניים ומשיקולים זרים ואף פוליטיים.

 מאת דורון קורן, אחראי תחום תכנון ומבני ציבור בוועד השכונה

בשכונתנו ישנם שטחי ציבור לא מעטים. בחלקם הוקמו כבר מבני ציבור, בעיקר מבני חינוך, לחלקם נקבע ייעוד ולחלקם אין עדיין ייעוד ספציפי. בשנה האחרונה אנו ערים לתופעה בה גורמים שונים משתלטים על שטחי הציבור שלנו. חלקם מגישים בקשות להקצאה בדרכים חוקיות וחלקם בדרכים לא ברורות ומדאיגות. כמו כן, קיימת תופעה של מתן שטחים משיקולים פוליטיים, לא תמיד לטובת כלל הציבור.כאחראי תחום מבני ציבור בוועד השכונה פניתי בנושא לתושבים הפעילים כאן בהווה ובעבר ויחד עם צדוק בן משה, יו"ר ועד השכונה וציפי ברנוי מוועד השכונה הקמנו את פורום מבני ציבור.
מטרות הפורום:
1.גיבוש צרכי השכונה שטרם קבלו מענה בתכנית האב.
2.בדיקת נוהלי בקשות והקצאות למבני ציבור מול הגורמים בעירייה המטפלים בנושא.
3.מניעת אי סדרים בנושא הקצאת קרקעות בכפר גנים ג'.

בתאריך 30.8.11 נערך המפגש הראשון של הפורום בהשתתפות שלושה עשר מתושבי השכונה ומחברי ועד השכונה. להלן סיכום המפגש: (קישור לקובץ 30.8.11)

בתאריך 13.9.11 נערכה פגישה של נציגי הוועד והפורום: צדוק בן משה, ציפי ברנוי ואנוכי, עם חברי פורום הקצאות ומבני ציבור בעירייה: משה ספקטור- יועץ ראש העיר, צילה גרינהויז- מנהלת אגף נכסים, אילנה לט- מנהלת מח' הקצאות ושי קדם- מהאגף לתכנון אסטרטגי. (להלן סיכום המפגש קישור לקובץ 13.9.11.)

בעקבות הפגישה ניתן לומר שרוב הצרכים שהועלו בפגישה יכולים להתממש דרך שלוחות של המתנ"ס. נציגי הפורום ייפגשו עם חנן המלט, מנהל מתנ"ס עולמות, כדי להתחיל להתניע את שיתוף הפעולה בנושא. כמו כן, ועד השכונה יגיש שוב את הסתייגותו מפעילות פוליטית הנוגדת את חוק ההקצאות, על מנת למנוע מחטפים של שטחי ציבור בשכונה. נעשה הכל כדי שמבני הציבור בשכונה אכן ישרתו את ציבור התושבים.Go Back  Print  Send Page