הרכבת קלה יותר בגבעת שמואל
צדוק בן משה 21.10.2009

לרגע אחד שכחנו שהפוסק האחרון בעניין הרכבת הקלה הוא שר התחבורה ובמקרה זה שר התחבורה ישראל כץ.
אנו,תושבי כפר גנים רבתי המתנגדים למעבר רכבת קלה בלב השכונה תוך דריסה ברגל גסה את רחוב העצמאות סומכים על ראש עירנו שיעשה בשבילנו וידרוש משר התחבורה את הסטת תוואי הרכבת הקלה לכביש 471 הלא הוא כביש מכבית ועד כה כלום לא נעשה והתוואי בעינו עומד.
ממול,עיר קטנטונת עם ראש עיר חדש ונמרץ מצליחה לעשות את מה שכאן נחשב בלתי אפשרי,פגישה עם שר התחבורה והנה תוואי הרכבת הוסט או כדברי מנכ"ל נת"ע הורחק מבתי המגורים בשכונת רמת אילן.
נשאלת השאלה,האם לאחר פגישה זאת עם ראש העיר גבעת שמואל יגיע תורנו ושר התחבורה ומנכ"ל נת"ע יפגשו עם ראש עירנו? לא ולא רבותי,הפגישה הבאה של מנכ"ל נת"ע היא עם ראש עיריית גבעת שמואל (שוב) כדי להגיע להסכמות משותפות.
ובאותה פגישה או בפגישה נוספת תידון דרישת העירייה כי התוואי יהיה משוקע!!!
לפני כחודש ימים סיפר לי מישהו (בכיר בתחום) שהרכבת הקלה בכלל לא תוכננה לעבור דרך העיר פתח תקווה וראש העיר ממש התחנן שיעבירו אותה כאן,עכשיו ברור למה הוא לא יכול לדרוש כלום ממשרד התחבורה או מנת"ע ,לאחר שאתה מתחנן לקבל משהו זה לא מנומס לדרוש שישפרו אותו כי הוא פוגע באיכות החיים של התושבים.
מתגבשת בי הרגשה שאת ראש עירנו "לא סופרים" במשרדי הממשלה ולכן אין לו את היכולת לשנות או לקדם עניינים ברומו של עולם,בתאריך 28.10 ראש העיר נוסע למשרד החינוך לקדם את בניית בית הספר היסודי בשכונה...


Go Back  Print  Send Page