האם כאן יבנה מבנה למאות בני נוער?
יהיה או לא יהיה סניף של תנועת נוער בכפר גנים ג'?
אשר רובין maavak.tnua@gmail.com    6.11.09
מהי תנועת נוער? ארגון של בני נוער שנתאחדו למטרות שונות: חברתיות, צופיות ספורטיביות וכדומה, וכן גם ארגון המשמש משמרת צעירה של מפלגה מדינית (מלון אבן-שושן).
עד כאן הכול נהדר והלוואי וירבו בני הנוער אשר יצטרפו לכל תנועת נוער ציונית. אך כידוע, מרכז של תנועת נוער אמור לספק לבני הנוער את התנאים לקיום פעילויות בו, בנוחיות ובבטיחות ומבלי להפריע לסביבה.
וכאן נשאלת השאלה – האם נכון להקים סניף של תנועת נוער האמור לשרת מאות בני נוער במרכז של שכונה בבנייה רוויה, בצמוד לגן שעשועים אשר כבר גורם לרעש ומטרד לכל הסביבה?
האם חשבו אלה הממונים על הנושא בעירייה על כל ההשלכות של המיקום הגרוע אותו בחרו להעניק לסניף? מעבר לבעיית הרעש והטרדה לסביבה, המקום הקטן שהוקצה לסניף לא יוכל להכיל מאות בני נוער והם יאלצו להסתובב בחוץ בקיץ ובחורף. הקרבה הרבה לכביש המרכזי והסואן של השכונה מהווה סכנת חיים לבני הנוער וכדאי לחשוב שנית לפני מעשה כדי שלא להתחרט מאוחר מידי – צילום מקרי מראה את התנועה בכביש.
ועד הפעולה נגד מיקום הסניף במרכז השכונה, מתכוון למנוע כוונה זו של העירייה להקמת הסניף בכל הדרכים הכשרות עד לביטול התוכנית. אנו מבקשים את הפרוטוקולים של ישיבות מפעל הפיס בנוגע להקצאת הכסף להקמת הסניף, פנינו למשרד הפנים לכל הנוגעים בדבר ומלינים על נוהל לקוי של קבלת החלטות בעירייה בנושא זה ומעודדים מהטיפול שלהם, פרסמנו ונמשיך לפרסם בעיתונות המקומית ונענה לבקשות להתראיין, נקיים פגישות הדיירים הגרים בשכנות ונפעל גם בהפגנות ובנוכחות קבועה במקום המיועד והחתמת הדיירים נגד הקמת הסניף במקום המתוכנן.
העניין אותו מגלים הדיירים בשכנות, וההתנגדות המסיבית כפי שבאה לביטוי בעצומה נגד הקמת הסניף במקום אותו ייעדה העירייה, עליה חתמו כבר 1,128 איש, מעודדים אותנו להמשיך עד ביטול תוכנית שגויה זו.
גם נחרצותו של ראש העיר לביצוע הנ"ל, ואי כיבוד התושבים בכך שפגישה אותה הוא קבע איתנו, דחה אותה ולבסוף ביטל אותה, לא תרפה את ידינו. אנחנו נמשיך עד הסוף שבו יתעשתו בעירייה ויבינו שהתוכנית שלהם שגויה וגם מסכנת את בני הנוער וחובה לשנות את מיקום הסניף כדי שלא יחזרו הבעיות הקיימות עם סניף הצופים הסמוך אשר מהווה מטרד לסביבה שלו, מטרד שראש העיר מכיר טוב מאוד.
לסיום, שאלה מעניינית – מדוע העירייה מתעקשת להקצות (לתת מתנה?) מקום מרכזי ויקר כל כך לגוף כלשהו... האם קיים לחץ מסיבי מכיוון כלשהוא?
אשר רובין maavak.tnua@gmail.com
 


Go Back  Print  Send Page