רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported

בית כנסת "רננים"  רח' אויערבך  יגיל טבצ'ניק    050-5655307 

קהילת רננים.

בית הכנסת קהילת רננים נוסד לפני כשלוש וחצי שנים. (שבת נחמו, תשס"ו), זאת לאחר כשלוש שנים, בהם נדד המניין בערבי שבת בלבד בין בתי החברים. לאור הגידול במספר המתפללים היה זה אך טבעי להקים מניין קבוע ומסודר בשכונה, שרבים מתושביה דתיים או מסורתיים ונוהגים להגיד להתפלל.

בית הכנסת הוקם באזור המערבי של שכונת כפר גנים ג', ועם הקמתו הוא החל לתת מענה לתושבי השכונה אשר נאלצו לכתת רגליהם בשבתות לבתי הכנסת הממוקמים באזור כפר גנים הישנה.

בית הכנסת הוקם כעמותה רשומה, ומתפלל המעוניין להתקבל כבר עמותה, משלם באופן חד פעמי תשלום דמי חבר, ובנוסף, אחת לשנה נגבה מהחברים תשלום שוטף לתפעול בית הכנסת.

העמותה מתנהלת לפי חוק רשם העמותות ומכהנים בה יו"ר העמותה, חברי ההנהלה, גזבר וועדת ביקורת.

אוכלוסיית בית הכנסת המורכבת רובה ככולה מתושבי השכונה, מאחדת בתוכה מבוגרים וצעירים, דתיים ומסורתיים, אשכנזים וספרדים.

לאור העובדה שעד לא מכבר שימש בית הכנסת כמקום התפילה היחיד בשכונה ובעקבות אכלוסה המהיר של השכונה, בצועה שבקיץ 2008 הרחבה של כ- 50% במבנה המקורי, ועד מהרה גם מקומות אלה התמלאו.

כיום רשומים בעמותה למעלה מ-80 משפחות, והביקוש להצטרף רק הולך וגדל בעקבות התפתחות השכונה, דבר המצריך הערכות מחודשת, בין אם מדובר בהרחבה נוספת, ו/או מהלכים שיובילו לבניית בניין קבע לבית הכנסת.

קהלת רננים חרטה על דגלה את הרצון לקבל כל מתפלל בזרועות פתוחות, לכן כל הנכנס בשערי בית הכנסת מתקבל בזרועות פתוחות ללא שום הבחנה.

סגנון התפילה הוא אשכנזי נוסח ספרד, מדי יום מתקיימת תפילת שחרית בשעות הבוקר, בימים רגילים בשעה 6:25, בימי שני וחמישי בשעה 6:20, בראשי חודשים וימי צום בשעה 6:10 ובחול המועד בשעה 7:30.

בערב מתקיימת כל יום תפילת ערבית בשעה 21:00.

בשבתות, בחודשי הקיץ, התפילה מתחילה בבוקר בשעה 8:30, ובחודשי החורף בשעה 8:00.

כמובן שבשבתות ובחגים בית הכנסת נמצא בתפוסה מלאה, אך כל המעוניין להתפלל, יימצא לו מקום ישיבה.

בבית הכנסת מתקיים מידי יום שיעור קבוע בדף היומי המועבר ע"י רב בית הכנסת, הרב מנחם הבלין. השיעור מועבר גם בשבת בבוקר וכ-45 דקות לפני תפילת מנחה בשבת אחר הצהריים.

בליל שבת, בין קבלת שבת לתפילת ערבית מועבר ע"י הרב או ע"י אחד מהמתפללים דבר תורה קצר על פרשת השבוע.

מדי שבת, לאחר תפילת שחרית, תקיים שיעור לילדים בנושא פרשת השבוע ע"י אחד המתפללים. (בסיומו יש גם הפתעה...)

בשבת לאחד תפילת מנחה, נערכת הסעודה השלישית הנתרמת בד"כ ע"י אחד המתפללים.