רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   בדיקת קרינה לאורך כביש מכבית
דף הבית >> כתבות >> בדיקת קרינה לאורך כביש מכבית

 בדיקת קרינה לאורך כביש מכבית
   ארז אגמון ועד השכונה 16.01.2012
ביום חמישי 12.1 בשעות הערב התבצעה בדיקת קרינה בתוואי שלאורך כביש מכבית בצד של שכונת כפר גנים ג׳. נוכחים: מרינה יגוטובוב מאגף איכות הסביבה בעיריית פתח תקווה, אמיר הלר (תושב השכונה) וארז אגמון (פעיל בוועד השכונה ואחראי תחום איכות סביבה בוועד).
הבדיקה בוצעה באזורים בהם קו המתח העליון מתקרב לשכונה, כאשר על סמך ניסיונה של מרינה בשאר אזורי השכונה לאורך כביש מכבית הקרינה נמוכה יותר, שכן קו המתח עובר בצד השני של כביש מכבית.
להלן התוצאות:
א). פינת אויערבך ויגאל מוסינזון: 0.7. מיליגאוס.
ב). פינת אויערבך וישראל עידוד: 1.5 מיליגאוס.
ג). מגרש כדורסל בפינה הדרום מערבית של השכונה: בתוך המגרש 0.5 מיליגאוס, 0.8-1.1 מיליגאוס בצד המזרחי של המגרש מחוץ למגרש, סביב 5 מיליגאוס בצד הדרומי של המגרש מחוץ למגרש (בדיוק מתחת לקווי המתח).
ד). משטח גלגיליות ורולר בליידס: 0.9-1.2 מיליגאוס.

מספר הבהרות:
א). הבדיקה בוצעה ע״י מכשיר תקני של אגף איכות הסביבה.
ב). הבדיקה נכונה למועד ביצועה 18:15-18:30 ולא מייצגת תמונה אמיתית לאורך זמן. הבדיקה בוצעה בשנות הערב ביום חורפי ע״מ לנסות לייצג מועד בו יש צריכה מוגברת של חשמל (מזגנים, דוד וכו׳).
ג). בישראל אין כיום תקן לקרינה מחשמל. באירופה התקן הוא 2 מיליגאוס ל-24 שעות לאוכלוסיה רגישה כגון נשים בהריון ותינוקות.
ד). הבעיה בקרינה היא חשיפה לאורך זמן ולא נקודתית. גם בבית שלנו יש קרינה גבוהה ואפילו ליד פנס רחוב. השאלה היא גובה הקרינה ומשך החשיפה אליה.

מסקנות ביניים:
א). תוצאות הקרינה מעידות כי במצב הנוכחי לא קיימת בעית קרינה.
ב) יחד עם זאת, התוצאות בעייתיות שכן נכונות למועד הבדיקה ולא משקללות תקופה ארוכה. כמו כן, יש לזכור שחלק משמעותי מהשכונה לא אוכלס, מה שצפוי להביא לגידול בצריכת החשמל של השכונה.
ג). יש לציין שלפני כ-3 שנים בוצעה בדיקת קרינה ע״י מרינה באזור הרחובות ישראל עידוד/אויערבך. בעקבותיה דרשה מרינה לבצע בדיקה לאורך זמן. הבדיקה לא בוצעה, אולם התקבלה החלטה לא להקים גן ילדים באזור זה.

המלצות ראשוניות:
א). לבצע בדיקת קרינה לאורך זמן. בארץ יש מומחה בשם יוסף פקר שיש לו תוכנה שיודעת לשקלל נתוני קרינה שמודד כולל נתונים שמקבל מחברת החשמל. הערכת עלות הבדיקה 4000-5000 ₪. יש לציין שלעירית פתח תקוה אין תוכנה זו (יקרה מדי...). אבל אולי ניתן לדרוש מהעירייה לשאת בעלויות הבדיקה...
ב). לעדכן את תושבי השכונה בתוצאות, בדגש על התושבים הגרים בשכנות.
ג). לקיים אסיפת תושבים (כבר נקבעה ל-24.1) ובה לדון בתוצאות ובצעדים לפעולה.Go Back  Print  Send Page