רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   איום קיומי על בטיחות וחיי ילדי הגן

לכבוד:                                                      2.9.10

ראש העיר

מר יצחק אוחיון

הנדון: מפגע בטיחותי חמור בסמוך למתחם גני הילדים ברחוב בן גוריון 44

הגן נמצא בסמיכות לאתר בניה של חברת נווה. המרחק בין הגדר של אתר הבניה לגדר של הגן כ – 10 מ', הדבר מהווה סכנה בטיחותית חמורה לילדים השוהים בגן וכן בכניסה וביציאה מהגן.

באתר מוצבים שני מנופים המסתובבים מעל לגן הילדים.

האתר מהווה סכנות לילדים:

  1. נפילה של חפצים מהמנוף
  2. נפילת המנוף עצמו (לראיה כבר קראו מקרים בעבר)
  3. העמסה של סחורות בשביל המוביל לגני הילדים ששם עוברים יום יום הילדים וההורים
  4. מפגע רעש
  5. מפגע מחשיפה לחומרים (מפגע בנשימה)

ב – 1.9 פנינו למפקח הבניה של העירייה,מר אבנר קהלני, והנ"ל המציא אישור שבאחד המנופים מוצב מעצור אשר מגביל את טווח העגורן שלא יעבור מעל גני הילדים.(אישור החברה על הגבלת המנוף)

ב – 1.9 וב – 2.9 צולם המנוף כשהעגורן מגיע עד לסוף הזרוע ועוברת מעל גן הילדים ובפועל אין לו שום מגבלות תנועה והוא מעמיס סחורה מעל השביל המוביל לגנים.

אנו מתריעים בזאת על אסון שעלול להתרחש ודורשים להעביר את הגנים למתחם חלופי שיהיה בטיחותי לילדנו.

בנוסף אנו יוזמים פניה לעו"ד להוצאת עתירה מנהלתית ופניה עוד השבוע להורי ילדי הגנים למען השבתתם בהקדם.

 

                                               בברכה

                                               הורי ילדי מתחם הגנים.
                                           (כל ההורים חתמו על המכתב)

בעקבות פניה שניה למר אבנר קהלני,הגיע הנ"ל למשרד הקבלן שנית והורה להם על איסור מוחלט להעברת זרוע המנוף לעבר הגן וכן נקבעה פגישה לנציגי הקבלן עם מנהלת אגף ההנדסה גב' יפי שגיא ביום ראשון בשעה 10:00.

מנוף נפל לפני הצהרים באתר בניה סמוך לגני ילדים בשכונת אחוזת הנשיא שברחובות. בדרך נס לא היו נפגעים באירוע. עובדי אתר הבניה נשלחו לבתיהם עד לטיפול במפגע.
כאן המקום להזכיר כי לפני כשלושה חודשים פורסמה כאן כתבה ובה התריעו הורי הילדים שבגנים הסמוכים לאתר הבניה מהקרבה המסוכנת של מוסדות הלימודים לאתר בניה פעיל בו נבנה בית מגורים בן 27 קומות.
עוד נזכיר כי ההורים אף יצאו להפגין נגד המשך הפעילות במקום. ההורים התריעו אז ואמרו כי "בעוד מספר שבועות יתרומם עגורן שיעבור מעל ראשי הילדים ואף הגנה לא תמנע אסון, במקרה של נפילת ציוד הנדסי על הגן".
כל זאת לבד מסיכונים תברואתיים הנובעים מקרבה זו של גני ילדים לאתר בניה. "קידוחים, אבק, חומרים רעילים כבר מסכנים את חיי הילדים. מספר ילדים כבר נאלצו לקבל טיפול נשימתי", סיפרו ההורים.
אחד ההורים מספר לנו היום כי לבד מנפילת המנוף שהוכיחה את הסכנה שתחתיה שוכנו הילדים הגיעה לידיהם בדיקה מעבדתית של זיהום האוויר בקרבת אתר הבניה והתוצאה היא שחומרים מסוכנים מצויים באוויר בעקבות הבניה בבטון.
עוד קודם לאירוע הנפילה היום קבעו הורים לילדי הגנים שבמקום להיפגש על מנת לתכנן את מהלכיהם הקרובים. "קיבלנו אינספור הבטחות לטיפול בבעיה, אבל עד עכשיו לא קיבלנו כלום. הבניה המשיכה כרגיל", אומרים ההורים.
כאן המקום להזכיר כי בעבר הגיבו בעיריית רחובות לדברים ואמרו: "העירייה הקימה את גני הילדים למען תושבי השכונה במקום המיועד להם בתוכניות, וכידוע מראש. מאחר והשכונה עדיין נמצאת בבנייה, פנו ההורים בשבוע שעבר ללשכת ראש העיר, בבקשה לסייע להם מול היזם בעניין הבנייה המתבצעת בסמוך לגני הילדים. בעקבות פנייתם הפסיק מינהל ההנדסה בעירייה את עבודות הקבלן במקום באופן מיידי, זאת עד לבירור הטענות מול כל הגורמים".
כזכור דוברת העירייה הגיבה לכוונת ההורים לצאת להפגנה נגד המשך הבניה. בתגובתה אז אמרה הדוברת כי "בשבוע שעבר נפגשו במקום ראש העיר, מנכ"ל קרד"ן נדל"ן – החברה הבונה את פרויקט המגורים, אנשי המקצוע וההורים. בעקבות הפגישה הוחלט על נקיטת צעדים שייתנו מענה לדרישות ההורים, אשר כוללים הגבלות על פעילות היזם בשטח, דרישה למיגון אקוסטי לגנים ולגדרות והצגת תוכנית בטיחות נוספות לחצרות הגנים. במקביל ביקשו ההורים מהעירייה לחפש אחר אלטרנטיבות לפעילות הגן, והם מוזמנים להמשיך ולעמוד בקשר ישיר עם העירייה, שתמשיך לסייע להם מתוך ראיית טובתם, כפי שעשתה עד כה".
כאמור, ההורים ממשיכים לקבול על שלמרות הבטחות אלה ואחרות נמשכו העבודות במקום באין מפריע עד שהיום נפל מנוף סמוך לגן הילדים. כעת מתכוונים ההורים להמשיך בפעולות המחאה נגד המשך הבניה הן לנוכח תוצאות בדיקת זיהום האוויר והן לנוכח קריסת המנוף שהפעם הסתיימה בדרך נס ללא נפגעים.