רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   26 נשים ו 8 נערות מצטיינות סיימו בהצלחה קורס דירקטוריות.
דף הבית >> כתבות >> 26 נשים ו 8 נערות מצטיינות סיימו בהצלחה קורס דירקטוריות.
נבחרת הדירקטוריות של פתח תקווה יצאה לדרך!                                           טופס הרשמה לקורס הבא >>>
26 נשים ו – 8 נערות מצטיינות סיימו בהצלחה קורס דירקטוריות
גאווה לעיר פתח תקווה- מכאן תצא התקווה- העיר התעשרה ב 60 דירקטוריות חדשות!!!
 
יום רביעי, 28 בינואר 2015.
במרכז הכנה לצה"ל בפתח תקווה אווירת חג!
המחזור השני של נשות פתח תקווה מסיים לימודי הכשרת דירקטוריות !
תחושה של גאווה מהולה בפעימת לב חסרה על פיזורה של הכיתה עולה באוויר.
26 נשים מוכשרות, אקדמאיות, בעלות תפקידים בכירים ומגוונים במשק הישראלי התקבצו לכיתה אחת , פעם בשבוע למשך ארבעה חודשים, פינו זמן ובאו לפתוח צוהר חדש להעשרת עיסוק בחייהן, למען הגשמת כהונה בדירקטוריון המזוגה בשליחות חברתית ובאתגר משמעותי .
תוכנית הלימודים הייחודית לנשים זכתה למוניטין רב במהלך חמש השנים האחרונות והינה פרי יוזמה אקדמית מקצועית וחברתית של "יהל" קתדרה ללימודי נשים בכירות, אשר בשיתוף אוניברסיטת בר אילן / המרכז להשתלמויות יצרה תוכנית מיוחדת המשלבת ידע לצד פרקטיקום.
מנכ"לית "יהל" הקתדרה ללימודי נשים ,המנהלת ומנצחת על הלימודים חלי פרידמן- מה סוד הקסם להצלחת הקורס ולהצמחת מאות מנהיגות הפועלות אחרי סיומו בהתנדבות ? איך קורה שנשים המגיעות ללימודים מפתחות כזו מודעות כלפי הזירה הציבורית? וכיצד הן ממשיכות דרכן אחרי הלימודים?
חלי פרידמן : לימודי דירקטוריות הינם לימודים איכותיים והתוכנית עצמה מבודלת מלימודים אחרים בתחום הכשרת דירקטורים, מעצם היותם לימודים לנשים בלבד, ומעצם התכנים, והליווי האישי לאורך כל הקורס.
לרבות התכנים הפורמאליים המוכרים: משפטיים, חשבונאיים ולימודי שוק ההון, ניהול סיכונים ואתיקה, נוספו תכנים המהווים כלים לא פחות חשובים- אלה המכשירים מעשית , פרקטית נשים למפגש הכוחות סביב שולחן הדירקטוריון.
מפגש זה דורש היכרות עם עולם הפוליטיקה בו מפגשי אינטרסים ורצונות מעלים מחלוקות , ואלה מתעצמות גם נוכח הקונפליקטים האובייקטיביים של דירקטורים לעניין שולחיהם- נאמנותם ומסירותם להם ולאינטרסים לטובת החברה.
נשים הנרתעות בדרך כלל מכניסה למוקדי כוח לא תמיד מפנימות כי דירקטוריון הינו זירה כוחנית במיוחד. כמוה גם יחסי הגומלין בין החברים בדירקטוריון, ולצד כל אלה מרחפת מעליהם חובת הנאמנות והזהירות, והיותם חשופים לתביעות אישיות ופליליות.
לצד אלה, נדרשות לכהונה בדירקטוריון יכולות וכישורים נוספים כגון יכולת קבלת החלטות, ידע בתחום הביטוחי וידע בהתנהלות מול הבנקים והגופים הפיננסיים, להכרעות חשובות בניהול החברה.
ומעל כל אלה- הדרך להגשמה. ללמוד ולהגשים (אחרי שתולים ברוב כבוד את התעודה היוקרתית)

ב"יהל" מערכת המעניקה הכוונה תמיכה וליווי לקראת הגשת מועמדות לדירקטוריון.
חלי מציינת כי דירקטוריות רבות מבוגרות "יהל" ממשיכות להתייעץ ולעמוד בקשר לאחר סיום לימודיהן וכן תוך כדי כהונה.
חלי עצמה מגיעה לעולם תוכן זה בו צברה מיומנות ומומחיות הן בהיותה מרצה לניהול תריסר שנים באקדמיה, ובו זמנית כיהנה שתי כהונות רצופות כדירקטורית בחברה ממשלתית וכן שימשה יו"ר ועדת ביקורת פנים.
החל מהקורס הראשון זיהתה חלי את הפוטנציאל של הנשים המגיעות לקורס, שמעבר ללימודים באווירה אינטימית ועם נשים מעניינות, רוצות "עוד משהו", כזה שלעיתים הן עצמן אינן יודעות להגדירו.
הן מחפשות את ההזדמנות הבאה, האתגר החדש, זה שייקח אותן למקומות חדשים- ועם הניסיון והכישורים שצברו –תוכלנה לייצר סינרגיה אמיתית, העשרת עיסוק, הרחבת מעגלים, רישות חברתי ועסקי, וגם- לזכות בחברויות חדשות כך באמצע החיים !
התובנה הזו הציתה בחלי את הרעיון לעודד נשים בוגרות הקורסים תוך כדי הקורס ולאחריו לנטוש את איזור הנוחות ולבוא לפעילות ציבורית בה ייצרו קשרים וישיגו דריסת רגל במוקדי כוח, תוך התנדבותם למען החברה בתחום עיסוקן ובתחום המקצועי שלהן.
כך הן מפתחות עוד מעגלים ורוקמות עוד מערכות קשרים בתחום מקצועיותן וזוכות בסיפוק על תרומתן במפעלי עשייה מכובדים למען החברה בישראל.
כך לצד "יהל" ייסדה חלי את עמותת "פני"ם חדשות" – פרלמנט נשים ישראליות מנהיגות, המונה כיום מאות נשים בוגרות הקורסים וחברותיהן, אשר חברו יחדיו למען חוללות שינוי – נשים בעלות מצוינות אישית מוכחת אשר תורמות לחברה באמצעות מנטורינג ודוגמא אישית בתחומי המדע והטכנולוגיה, בתחומי המנהיגות המקומית, החקיקה, קידום תעסוקתי (לבני 40+ המודרים משוק תעסוקה) בתחומי הקריירה והחינוך ובהטמעת הרעיון המגדרי – המגוון- כהזדמנות אמיתית לשינוי בחברה הישראלית .

"אנחנו טובות... אז בלי טובות"- כאן ממוקד המוטו של פרלמנט הנשים- פני"ם חדשות" הפועל לצד הקתדרה ללימודי נשים, שהיא למעשה "החממה" להצמחת מנהיגות מקומית וארצית.
הקתדרה ללימודי נשים "יהל" הכשירה עד היום 1,860 נשים מכל רחבי הארץ. 387 נשים מבוגרותיה הגישו מועמדות לנבחרת הדירקטורים של רשות החברות הממשלתיות בשנה שעברה.
השנה תגשנה מועמדות גם בוגרות הקורסים לדירקטוריות מפתח תקווה.
הבוגרות החדשות מצטרפות לבוגרות הקורס הראשון בפתח תקווה שסיים לימודיו ב 2014, וכבר שתיים מבוגרותיו מכהנות כדירקטוריות.
לצד הנשים האיכותיות הללו -52 נשים בוגרות הקורסים למדו בקורס האחרון גם 8 נערות אשר קיבלו הזדמנות מיוחדת במינה , ראשונה מסוגה- ללמוד במילגה מלאה שהוענקה להן ע"י "יהל" ואוניברסיטת בר אילן/המרכז להשתלמויות, בקורס המיועד רק לנשים אקדמאיות- והן השתלבו בכיתת דירקטוריות פתח תקווה (מחזור 2)
8 נערות מופלאות, בעלות מצוינות אישית , לימודית, חברתית וקהילתית, המתנדבות בקהילה בפרויקטים שונים נבחרו ע"י מנהל האגף לנוער- גיא אליהו.
יוזמה ייחודית זו של "יהל" בראשותה של חלי פרידמן הינה מודל ראשון מסוגו בארץ, המשלב נערות מכיתות י"א-י"ב בלימודים המיועדים לאקדמאיות ולנשים בוגרות בקורס יוקרתי כקורס דירקטוריות.
המטרה- לאפשר לנערות חווית לימודים איכותית יוקרתית ומאתגרת, שתייצר להן מחר חדש- במשעולים בהם הן תטפסנה בדרך למעלה- לקראת השתלבותן בתפקידים בכירים ובעשייה ציבורית וחברתית.
לצד הלימודים עצמם, הדורשים התמודדות בבחינת התכנים עצמם, האוריינטציה היתה ליצירת שיח בין דורי, בין נערות לבין נשים בוגרות , על עניינים מגדריים, שאיפות והגשמות, מחסומים והזדמנויות, נתינה וקבלה, לימוד וצמיחה.
8 הנערות המוכשרות הקסימו והרעידו לבבות !  8 הנערות הללו הן אבן הפינה לפרלמנט נערות צעיר שהוקם לצד פרלמנט הנשים הארצי והמקומי בעיר, אשר יפעל עם ולצד הנשים הבוגרות.
הנערות הוזמנו גם למפגש חברתי שמקיים פרלמנט הנשים אחת לחודש והתקיים לאחרונה בהרצליה פיתוח. נציגת הנערות תהילה אלתר עמדה בפני כמאה נשים ובפני ליאורה ריבלין, שחקנית התיאטרון אשר התארחה בערב זה בפרלמנט, שוחחה על ערכים, על מנהיגות ועל ההזדמנות שניתנה לה וזכתה לתשואות וקריאות התפעלות .
עם נוער כזה, ועם איכויות כאלה- יש בשביל מה לחיות במדינה הזו, ויש למה לצפות ! כך ציינו בסיפוק נשות הפרלמנט ובהן נשות פתח תקוה שזה מכבר השתלבו בעשייה חברתית התנדבותית תוך שהן עדיין לומדות בקורס.
במהלך הקורס נקשר קשר מיוחד בין אחת הנשים הבוגרות- סיגי ישראל ובין אחת הנערות- לאה- אשר היה לסגירת מעגל של סיפורי חיים דומים והצית את הלבבות. סיגי הצליחה בשיח שיצרה עם לאה לסייע לה ולחוש כי בעצם סגרה גם היא מעגל בחייה. אין ספק שסיפורי חיים כאלה הם מעבר לשיח שרצינו ליצור- הם ריקמה עדינה של החברה הישראלית שמתגלה במלוא תפארתה. גאווה אמיתית לפרוט על מיתרי הלב ולזכות בקירוב לבבות שכזה!
אז- מפתח תקווה צומחת התקווה – התקווה לעתיד טוב יותר, בו נראה יותר נשים במוקדי השפעה- בדירקטוריונים, בתפקידים בכירים, בעשייה ציבורית ובעשייה חברתית, ולצידן, יותר נערות ובני נוער המפסלים דרכם בתבונה , תוך חשיבה אסטרטגית, מצוידים בכלים איכותיים ובידע מעמיק- שיגיעו לצמרת העשייה העסקית, הציבורית והחברתית, ויביאו רוח חדשה ומנהיגות מעוצבת ואחראית למדינת ישראל.
ב"יהל" ובעמותת "פני"ם חדשות" אנו מאמינים שזה עידן שיתופי הפעולה בו תמיד השלם יהיה גדול מסכום חלקיו. ועל כן- בסינרגיה נייצר ערכים משמעותיים וחדשים גדולים ומובילים יותר.
אנו מודים לעירית פתח תקווה, למנהל אגף הנוער, לחבר מועצת העיר צדוק בן משה ולכל מי שהאמינו ותמכו- ובזכותם- ביחד העיר זכתה ב – 60 נשים שבתוך 10 חודשים הוכשרו , צמחו, התעצמו ואותגרו להיות שגרירות בכירות של העיר בדירקטוריונים ובמוקדי ההכרעה במדינה.
אחרי פסח ייפתח קורס דירקטוריות חדש בעיר.
אתן הקוראות שורות אלה כעת מוזמנות לחווית לימודים מעצימה במיוחד, וכן מוזמנות להצטרף ל -60 הנשים- נבחרת הדירקטוריות שיצאה לדרך מהעיר פתח תקווה!
הפעם, יוענקו מילגות לסטודנטיות מצטיינות אקדמית, ציבורית וחברתית, והן תלמדנה לצד נשות העיר.
ההרשמה החלה- הינכן מוזמנות להתרשם באתר "יהל" : www.ya-hel.com
וכן לפנות , להירשם, ולהצטרף להצלחה : helif@bezeqint.net
נשים המעוניינות להצטרף לפרלמנט הנשים ונערות המעוניינות להצטרף לפרלמנט הנערות הצעיר מוזמנות לפנות אף הן למייל שלעיל.
רוצות להתעצם בתחושה שאנו באמת יכולות ? קראנה דבריהן של הבוגרות שלנו, ממש כפי שהן כתבו , בוגרות הקורס וכן הנערות בהן אנו כה גאות!  YES WE CAN!!!!!!!!

סיום קורס דירקטוריות מס' 2 בפתח תקווה – 25.1.2015
 
אוסי הורוביץ - נבחרה לשאת דברים בשם בוגרות הקורס.

סגן ראש העיר מר איציק ישראל,
חבר מועצת העיר צדוק בן משה
חלי פרידמן היקרה
חברותי לקורס,
 
הגענו לסוף הקורס, קורס דירקטוריות, לא זה לא נאום שכתבה מירב מיכאלי עם זאת אכן מדובר בדירקטוריות כלומר לשון נקבה. הנופך המיוחד של הקורס מעצם הווייתו עבור נשים היה חוויה מיוחדת ומעצימה. חיבור של נשים חזקות, מעניינות, מיוחדות המבקשות למצוא את הדרך לפרוץ גבולותיהן הוא כוח בפני עצמו.
בפתח תקווה ממנה אני מגיעה, יש פעילות חברתיות רבות בשכונות ואף שש נשים ככל הידוע לי (אורי, דניאלה, עדי, רותי/מאיה, אסנת ואנוכי) המובילות את ועדי השכונות בהן הן גרות ולי יש הכבוד להיות אחת מהן. אנו עומדות במאה ה21 ועדיין אין מספיק נשים בתפקידים בכירים בטח לא ביחס לאחוזינו באוכלוסייה. עדיין נראה יותר נשים בתפקידים התנדבותיים מאשר נושאות משרות רמות המשתכרות מכך.
אני חושבת שהדרך שלנו הנשים עדיין ארוכה הגם שיש ניצוצות של שינוי. יתרה מכך, שרוב הסיכויים שזה ישתנה הם רק אם אנו הנשים נעשה את השינוי הזה. אני רוצה לראות הובלה נשית אחרת לא כוחנית זו הצריכה להתמודד עם הגברים, אלא הובלה נשית עם כל היכולות המיוחדות לנו הנשים, של שיח מקבל, מכיל, דורש, המנהל משא ומתן ומגיע לתוצאות בדרך של שיתוף והנהגה.
העשייה הציבורית היא כמו אש מחד לא פשוטה, חמה וגובה קורבן אישי כזה או אחר, מאידך חומה ממכר וכל הצלחה קטנה לשיפור חיי התושבים משכיחה את האכזבה או התסכול שהיו בדרך ונותנת דרייב להמשך.
ברור לי שהקושי שלנו הוא עצום, כי אנו מנהלות מספר מערכות בו זמנית וגם אם יש שיח על משפחה שוויונית, הרי שעדיין אנו נושאות במירב העומס המנטלי והמערכתי בבית וכמובן במשרה מחוץ לבית. עם זאת אני יודעת שיש ביכולתנו לשנות כי דווקא הצורך שלנו לנהל מספר מערכות דורש מאיתנו יכולת התמודדות וההסתגלות למצבים משתנים.
נשים שמצליחות להתברג לתפקידים בכירים בחברות או אף בפוליטיקה הן תמיד (ויסלחו לי הגברים כאן), תהינה נשים מצוינות בעוד הגברים יכולים להיות גם בינוניים ואף למטה מזה. נשים נדרשות להציג יכולת על כדי לשרוד את העולם הזה.
מה שאנחנו צריכות הוא בעיקר להאמין אחת בשנייה לפתוח דלתות זו לזו וגם זה לזו, להתעקש ולא לוותר.
אני גאה להיות חלק מקורס זה שהוקם ביוזמתה של חלי ובעזרתו של צדוק בן משה חבר מועצת העיר שעשה כל שאפשר לקיומו.
אני מקווה שגם בעיר נעשה הבדל ונראה יותר נשים בתפקידים בכירים ובטח במועצה - אני קוראת מכאן לך כבוד ראש העיר לקדם נשים לתפקידים בכירים וליצור בדומה לנבחרת הדירקטורים רשימה של נשים מהעיר פתח תקווה, מקצועיות ומתאימות לתפקידים שונים ולהשתמש ברשימה זו עבור מינויים ראויים.
הקורס הזה פתח לי צוהר לראיה עסקית ובעיקר לדעת שזה לא פשוט עם זאת, זה אפשרי.
מעצימה לא פחות היתה החוויה ללמוד עם בנות תיכוניסטיות, מוכשרות אחת אחת שעוצמתן ניכרה בשאלותיהן המבקשות לדעת ולהבין ולא פחדו גם להתמודד מול מרצה זה או אחר.
פעמים רבות הסתכלתי בהשתהות איך אתן לא מוותרות למרצה ומתווכחות כנשים שעברו דרך חיים, היכולת בגיל צעיר כזה לדעת את החוזק שלכן בתוככן הוא לא מובן מאליו ועל זה אני רוצה להודות לכן, על מי שאתן ומה שהבאתן לנו לקורס.
 
אז מה היה לנו כאן?
הסתגלות ללימודים, ישבה של 5 שעות תמימות עם הפסקה קטנה
וכל זה בלי וואטסאפ ,פייסוש וסתם שיחה על השכונה
ניסיון להבין כי חברה הינה יישות עצמאית, על חובת אמון והזהירות
על  אתיקה בעסקים וכמה אין שם פשטות
כמו כן, כמה חשוב להכין אקסל כדי לבחור חברים...
כן כמו המרצה קותי לוריא -  שאין כאלו דברים J
בלי קריאת דוחות כספיים אין מה לעשות בדירקטוריון
וזה בלי קשר למאיון העליון...
מימון ומינוף השקעה (לא בילדים J)
וכמובן חלוקת דיוודנדים
ואם כבר מדברים על דיוודנדים, אני רוצה לומר כמה מילים על חלי שהיא בהחלט הדיווידנד שלנו מהקורס הזה.
חלי, את אישיות בלתי נלאית, לכל שאלה מיד תשובה. את מודל לעוצמה ליוזמה ועשייה.
מאחלת לנו שנדע למנף עצמנו כל אחת בתחומה או בחלומה.
 
תודה מכל בנות הקורס – דירקטוריות 2 – פתח תקווה

נתחיל בצעירות, בנערות המופלאות:
פלג כוזהינוף:
האמת שאני פשוט לא יודעת איך להסביר מה הקורס הזה עשה לי .
אתחיל בכך שחלי היא האישה הכי חזקה , עוצמתית,  ענקית, מלאה בטוב ואהבה בלי גבולות, שואפת למצויינות חברתית ואישית, וסוחפת את כולן אחריה . בשיחות שהעבירה לנו מידי פעם היינו נפעמות מעוצמת הדיבור והמילים החודרות והאמיתיות שהייתה אומרת לנו.  פשוט דוגמא אישית !!
 
ובחזרה לקורס עצמו - אני כנערה בת 18  שקיבלתי מלגה מלאה לקורס זה רואה זאת כזכות ענקית על היכולת שלי להעמיק ולהשכיל במגוון תחומים אשר נתנו לי כלים ואפשרות להתמודד עם המציאות העכשווית בצורה יעילה ומחושבת יותר . היכולת ללמוד עם נשים שעברו פרק כזה או אחר בחייהן , ללמוד מהן,  להקשיב לעצותיהם ולהשכיל מכך נתנו לי כיוון חשיבה רחב והרחבת אופקים רבים. 
מודה על הזכות להיות חלק מהקורס היוקרתי של חלי המדהימה !!
ולך חלי - עלי והצליחי והישארי כמו שאת , מעריצה אותך , באמת!! 
מעריכה , אוהבת ומקווה שנשמור על קשר תמידי . פלג
 
 
שקד אטינגר:
 
היי חלי, רציתי לומר תודה, שוב.

עד שהגעתי לקורס לא הבנתי איזו מתנה קיבלתי, לפני שלושה חודשים הגעתי לראשונה לקורס דירקטוריות שאת האמת- לא יודעת באמת מה זה אומר.... אני זוכרת שכשהגענו במפגש הראשון כבר דיברת על להעיז  ועל הכוח שלנו כנשים.. קיבלתי מכל הקורס הזה המון!! בין אם זה עוד ידע, חברות חדשות, היחשפות לדברים שבחיים לא הייתי מגיעה אליהם ללא הקורס הזה.. .....


זכיתי, ובזכותך!
 
אני זוכרת שמהיום הראשון כבר קיבלו אותנו כל כך יפה , חששתי בהתחלה שהבנות הבוגרות יחשבו ש"נתקענו להן בקורס" .. אבל ישר הבנתי שלא !!!


הדבר הכי גדול ומשמעותי שלמדתי בקורס הזה, זה שלמרות מה שחושבים, יש לנו את הכוח לשנות ולהשפיע.
הרבה פעמים נתקלתי באמרות של הנשים הבוגרות בקורס - "אתן נערות, אתן תמימות, כשתגדלו תבינו שאי אפשר לתקן את העולם"  וכו'  .. ואת האמת.. מה שהבנתי מכל זה, זה שב"ה יש לנו את הכוח לשנות וזכינו גם באמונה, וגם עכשיו בכלי שיוכל להוביל אותנו למקום של השפעה.. ומי שחושב שלא - כנראה שלא האמין מספיק..


בקורס למדתי על אתיקה , דוחות כספיים שוק ההון וקבלת החלטות , אבל מעבר לחומר שהעבירו בשיעורים למדתי עוד כל כך הרבה מהשיחות שהיו בין לבין עם הנשים הבוגרות ועם הנערות האחרות... נחשפתי למשהו אחר , מושגים אחרים , אנשים אחרים , לימודים מסוג אחר .. ולמרות שלכאורה החומר שלמדנו "מנותק " מהחיים שלנו ,הצעירות , אני יודעת באופן אישי , שהרבה ממנו עזר לי בפרויקטים שאני עוסקת בהם , בהתנדבויות , בלימודים ואפילו בצוות ההדרכה בסניף. ומעבר לכך , הוא תרם המון לביטחון ולתעוזה שלי .....
לפני הקורס , לפני שלקחתי על עצמי פרויקט עלו בי המון חששות " האם אני באמת מסוגלת לזה " ," זה גדול עליי " וכו' .. ובקורס הובהר לי שאני מסוגלת ליותר , להרבה יותר ממה שעשיתי , למדתי שדווקא בזכות היותי נערה עם חלומות ותקוות גדולים - אצליח לשנות ולשפר דברים גדולים . וזה קידם אותי המון , אני חושבת שזה המסר הכי גדול וחשוב שלמדתי מהקורס הזה ובמיוחד ממך חלי ! שלנשים יש כוח עצום , ושאני מסוגלת לשנות המון !
אני חושבת שהקורס הזה היה אחת המתנות הגדולות ביותר שקיבלתי בחיי , השגתי בו הרבה ידע , למדתי בו המון דברים שהשפיעו על חיי האישיים , והכרתי בו נשים איכותיות בעלות יכולת מנהיגות . אולי הקורס הזה כביכול נגמר , מבחינתי הוא רק התחיל , " לכל סיום יש התחלה חדשה " אני סמוכה ובטוחה שהקורס הזה יתרום לי בעז"ה להתקדם הכי רחוק והכי גבוה כמו שאני שואפת  והכל מתוך רצון ליצור עולם טוב יותר !  
אז שוב, פשוט תודה! בכבוד בהערכה ובתקווה לשנות, שקד
 
 
 
תהילה אלתר

אנו תלמידות תיכון זכינו לקחת חלק במיזם החדש ופורץ הדרך של הקתדרה ללימודי נשים "יהל" שבראשה עומדת חלי פרידמן אשר בשיתוף אוניברסיטת בר אילן ובחסות העיריה דאגו לנו למילגת לימודים מלאה להכשרת דירקטוריות- קורס של נשים מובילות ומנהיגות שרוצות לחולל שינוי ומהפכה באופן הניהולי במדינה.. .
לנשים יש את הכוח להיות מולטי טסקינג (וזה מוכח) ומשום כך תפקודן בתור דירקטוריות ובעמדות מפתח יעיל ואפקטיבי.
אנו כנערות צעירות, נבחרנו מטעם העירייה להוביל שינוי כאשר הדגש הוא על עידודנו כבנות בעלות מצוינות לימודית וחברתית לפתח גם את הידע שלנו בתחומים שלעולם לא קיבלנו במסגרת החינוך הפורמאלי.
למידת חוקי חברות, תאגידים, דוחות כספיים, מוסריות ובעיקר אחריות המוטלים על כתפי הדירקטוריון עזרה לנו בשלב זה של חיינו לגבש ולעצב את גישתנו הכלכלית והחברתית למען עתיד טוב יותר, חזק יותר ובריא יותר.
פשוט תודה!!!! זוהי זכות אשר שזורה בה חובה להיות נשים עוצמתיות המסתכלות בפרספקטיבה רחבה ומשפיעה.

אביבית דאוס, עצמאית (מורה לשעבר)
השתתפות בקורס דירקטוריות פתחה בפניי צוהר לעולם חדש, עולם החברות, הכלכלה, השלטון וההון עולם שהוא הרבה מעבר לעשיה האישית וכולל הסתכלות גלובלית רחבה יותר.
הקורס עורר בי סקרנות רבה להמשיך ולהעמיק בנושאים הנלמדים ויצק בי רצון להיות בעמדה משפיעה.
הכרתי נשים רבות מוכשרות ונפלאות ואת חלי כמובן שהיא אישיות מעוררת הערצה מוכשרת, חדה וחכמה עם יכולות מדהימות של הנהגה והובלה.
 
ד"ר ומרצה למדעי המחשב בטכניוןן, שרה פורת
לפני מספר שנים קיבלתי המלצות חמות על קורס הדירקטוריות של "יהל" מקולגה שסיימה את הקורס.
היה לי ברור שבבוא העת אתקשר לחלי לקבל פרטים על הקורס. העת הגיעה באביב 2014, מיד אחרי פרישתי מ"יבמ".
כבר בשיחה הראשונה נשביתי בקיסמה הסוחף והמרתק של חלי, ובתוך זמן קצר ביקשתי להירשם לקורס ונעניתי להזמנה להגיע למפגש העמותה ‘פנ”ים חדשות’. מאז יצא לי להיות במספר מפגשים, ובכל פעם אני יוצאת נלהבת ומועשרת מהמפגש עם נשים מקסימות, מההזדמנות לשמוע מרצות מעניינות, ובעיקר מהחוויה לשמוע את חלי על פעילותה שלה ועל פעילות הפרלמנט.
נהניתי מאד מהקורס, הכרתי נשים מעניינות, למדתי תכנים חדשים וללא ספק קיבלתי תובנה על האתגרים המיוחדים הניצבים בפני דירקטוריות, וכלים להתמודד עימם. הקורס נטע בי המון מוטיבציה להשתלב כדירקטורית, ורצון עמוק להירתם לפעילות הברוכה של עמותת ‘פנ”ים חדשות’. אני כולי תקווה שאתרום להרחבת הפעילות בצפון הארץ, סמוך יותר למקום מגורי.
תודה ענקית לחלי היקרה על שהענקת לכולנו חוויה אדירה לצד כלים לבנות נתיבים חדשים לקידום והעצמה.
תודה עמוקה לך חלי על החוויה המדהימה! אני כולי נפעמת ממרצך ומפועלך ומאחלת לך הצלחה.
שרה פורת
 
קדיה סהר, מורה
ברצוני להודות לך מקרב לב על  שהבאת את קורס הדירקטוריות לפתח תקוה,  ואני מציינת נשים דירקטוריות,העצמת הנשים בתחום שנחשב לאחד התחומים הגבריים .ופתחת בפני צוהר ופן נוסף על עולם העסקים הישראלי.
אני חשה כי הינך מעצימה את את הנשים בקורס הייחודי . קורס אשר העניק לי באופן אישי הון ועוצמה אישית ואנושית.
את הכוח המניע והבולדוזר האמיתי . החוליה המקשרת  בהעצמה ושילוב הנשים בתפקיד הבכיר והיוקרתי. והפעילות הבלתי נלאית שלך בהפעלת הפורומים המוצלחים והמעניינים. ויצירת הקשרים בין בוגרות הקורסים שהן רבות מאוד. וכן, פרלמנט הנשים שאת מקימה במלוא עוצמתך ברחבי הארץ.
ועל כל אלה יישר כח! עוד שנים רבות של עשייה צמיחה בריאות ואושר.
אין עליך חלי. את פשוט דוגמא לאשה עם חוכמה ועוצמה . יחידה ומיוחדת.
שולחת חיבוק עז.
שלך ואיתך קדיה סהר

סיגי ישראל , יועצת  מס
מעבר להכשרה מקצועית אותה העניק קורס הדירקטורית הנ"ל בראשותה של  גב' חלי פרידמן,
קיבלתי ערך מוסף בדמות של קירוב לבבות, קשרים חברתיים עם בנות מצוינות אשר מוכנות לכל אתגר , תוך שיתוף פעולה פורה.
רציתי לכתוב על קשר יחיד ומיוחד אשר נרקם ביני לבין אחת הנערות בקורס ,בשם לאה.
בפגישה האחרונה של נשות הפרלמנט אשר התקיימה בהרצליה, הצטרפו אלי לנסיעה מס' נערות מהקורס.
אחת מהן, נערה בשם לאה ,אשר  ריגשה אותי במיוחד לאור סיפור החיים המיוחד שלה.
בשיחה אשר התפתחה עימה, גיליתי כי יש הרבה מן המשותף ביני נו,בין היתר, ילדות בשכונת מצוקה.. וצמיחה מתוך רצון לשנות ולהשתנות.
הבחנתי כי, לאה חדורת מוטיבציה לשנות , לקדם, ולתרום המון, הן למען הסביבה והאנשים עימם היא מתגוררת בשכונה, והן למען עצמה. היא  חשפה בפניי את הקשיים עימם הם מתמודדים, את הקושי מול  הממסד, ובעיקר הקושי כיצד  להוציא מהכוח אל הפועל את כל השינויים למען השכונה אותם היא מעוניינת לבצע.
חשתי הזדהות עמוקה עימה, ורצון כביר לחבור אליה, במסעה האישי הנ"ל.
יחד עם זאת הרגשתי גאווה גדולה, לגלות כי יש לנו נוער איכפתי, הן לסביבה בה הוא חי והן למשפחתו,
חדור רצון ומוטיבציה ללמוד , להתקדם , להניע דברים בחיים, ולהגיע להישגים והגשמה עצמית.
חשתי סיפוק קטן, כי עצה קטנה שהיתה ברורה לי מאליו וללאה לא... עזרה לה לפתור בעיה קטנה בשכונתה.
אין לי ספק, כי הקשר עם לאה יגדל ויתפתח ויהווה את התענוג הגדול שצמח מקורס הדירקטוריות הנ"ל.
 
סיגי ישראל, סיום קורס דירקטורית פ"ת. 1/2015
 
והנה הדברים שכתבה לאה מלקיט הנערה:
" אדם בעל ידע,הוא אדם בעל כוח "כך אומרים על אדם כמו סיגי שזכיתי להכיר במהלך הקורס ונתנה לי מעט מהכוח ומהידע שברשותה .ובעזרתה הצלחתי לשנות דברים בסיסים שלפני כך לא הצלחתי ועל כך אני מודה לה .הקשר  שנרקם בינינו הוא קשר שיוליד שינוים הן חברתי ,הן כלכלי ,בע"ה וקשר לכול החיים.

לירון בן עמי, בעלת חברה  להפקת אירועים
קורס דירקטוריות פתח תקווה הינו חוויה מומלצת שכוללת גם היכרות ויצירת קשרים וגם חשיפה לתחום מקצועי חדש שמבחינתי לא היה מוכר קודם. 
זכינו לקבוצת נשים איכותית מאוד ולחוויה לימודית מעצימה.
בתור אחת שלא טובה במתמטיקה התגברתי על המחסום הזה ואני שמחה על כך
הרגשתי שלמדתי מהקורס ומקווה לעסוק בזה בעתיד 
לירון בן עמי 
 
אורית איזיקוביץ גורן – מנתחת מערכות מידע ומנהלת פרויקטים
קורס דירקטוריות חשף אותי לעולם מעניין ומלא התגרים, כאשת מערכות מידע נחשפתי להיבטים חשבונאיים של החברות וכן לנושאים משפטיים הקשורים בעולם החברות. 
 בנוסף, הבנתי שבעולם  של דירקטוריונים נדרשות הנשים להוביל ולפרוץ את הדרכים על מנת לקבל ייצוג עולם. 
אנו יכולות לבצע את השינוי אך ורק אם נדחוף ונוביל את עתידינו. 
אין לי ספק שהקורס חיזק לי את הביטחון שנשים רבות מוכשרות יכולות לתרום למדינה ובעיקר לשפר את האווירה הניהולית בכל חברה - ממשלתית ציבורית או פרטית. 


Go Back  Print  Send Page