רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   רגע אחד חינוך
דף הבית >> כתבות >> רגע אחד חינוך
"רגע אחד חינוך" בבניין העירייה:
אירוע פריצת מגבלות השיח הפוליטי במערכת החינוך בישראל
מציבים במרכז הבמה את הסוגיות הפוליטיות הבוערות של השנה החולפת במערכת החינוך * הופעות ומיצגים * שיחות עם אנשי חינוך * שיחות עם פוליטיקאים
 
קישורים:   תכניה      תכנית שעות

עיריית תל אביב-יפו פותחת את דלתות בניין העירייה ומזמינה את הקהל הרחב לקחת חלק באירוע "רגע אחד חינוך" שיתקיים ב-18 במאי 2017 בשעה 19:30.
במסגרת האירוע, בניין העירייה יהפוך ב"רגע אחד" למרחב אינטימי בו יתקיימו הופעות, מיצגים, שיחות אישיות בהשתתפות אנשי החינוך, ספרות, תרבות, מדע, רוח והפוליטיקה בישראל.
 
אירוע "רגע אחד חינוך" יפרוץ השנה את גבולות ומגבלות השיח הפוליטי בבתי הספר ומערכת החינוך בכלל ויעסוק בהיבטים השונים, ללא מסננות או צנזורה, בזכות הבסיסית להשמיע קול ודעה, גם מחוץ לקונצנזוס. האירוע הוא חלק מתכנית ייחודית ופורצת דרך שמובילה העירייה החל מהשנה בבתי הספר בעיר המבססת את ערכי הדמוקרטיה כציר מארגן של כל העשייה החינוכית בעיר.
 
·         "השימוע" של רננה רז על פרשת המורה אדם ורטה
·         רם כהן והרב בני פרל על "שוברים שתיקה" במערכת החינוך
·         חברת הכנסת מירב מיכאלי  על מגדר במערכת החינוך
·         תלמידים, הורים ומורים שוחטים "פרות קדושות" בלשכת ראש העירייה
·         אורי משגב והרב ספי שרמן על פוליטיקה בבתי הספר
·         פואטרי סלאם וערס פואטיקה- שירה על חינוך
·         ערן צור במחווה לליאונרד כהן
·         חדר בריחה בלשכת סגן ראש העיר
·         הצגות, סרטי סטודנטים וסטרטאפים בנושאי חינוך ודמוקרטיה
 
שירלי רימון ברכה, מנהלת מנהל חינוך בעיריית תל אביב-יפו: "החלטנו השנה בעירייה לפרוץ את מגבלות השיח הפוליטי במערכת החינוך, לשבור את המסגרות ולתת מקום מרכזי בתכנית הלימודים העירונית לתכנים האקטואליים השונים בנושאי דמוקרטיה, פלורליזם, מגדר ושוויון. אצלנו במערכת החינוך מותר לדבר על הכל וזאת מתוך הבנה כי לבתי ספר תפקיד קריטי וחיוני בעיצוב תפיסת העולם של תלמידי העיר כאנשים בוגרים.
אירוע "רגע אחד" בנושא חינוך המתקיים בבניין העירייה - מביא את הסוגיות השנויות ביותר במחלוקת הנוגעות לגבולות חופש הביטוי במערכת החינוך, בלי חשש להציבן בקדמת הבמה וכחלק מהיותה של העירייה פורצת דרך בתחום החינוך. ישנן דרכים מגוונות להעברת תכנים משמעותיים מעבר להוראה בכתה והעובדה היא שאם מאפשרים למנהלים, מורים ותלמידים מרחב לעשייה, ביטוי ויצירה- קורים דברים נפלאים והתוצאה היא חינוך קצת אחר- חינוך שווה!. זה מה שאנחנו מנסים להראות באירוע הכל כך משמעותי ומעניין שיתקיים השנה בבניין העירייה".
                 
במסגרת זו חברת הכנסת מירב מיכאלי תקיים שיחה על תלבושת אחידה, שיעורי ספורט ותפיסות מגדריות בבית הספר; רם כהן מנהל התיכונט, שהביא את "שוברים שתיקה" לבית הספר בשיח עם הרב בני פרל על שומרי סף במערכת החינוך;  הסופרת דורית רביניאן ,תדבר על ספרה "גדר חיה" ועל הסערה הציבורית שעוררה פסילת הספר מתכנית הלימודים של משרד החינוך;  העיתונאי אורי משגב והרב ספי שרמן ידונו על  פוליטיקה בשערי בית הספר ועל מקומם של צה"ל ו"שוברים שתיקה" במערכת החינוך;  מיצג שחקנים שנקרא "השימוע" עם רננה רז  יעסוק בפרשת המורה אדם ורטה (2014) שהסעירה את הציבור הישראלי; הופעה של היוצר ג'ייסון דנינו הולט- "לא מכניסה את זה הביתה"- עם וידויים מעולם החינוך, הדמוקרטיה חופש הביטוי והמגדר; מנהל תיכון עירוני ל"ב ביפו ומנהל תיכון עירוני ד' בצפון העיר ינחו דיון ציבורי על מקומו של החינוך במניעת גזענות ועוד ועוד.
 
דמויות בולטות נוספות שישתתפו באירוע ויזמינו את הקהל הרחב להצטרף לדיון בחדרי העירייה: הד"ר שמעון אזולאי, חוקר "המשמעות" מהאוניברסיטה העברית- על איך להפוך משפחות ובתי ספר ל"מרחבי משמעות"; הפרופסור דניאל זייפמן, נשיא מכון ויצמן בשיחה על "האם יופי הוא מדעי?" ; סדנת כתיבה העיתונאים רענן שקד ועומר ברק- שילמדו כיצד ניתן להפוך כל טקסט למשהו שכולם ירצו לקרוא ועוד. 
כמו כן, ערן צור בהופעה אינטימית עם מיטב שיריו מכל הזמנים במחווה לליאונרד כהן, להקת טאטו וכרמלה גרוס ואגנר;  התזמורת האנדלוסית מירושלים; OBJECTJAM- בערב אימפרוביזציה, "האם גיר יכול לפתח מערכת יחסים עם מורה ותלמיד?"- כיצד חפץ משנה זהות; עדי קיסר ואמני ספוקן במפגש ערס פואטיקה- הקראת שירה וארבעה משוררים מ"פואטרי סלאם ישראל" בשירים המשוחזים בצלילים מאולתרים; לונא אבו נסאר בהופעה אקוסטית עם שירים מאלבום הבכורה והאלבום החדש; גלית יצפאן "אבידות ומציאות" בהרצאה בנושא קשב וריכוז ומתן כלים מעשיים ושיטות יצירתיות להתמודדות.
 
טכנולוגיה וחינוך
גיר ולוח out, מציאות מדומה in-  בארוע "רגע אחד" יוצגו טכנולוגיות ישראליות שאמורות לשנות את הדרך שבה תלמידים מתנסים וחווים ידע – Wediggit יערכו סדנא חווייתית של כתיבת קוד ורובוטיקה ללמידה המשלבת גיאוגרפיה, מולדות ושפות; ניסויים מדעיים דרך טאבלטים וחיישנים; שעורים במציאות מדומה (VR) בתחום הביולוגיה והגאומטריה ופיתוחים פורצי דרך שישנו את עולם החינוך בשנים הקרובות.
 
חדרי בריחה וגידול ללא אדמה
המשתתפים באירוע "רגע אחד" יוכלו השנה ללמוד מתלמידי "גימנסיה הרצליה" איך מגדלים ספירולינה וכיצד הפיצו את השיטה בארץ ובעולם; להכיר את פרוייקט החווה העירוני לגידול ירקות בבית ללא אדמה- וללמוד לעשות זאת בעצמם; להשתתף במשחק בריחה מלשכת סגן ראש העירייה ולחוות גם חדר בריחה מדעי. 
 
חינוך ב"חברותא"
אירוע "רגע אחד" בתחום החינוך מתקיים השנה גם בסימן "חברותא", תוכנית חינוכית-חברתית ייחודית ופורצת דרך שמובילה העירייה החל מהשנה בבתי הספר בעיר. התכנית מבססת את ערכי הדמוקרטיה כציר מארגן של כל העשייה החינוכית, בין היתר מתקיימים מפגשים בין בני נוער בתיכונים מקצוות העיר: ילדי פליטים עם ילדים מבתי ספר בצפון העיר, חילונים עם דתיים, ערבים ויהודים, מהדרום ומהצפון ועוד ועוד. מעבר לשיעורי האזרחות השבועיים הנלמדים בכל הארץ, משובצים מספר שעות שבועיות ללימודי דמוקרטיה כשיעורי חובה, מורחב העיסוק בסוגיות
אקטואליות שעל סדר היום הציבורי, מתנהל שיח דמוקרטי פתוח בנושאים שנויים במחלוקת, וניתנים לתלמידים כלים תיאורטיים ורטוריים לביסוס עמדה מגובשת


תכניה - רגע אחד חינוך
יום חמישי
18 במאי 2017
משעה 19:30
 
בבניין העירייה ובמרכז ענב לתרבות
 
הכניסה חופשית
מספר המקומות מוגבל
כל הזכויות שמורות למארגנים , ט.ל.ח
 
לוגואים – עיריית, מרכז ענב , חמד"ע, פסטיבל סרטי סטודנטים , אי"ב,  החנות 31  , לוגואים חברות , פואטרי סלאם, אינקובטור, התזמורת האנדלוסית ירושלים, דיגיתל
*פעילות מתמשכת
 
דמיינו בית ספר בו לומדים על חופש ביטוי באמצעות "השימוע" של רננה רז,
בית ספר בו מדברים על בעיות בחינוך דרך שירה של פואטרי סלאם וערס פואטיקה,
כיתה בה מירב מיכאלי מעבירה שיעורים בנושא מגדר,
בניין עיריית תל¯אביב – יפו , רח' אבן גבירול 69
 
מרכז השירות קומת הרחוב
 
*מ19:30
משחק שוטטות
 
מזמינים אתכם להיות ראש עיר ליום אחד ולפתור סוגיות, דילמות ולאגד את הערכים המרכזיים שהם לב לבה של העיר העברית הראשונה. חוויה משחקית דיגיטלית המייצגת את הלמידה בעיר.
פיתוח תוכן: מינהל החינוך עיריית תל - אביב - יפו בשיתוף בית העצמאות
פיתוח דיגיטלי: experien.city של חברת וונדרינג, המציעה חיבור קהילתי ודיגיטלי של תושבים, תלמידים, מורים, מוסדות תרבות ותיירות לעירם.
 
 
20:00
ערס פואטיקה/ מילים טבולות בעארק
אירוע הקראת שירה שמשלב עם משוררים, אמני ספוקן ורקדנית בטן לחאפלה פוליטית פואטית.
משתתפים-  D.J. גל כדן , עדי קיסר , אלה גרינבאום ,מוחמד מוגרבי , תהילה חכימי , גל יונגמן ,יונתן קונדה , סיון שיקנאג'י , חני כבדיאל ,לירון אוחיון
 
22:00
פואטרי סלאם - סלאם ג'אם
ארבעה משוררים מבית פואטרי סלאם ישראל, מערבבים את שירתם המושחזת בצלילים מאולתרים של מוזיקאי קשוב וספונטני. הטקסטים ידועים מראש, הביצוע נרקם במקום, בדיאלוג חד פעמי .
והפעם: בנושא חינוך, לימודים ולמידה
משתתפים יואב טלמור, לירי בר, אבנר קרסיק, נעמה גרינשטיין
מוזיקה קובי בן עזרא
 
 
מרכז השירות לובי עליון
 
*מ - 19:30
 
המצלמה ככלי לביטוי אישי - תערוכה
שימוש בצילום ככלי טיפולי-חינוכי מאפשר ביטוי של תכנים פנימיים, מסייע בפיתוח מיומנויות תקשורת בין אישית ומקדם העצמה אישית וקבוצתית.
תערוכת הצילומים, שצילמו תלמידי החינוך המיוחד בעיר, פותחת בפנינו את עולמם הפנימי ואת דרך ההתבוננות הייחודית שלהם על עולמנו.
 
 D.j. גיא אביטל - אלתורים בחלל
אימפרוביזציה והתיחסות מוזיקלית למתרחש בחלל קומת השירות העליונה של בניין העירייה
 
21:00
לונא אבו נסאר- מופע
בהופעה אקוסטית עם שירים מאלבום הבכורה והאלבום החדש.
לונא אבו נסאר - שירה וגיטרה, דרור רותם - פסנתר וגיטרה
 
23:00
ערן צור מופע
משורר הרוק מציג את מיטב שיריו במעטפת מיוחדת חשמלית אך אינטימית.
במחווה לליאונרד כהן, להקת טאטו, כרמלה גרוס ואגנר, תקליטי הסולו ופרויקטים מיוחדים.
ערן צור מלווה את עצמו בבס וגיטרה ורם אוריון בגיטרה חשמלית.
 
קומה 2 - מסדרונות, לשכות  וחדרי ישיבות
*מ 19:30 ** פירוט פעילות מלא יופיע במקום הארוע
 
רגע אחד ...חמד"ע – המרכז לחינוך מדעי
רגע אחד מדע - מורי חמד"ע ותלמידיהם ישוחחו על צפונות היקום, שמי הלילה, פיזיקה וכימיה, וידגימו כיצד לפרוץ כספות באמצעות פיזיקה, דגימות כימיות באמצעות רחפנים, פעילות מייקרים ועוד ועוד...
 
חדר מס' 231
 
"בריחה מדעת" - כיתת בריחה מדעית
19:45, 20:30, 21:15, 22:00, 22:45
עתיד העיר בידכם!
נקלעתם לסיטואציה בעייתית: דמות אנונימית כלאה אתכם באחד המשרדים בבניין העירייה. כביכול מדובר במשרדים רגילים באגף החינוך, אך רב הנסתר על הגלוי. משימתכם לפתור חידות באמצעות עקרונות מדעיים, להצליח להיחלץ מהחדר ולהציל את העיר. בהצלחה!
*בהרשמה במקום
 
קומה 4
לובי
20:30, 21:30, 22:30
OBJECTJAM
מבית היוצר של גלריית תאטרון החנות
ערב אימפרוביזציה ונונסנס , תאטרון חפצים.
האם הגיר יכול לפתח מערכת יחסים עם המורה? איך חפץ משנה זהות?
משתתפים רותם וולק, נעם רובינשטיין, לושה גבריאלוב , ויטלי אזרין
מוזיקה אופיר בר און
מנחה שרון גבריאלוב
 
קומה 6   
 
חדר ישיבות מערבי
*מ – 19:30
״לא מכניסה את זה לרגע אחד - חינוך״ 
ארבע שעות מופע החוקר את אמנות הוידוי
ארבעה פרפורמרים נפרדים מעולם התאטרון הקונבציונלי עליו הם התחנכו וחוקרים, דרך וידויים אוטוביוגרפים, את המסע המפחיד מכולם- ״הם עצמם״. 
במסגרת ״רגע אחד - חינוך״ יתרכזו הפרפורמרים בוידויים מעולם החינוך, הדמקורטיה, חופש הביטוי והמגדר. 
במהלך המופע הקהל מוזמן לצאת ולהכנס
יוצר ג׳ייסון דנינו הולט 
סביב השולחן בר אליקים, ליר בנדיקט, חנה ואזנה-גרינוולד ויעל מור. 
דרמטורגיה נטלי צוקרמן 
הפקה עומר אלשייך 
 
מסדרון
*מ 19:30
תצוגת יפו- אג'יאל
כדי לשים את יפו על המפה המקומית והעולמית, וליצור תחושת גאווה בקרב הקהילה, בית הספר היסודי אג'יאל מביא אתרים היסטוריה, תרבות, אישים ודת מיפו, בה מתגוררים ולומדים תלמידי בית הספר.
בתצוגת מודלים מרשימה תוכלו גם אתם להכיר את יפו שלהם.
 
אנחנו על המפה
בתחנות הלמידה המשחקיות שהקימו תלמידים, מורים ומדריכים במרחב העירוני (למידה מבוססת מקום). באמצעות מפה אינטראקטיבית דרכה תוכלו לחוות את העיר, להכיר וללמוד אותה תוך כדי משחק
 
קומה 7  
 
חדר 728
20:00
ספרי ילדים כ"קפסולה חינוכית-לימודית" _ מפגש עם עטרה אופק
במפגש ננסה להגדיר יחד מה הופך ספר ילדים לספר מופתי, כמקור להעשרת השפה, להעמקת ההשכלה, ההבנה והידע.
22:00
מיניות, חינוך, תרבות עם  "דלת פתוחה" תל - אביב, שרון אורשלימי וניצן הכהן
מסע קצר אל גילוי המשמעות והחשיבות של שיח פתוח בנושא מיניות.
מיניות, חינוך, תרבות- כי אין נושא שלא מכיל בתוכו גם את השניים האחרים.
 
חדר ישיבות קומתי
19:45
פוליטיקה בשערי בית הספר עם אורי משגב והרב ספי שרמן
מפגשים עם שוברים שתיקה או עם קציני צה"ל? סיורים למערת המכפלה או למחנות ההשמדה? לימודי יהדות באמצעות עמותות פרטיות? אורי משגב בשיחה חופשית וצפופה עם הרב ספי שרמן
21:30
"אבידות ומציאות" עם גלית יצפאן
כלים מעשיים ושיטות יצירתיות להתמודדות עם הקשיים הקטנים והגדולים שמייצרת לנו על בסיס קבוע הפרעת הקשב. הכל מנקודת מבט הומוריסטית.


 
 
קומה 9
חדר ישיבות קומתי
19:45
"לכתוב את עצמי" עם רענן שקד ועומר ברק
איך לכתוב את הטקסט האישי הטוב ביותר שלכם - בין אם בפוסט באינטרנט, בבלוג, בטור בעיתון או בסיפור? איך לקחת את עצמנו, את עלילותינו ואת חיינו ולהפוך אותם למשהו שכולם ירצו לקרוא?
רענן שקד ועומר ברק בהדרכת-בזק על נושא כתיבה אישית.
במהלך המפגש יתבצע תרגיל כתיבה בזמן אמיתי.
21:45
יצירתיות ככוח חינוכי מכונן- סדנה חווייתית
נבדוק כיצד חשיבה ועשייה יצירתית משפיעות עלינו ועל חינוכו של הילד. התנסות חווייתית בפסיכודרמה, בתרפיה, במוזיקה ובתנועה
מנחי הסדנה: גיא אוראל שני ושולמית אפשטיין
המרכז לתרפיה באמנויות ע"ש אבשלום סמית של השירות הפסיכולוגי החינוכי המשלים ת"א- יפו.
 
 
חדר מס' 946
*מ 19:30
קולנוע בחינוך המיוחד- קדימון (הקרנה בלופ 3 דק')
מפגשים שעשו תלמידם מבתי הספר לחינוך מיוחד, נווה שאנן ,תקומה, ברושים, ניב, נתיב, גיל, עם שפת הקולנוע.
הסרטים יוקרנו ב- 15.6  באירוע חגיגי בסינמטק תל - אביב .
 
חדר מס' 954
20:00 , 22:00
רגע עם הפסטיבל הבין _ לאומי לסרטי סטודנטים
מבחר סרטים קצרים שהוקרנו בפסטיבל האחרון. הקרנה בליווי שיחות עם הבמאים הצעירים.
 שלושה סרטים קצרים על חוויות ההתבגרות וארבעה סרטים קצרים העוסקים בקו הדק שבין הנכון לשגוי ובין האפשרי לאסור
מנחה ענת דן
קומה 10
 
חדר ישיבות קומתי
 
20:30, 21:30 ,22:30
רגע "ירוק בעיר"
חקלאות עירונית וגידול ירקות בבית ללא אדמה.  היכרות עם פרויקט החווה על גג דיזנגוף סנטר.
 
 מסדרונות
*מ – 19:30
טיול לרגע בגן הילדים
בואו לחוות עולם של אמנות, של טבע, של ריחות ושל צבעים כפי שחווים הילדים בגני הילדים בעיר. הרשו לעצמכם להיות ילדים/ות- להסתקרן, להתנסות ולגלות עולם של דמיון ויצירה.
 
 
קומה 11  
*מ- 19:30
 
חדר מס' 1113
מעוררי השראה
חוויה של מציאות מדומה מבית חברת אפליקסור טכנולוגיות. הצטרפו למסע בחלל, טיול ביערות אפריקה, שוטטות בתל-אביב-יפו של פעם, בין יצירות של דאלי, ואן גוך
בשיתוף חברת אפליקסור טכנולוגיות.
 
חדר מס' 1123
i am a robot - בית ספר אלומות
סדנת רובוטיקה להכרת שפת התכנות ככלי להוראה חדשנית אינטרדיסציפלינרית המשלבת למידה בתחומים שונים כגון גאוגרפיה, מולדת, שפות ועוד...
 
קוד ורובוטיקה - חברת wediggit
 סדנה חווייתית של קוד ורובוטיקה,שבה יתנסה הקהל בחוויה כתלמידי בתי הספר בעיר. כיצד מתכננים מסלול, מתגברים על מכשולים, פותרים בעיות גיאומטריות ומפתחים דרכי חשיבה מתקדמות.
 
חדר מס' 1124
19:45, 20:30, 21:15, 22:00, 22:45
המדען המתוקשב
בתי ספר מדגימים ניסויים מדעיים, ניתוח והצגת נתונים באמצעות  טאבלטים וחיישנים.
בית הספר חסן ערפה- תכנית ייחודית להטמעת ערך הכבוד לאחר: לאדם ולסביבה.
בית הספר דקל- שיעורי מדעים התחברים לתפיסה בה  "מדעים הם החיים".
 
חדר מס' 1157
VR לימודי- reCET מט"ח
שילוב טכנולוגיה עדכנית עם פדגוגיה חדשנית להעצמת תחום החינוך. המשתתפים יתנסו בשיעורים במציאות מדומה VR בתחום הביולוגיה והגאומטריה.
בשיתוף היחידה לפיתוח חדשני במט"ח – reCET
 
חדר מס' 1155
הבריחה מהלשכה חדר טכנולוגי
20:00, 20:30, 21:00, 21:30, 22:00, 22:30, 23:00
מתי לאחרונה הצלחתם לברוח מלשכת סגן ראש העירייה?
באתגר כזה מזמן לא הייתם, אנחנו בטוחים שתצליחו להיכנס אבל לצאת? זה כבר סיפור אחר...
מונא – חלל לשינוי מתכבדת להזמינכם לחדר בריחה המשלב למידה משמעותית רב–תחומית ועבודה מעשית בנושאי לימודי המדעים, טכנולוגיה, הנדסה, אמנות העיצוב ומתמטיקה.
 
*בהרשמה במקום
 
חדר מס' 1140
20:00
בדרכי שלי – בית ספר יחדיו
בית ספר "יחדיו" , מסגרת חינוכית לתלמידים עם אוטיזם (ASD), בגיל 6 - 12 .
בית הספר יציג את היוזמה החינוכית: MY SPECIAL WAY- אפליקציית ניווט, שתאפשר לאוכלוסיות מגוונות בעלות צרכים מיוחדים, להתנהל במרחב באופן עצמאי בחיי היום יום.
 
22:00
סטארטאפיסטים בחינוך
מיטב הסטרטאפיסטים יציגו את הפרוייקטים החדשניים שפועלים בשיתוף מערכת החינוך.
 
חדר הישיבות הקומתי
חדשנות בהוראה ובלמידה
למידה בבתי הספר בעיר, בסביבות ובכלים דיגיטליים, משחקיים וחדשניים.
למידה רב תחומית, עידוד למידה עצמאית, חשיבה יזמית, יצירתיות, שיתופיות, למידת עמיתים, רצף למידה בין בית הספר ולבית.
20:00 בית ספר ניצנים- מורה מבית הספר והתלמידים יציגו את הקשר בין בית קפה בלונדון, דוד המלך, סביבת ענן 365 ותורת המשחקים על רגל אחת.
20:30 בית ספר אג'יאל- משחק רשת, הדומה לסביבת second life .עולם וירטואלי של אתרים ביפו, מאפשר לתלמידים למידה משחקית וחווייתית.
21:00 בית ספר עירוני ח'- שילוב של ערכים, פדגוגיה וטכנולוגיה יזמו מייקרוסופט ו"ראשית" יזמו– למידה לקראת בגרות עם חלופה כהערכה מול פרקי דוד המלך, תכנות משחק ובניית עולמות, וחיבור של ערכים – כשהתלמידים חונכים ילדים מבי"ס לחינוך מיוחד (מעלה)
21:30 בית ספר אלומות- מיומנות דיבייט - "מגורים בסביבה מעורבת - בעד ונגד" . תוך שימוש בכלים להצגת קונפליקט ולמשוב הקהל.
22:00 בית ספר חורב- ממ"ד ניסויי, לחינוך מיוחד שהקים 'מרכז גישור וירטואלי' תלת מימדי, דרכו התלמיד, בדמות האווטאר שלו, לומד להתמודד עם קשיים חברתיים בדרך נורמטיבית. 
22:30 בית ספר תיכון חדש - באתר הספרות של כיתה י"א2, תובא הדגמה והתנסות בלמידה בעולמות וירטואליים-עולמות תלת מימדיים מרובי המשתתפים הינם כר נרחב לפיתוח למידה משמעותית ואוריינות דיגיטלית
23:00 התנסות חופשית בלמידה בעולמות וירטואלים עם חברת eureka world
 
 
 
קומה 12   
אולם אירועים
19:30
משחק החיים ד"ר שמעון אזולאי
הרצאה שבה מוצגת תפיסה ייחודית שתכליתה להפוך את התא המשפחתי, את  בית הספר וקהילות נוספות למרחבי משמעות.  
בהרצאה יוצגו גם  עקרונות פעולה ומעשה, המאפשרים הטמעה ומימוש של התפיסה בתהליכים הפדגוגיים והחינוכיים היומיומיים .
 
21:00
חברת הכנסת מרב מיכאלי במפגש עם אור סרי
חברת הכנסת מרב מיכאלי, מהדמויות המשמעותיות ביותר בפמיניזם העברי, תתארח ב"רגע אחד חינוך", כדי לדבר על חינוך ופמיניזם, על חינוך מגדרי וחינוך ממגדר, על בית הספר כמוסד משמר או מאפשר - המשמר תפיסות מגדריות או מאפשר חירות מגדרית, על שיעורי ספורט, על תלבושת אחידה, ועל מה העיר תל-אביב-יפו עושה ויכולה לעשות בתחום. מראיינת: אור סרי, אקטיביסטית פמיניסטית.
 
22:15
מפגש עם דורית רביניאן 
הסופרת משוחחת על "מאחורי גדר חיה" ,רב המכר המדובר ועל הסערה הציבורית שעוררה פסילת הספר מתכנית הלימודים של משרד החינוך
 
 
 
מבואה
מ 19:30 *
ספירולינה מחלום למציאות
 
זה התחיל בשיעור רגיל בכיתה, כשתלמידי תיכון גימנסיה הרצליה החליטו להרים את הכפפה ולמצוא פתרון לבעיה הקשה ביותר - הרעב בעולם.
אחרי שמצאו את הפתרון ופתחו שיטת גידול פשוטה וזולה של ספירולינה (מזון על) - הם מפיצים אותה בארץ ובעולם. 
בואו לשוחח עם ,זאב דגני, מנהל בית הספר, ותלמידי הפרוייקט ולצפות בסרט קצר. 
 
לשכת ראש העירייה
19:45
שוחטים פרות קדושות בחינוך.
שמיניסטים, מורים והציבור הרחב מוזמנים לשחוט פרות קדושות  
מנחה גיא זוזות
 
חדר 1212
20:30
פוליטיקה בכיתה
האם כל הדעות יכולות להיכנס לבית הספר ומי הוא שומר הסף, מנהל בית הספר או משרד החינוך?
 שיחה עם מנהל תיכונט, רם כהן, ומנהל הישיבה התיכונית, הרב בני פרל, על
זכותם של המורים ומנהלים לעצב תודעה בעידן שברור כי כל מעשה הוא מעשה פוליטי.
 
22:00
חינוך וגזענות
ג׳לאל טוחי, מנהל תיכון עירוני ל״ב ביפו ונתי שטרן, מנהל תיכון עירוני ד׳ בצפון העיר ינחו רב שיח על מקומו של החינוך במניעת גזענות.
 
חדר ישיבות הנהלה
20:00, 22:00
 
'השימוע' מאת רננה רז
אירוע האזנה מחדש
 ביצירה "השימוע", אתם מוזמנים לחזור לפרשה  שהסעירה את הציבור הישראלי בינואר 2014.
המורה אדם ורטה זומן לשימוע שלפני פיטורים בעקבות מכתב ששלחה תלמידתו ספיר סבח לשר החינוך ובו טענה כי הוא מבטא בכיתה "דעות של שמאל קיצוני" ו"יוצא נגד המדינה".
הערב  תוכלו להקשיב לאותו שימוע בדיוק באופן אחר וחדש.
ארבעה שחקנים ישמיעו את אשר נאמר באותו החדר - אך לא יציגו אותו. כשהם חובשים אוזניות, ישמעו השחקנים את הקלטת השימוע המקורי ויחזרו על המלים ללא שהות, בפעולה הדורשת ריכוז ולא מאפשרת התכוננות, אפיון של הדמות או הזדהות. השמיעה של הטקסט מחדש - בקולות חדשים ובווריאציות שונות, מנתקת את הטקסט מהקשרים אוטומטיים, מדעות קדומות, חושפת את רבדיו הרבים ומייצרת רגע טהור של הקשבה חדשה.

משתתפים: אמיתי יעיש בן אוזיליו, עופר עמרם, נעמי פרומוביץ ורננה רז.


 
 
 

גג בניין העירייה
20:00, 21:00, 22:00
בנות בצריח על גג בנין עיריית תל - אביב - יפו
 
ג'ני וג'אנה ממחלקת קשרי חברים של דובר צה"ל, גאות ומתרגשות להזמינכם לאירוע חשיפה חגיגי של סדרות החינוך החדשות של  צה"ל לשנה הקרובה.
לאחר הצלחת אירועי לילה לבן בבילעין ובתים מבפנים בדהיישה הגיע זמנם של תושבי מדינת העורף ליהנות ממגוון פעילויות חינוכיות והפעם על גג בניין העירייה במתחם הרכבל החדש שיקשר בין העירייה לקרייה.
 
מאת ובביצוע: עדילי ליברמן ונדב בושם
 
מרכז ענב לתרבות
רח' אבן גבירול 71 על גג גן העיר
 אולם
19:30
האם יופי הוא מדעי? – פרופ' דניאל זייפמן נשיא מכון ויצמן למדע
 
תפקיד המדע הוא לנסות לתאר את העולם ולמצוא את חוקי הטבע המנהלים אותו. אחד הכלים היותר מוצלחים שמדענים משתמשים בהם למטרה זו הוא המתמטיקה. אבל למה המתמטיקה מצליחה לתאר את הסביבה בצורה טובה כל כך?
 
 
21:30
התזמורת האנדלוסית ירושלים עם הסולנים רביד כחלני ונטע אלקיים
 
מקצבים מזרחיים פוגשים הרמוניה מערבית  וביחד יוצרים תמהיל  הכי ישראלי שיש. בתזמורת חברים נגנים מהטובים בעולם בכלי נגינה מסורתיים, אתניים וערביים קלאסיים, לצד חטיבת כלי קשת, כלי הקשה וכלי נשיפה, המאפשרים ביצוע יצירות מורכבות,
מנהל אמנותי ומנצח – תום כהן 
 
מתחם החזרות
20:30
רגע אחד... ג'אז
הרכב הג'אז הייצוגי של מסלול הג'אז במגמת המוזיקה בבית הספר לאמנויות, קמפוס אריסון בתל-אביב.
ניהול מוזיקלי ניר פופליקר ושי מעוז, רכז מסלול הג'אז. ראש המגמה למוזיקה דני דונר.
 

תכנית שעות
*פעילות מתמשכת
** בהרשמה במקום
 
19:30
*משחק שוטטות – הכניסה לבניין העירייה
*המצלמה ככלי לביטוי אישי – תערוכה - מרכז השירות לובי עליון
* D.j. גיא אביטל - אלתורים בחלל - מרכז השירות לובי עליון
*רגע אחד ...חמד"ע – המרכז לחינוך מדעי - קומה 2 מסדרונות, לשכות  וחדרי ישיבות
*לא מכניסה את זה הביתה – קומה 6 חדר הישיבות המערבי
*תצוגת יפו- אג'יאל – קומה 6 במסדרון
*אנחנו על המפה – קומה 6 מסדרון
 *קולנוע בחינוך המיוחד- קדימון (הקרנה בלופ 3 דק') – קומה 9 חדר מס' 946
*טיול לרגע בגן הילדים – קומה 10 מסדרונות
*מעוררי השראה – קומה 11 חדר מס' 1113
* i am a robot אני רובוט – קומה 11 חדר מס' 1123
* VR לימודי- reCET מט"ח – קומה 11 חדר מס' 1157
משחק החיים עם ד"ר שמעון אזולאי – קומה 12 אולם ארועים
*ספירולינה מחלום למציאות – קומה 12 מבואה
* שוחטים פרות קדושות – קומה 12 לשכת ראש העירייה
האם יופי הוא מדעי? – פרופ' דניאל זייפמן נשיא מכון ויצמן למדע – מרכז ענב לתרבות
 
19:45
**"בריחה מדעת" - כיתת בריחה מדעית– קומה 2 חדר 231
פוליטיקה בשערי בית הספר עם אורי משגב והרב ספי שרמן – קומה 7 חדר הישיבות הקומתי
"לכתוב את עצמי" עם רענן שקד ועומר ברק – קומה 9 חדר הישיבות הקומתי
המדען המתוקשב – קומה 11 חדר מס' 1124
 
20:00
ערס פואטיקה/ מילים טבולות בעארק – מרכז השירות קומת הרחוב
ספרי ילדים כקפסולה חינוכית-לימודית מפגש עם עטרה אופק – קומה 7 חדר 728
רגע עם הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים - קומה 9 חדר מס' 954
בדרכי שלי - קומה 11 חדר מס' 1140
חדשנות בכיתה תצוגת בתי הספר - קומה 11 חדר הישיבות הקומתי (בכל חצי שעה תצוגת בית ספר אחר)
**הבריחה מהלשכה – חדר בריחה טכנולוגי - קומה 11 חדר מס' 1155
השימוע- אירוע האזנה מחדש - קומה 12 חדר ישיבות הנהלה
בנות בצריח על גג בנין עיריית תל - אביב – יפו – גג בניין העירייה
 
20:30
**"בריחה מדעת" - כיתת בריחה מדעית – קומה 2 חדר 231
OBJECTJAM – קומה 4 לובי
רגע "ירוק בעיר" – קומה 10 חדר הישיבות הקומתי
המדען המתוקשב – קומה 11 חדר מס' 1124
**הבריחה מהלשכה – חדר בריחה טכנולוגי - קומה 11 חדר מס' 1155
פוליטיקה בכיתה - קומה 12 חדר 1212
רגע אחד... ג'אז – מרכז ענב לתרבות חלל החזרות החדש
 
 
 
 
21:00
לונא אבו נסאר - מופע - מרכז השירות לובי עליון
**הבריחה מהלשכה – חדר בריחה טכנולוגי - קומה 11 חדר מס' 1155
מרב מיכאלי במפגש עם אור סרי – קומה 12 אולם ארועים
בנות בצריח על גג בנין עיריית תל - אביב – יפו – גג בניין העירייה
 
21:15
**"בריחה מדעת" - כיתת בריחה מדעית – קומה 2 חדר 231
המדען המתוקשב – קומה 11 חדר מס' 1124
 
21:30
OBJECTJAM – קומה 4 לובי
אבידות ומציאות עם גלית יצפאן – קומה 7 חדר הישיבות הקומתי
רגע "ירוק בעיר" – קומה 10 חדר הישיבות הקומתי
**הבריחה מהלשכה – חדר בריחה טכנולוגי - קומה 11 חדר מס' 1155
התזמורת האנדלוסית ירושלים עם הסולנים רביד כחלני ונטע אלקיים -  מרכז ענב לתרבות
 
21:45
יצירתיות ככוח חינוכי מכונן- סדנה חווייתית – קומה 9 חדר הישיבות הקומתי
 
22:00
פואטרי סלאם – מרכז השירות קומת הרחוב
**"בריחה מדעת" - כיתת בריחה מדעית – קומה 2 חדר 231
מיניות, חינוך, תרבות – קומה 7 חדר 728
רגע עם הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים – קומה 9 חדר מס' 954
סטארטפיסטים בחינוך – קומה 11 חדר מס' 1140
**הבריחה מהלשכה – חדר בריחה טכנולוגי - קומה 11 חדר מס' 1155
מפגש עם דורית רביניאן – קומה 12 אולם ארועים
חינוך וגזענות – קומה 12 חדר 1212
השימוע- אירוע האזנה מחדש - קומה 12 חדר ישיבות הנהלה
בנות בצריח על גג בנין עיריית תל - אביב – יפו – גג בניין העירייה
 
22:30
OBJECTJAM – קומה 4 לובי
רגע "ירוק בעיר" – קומה 10 חדר הישיבות הקומתי
**הבריחה מהלשכה – חדר בריחה טכנולוגי - קומה 11 חדר מס' 1155
 
22:45
**"בריחה מדעת" - כיתת בריחה מדעית – קומה 2 חדר 231
המדען המתוקשב – קומה 11 חדר מס' 1124
 
23:00
ערן צור מופע - מרכז השירות לובי עליון
**הבריחה מהלשכה – חדר בריחה טכנולוגי - קומה 11 חדר מס' 1155
 
 
 
 

Go Back  Print  Send Page