רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   עפ"י איגוד מנהלי החינוך: דו"ח החינוך שהפיץ אתר מדלן אינו מדוייק
דף הבית >> כתבות >> עפ"י איגוד מנהלי החינוך: דו"ח החינוך שהפיץ אתר מדלן אינו מדוייק
אבי קמינסקי, יו"ר איגוד מנהלי אגפי החינוך ברשויות המקומיות:
מפת החינוך של מדלן אינה מדוייקת ומציגה עיוות יתר בנתונים על מצב החינוך במדינה 
 
בתגובה לנתונים שהתפרסמו הבוקר הגיב אבי קמינסקי, יו"ר איגוד מנהלי אגפי החינוך ברשויות המקומיות:
 
"מפת החינוך כפי שהוצגה הבוקר על ידי חברת מדלן אינה מדוייקת ומציגה בחלק מהנתונים מצג שווא שאינו מדויק ואינו עדכני. התוצאה אותה מציגה חברת מדלן מסתמכות בחלקן על נתונים ישנים, נתונים חסרים והעדר התייחסות לנושאים הנמצאים על סדר יומה של מערכת החינוך.
 
הנתונים שבחלקם קשים מאד וממחישים את המרחק העצום והפערים שבין המרכז לפריפריה. יש לזכור כי נעשה שימוש בחלק מהנתונים משנים קודמות וגם בהתייחסות החדשה משנת 2015 חסרה התייחסות לנושאי בחינות בגרות, רמת הנשירה בכל רשות ורשות, אחוזי זכאות לבגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות, אנגלית, מדעים, תעודת בגרות חברתית, תעודות בגרות מצטיינות, סף כניסה לאוניברסיטה ועוד. בנוסף לכך הניתוח אינו מציג התייחסות לממוצע הארצי של בתי הספר והדומים להם ובהשוואת ההישגים בהם.
 
בולט לעין כי במדד מדלן נלקחים בתי הספר החרדיים שאינם עוסקים בלימודי מקצועות הליבה כלל וכלל ומטים את התוצאות בצורה בולטת.
 
לצערנו הרב, התמונה אותה מנסה להציג אתר מדלן מעוותת מציאות ופוגעת במהלכים חינוכיים עמוקים בהם עסוקים משרד החינוך הרשויות המקומיות. חשוב לדעת כי מדלן הינו אתר מסחרי העוסק בקידום הערכות שווי בנדל"ן. נתוני המיצ"ב גלויים לכל באתר משרד החינוך וניתן באמצעות זאת לקבל תמונת מצב אמיתית וללא מניפולציות שמטרתן להשפיע על דעת הקהל."
 


Go Back  Print  Send Page