רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   סיכום פגישה בנושא חינוך ומבני חינוך בכפר גנים.
דף הבית >> כתבות >> סיכום פגישה בנושא חינוך ומבני חינוך בכפר גנים.
פגישה בנושא חינוך בכפר גנים ומבני חינוך.                                                                                         4.7.2013
הפגישה התקיימה במשרדו של ראש העיר ונכחו בה מלבד ראש העיר מר אורי אוהד גם ראש הלשכה שלו שגיא שומרת, יועץ ועוזר ראש העיר יהודה לנסקרון, הנהגת בית ספר כנר ואנכי יו"ר ועד כפר גנים.

שיבוץ תלמידי בית ספר כנר לחטיבה.
1.התקבלה החלטה שתלמידי בית הספר כנר יעברו בכל מקרה לחטיבה אחת ולא יפוצלו למספר חטיבות.
2.ראש העיר ומנהל החינוך יפעלו לבניית שש שנתי חטיבה ותיכון בשכונה.
3.לפי דרישת ועד השכונה למעבר בטוח ברחוב העצמאות התקבלה הוראה בסיור שנערך לפני שבועיים לבחינת היתכנות מעבר גשר להולכי רגל מעל רחוב העצמאות, ברור לנו שעד תחילת השנה לא יבנה גשר לכן ביקשנו להוסיף מעביר כבישים ברחוב למען בטיחות התלמידים.

תוכנית אסטרטגית למבני חינוך בעיר ובשכונה בפרט.

בעקבות המכתב ששלחתי ובו העלתי תהיות לגבי כמויות האכלוס בשכונה הוחלט ע"י ראש העיר לעשות חשיבה מחודשת (חשיבה מחודשת? אף פעם לא עשו חשיבה בנושא זה לדעתי) והוקם צוות בראשות יהודה לנצקרון הכולל את איציק כהן יועץ אסטרטגי לפרוגרמות בחינוך (היה בעברו סמנכ"ל משרד החינוך), משרד אדריכלים שהכין פרוגרמת חינוך לכל נושא החינוך בעיר, אנשי היחידה האסטרטגית, מנהל הנדסה ומנהל החינוך.
המטרה היא להסתכל 10-15 שנים קדימה, למפות שטחים חומים פנויים ולתכנן קדימה את מבני הציבור אל מול האכלוס והצורך.

צורך בבית ספר ממ"ד בכפר גנים

ועד השכונה העלה את הצורך בבית ספר ממ"ד בכפר גנים, נכון להיום לומדים 740 תלמידים בממ"ד כפר גנים, השנה מסיימים 120 תלמידים את הלימודים בבית הספר בעוד שלכיתה א' נרשמו 90 תלמידים בלבד, יש ירידה בגלל פתיחת ממ"ד נווה גן, שכונה שתלמידיה למדו בממ"ד כפר גנים.
בנוסף, בנאות דוד לומדים תלמידי חטיבה של הישיבה התיכונית של שי פירון ובעתיד הקרוב הם יפונו משם ו-20 הכיתות של בית הספר יועברו לרשות הממ"ד.
לסיכום: כרגע לא רואים צורך בפתיחת ממ"ד נוסף בכפר גנים.

גני ילדים בכפר גנים

בשנה האחרונה התקבלו עשרות פניות מהורים בגני הילדים על אי שביעות רצון.
בחנו את העניין והגענו להסכמה שחלק מהבעיה הוא השיבוץ של הילדים לגן, ישנם מקרים שאגף גני ילדים אינו לוקח בחשבון פרמטרים של התאמת הגננת לגיל הילדים.
ברור לכולנו שגם הגננת היא בן אדם ולעיתים גננת המעדיפה טיפול בילדי טרום טרום הקטנטנים תמצא את עצמה במצוקה מול ילדי חובה ולהיפך, פרמטר זה אינו נמצא בשיקול השיבוץ של אגף גני הילדים ולעיתים גורם לבעיות כפי שראינו השנה במספר גנים.
התרענו בפני ראש מנהל החינוך וראש העיר בנושא זה אולם הדבר אינו מספק אותי ולדעתי עלינו להקים פורום שיעסוק בעייני חינוך בשכונה ויעביר את המסקנות לעירייה.
אשמח לרשום מתנדבים גם מתחום החינוך, הגוף יפעל ללא פרסום שמות המשתתפים !!!

לסיכום: החינוך הוא בנפשנו, לא נחסוך במאמצים כדי לשפר ולקדם את החינוך בכל המוסדות בשכונה ובעיר !!!


Go Back  Print  Send Page