רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   סיורים באווירת תפוחים ודבש בגולן
דף הבית >> כתבות >> סיורים באווירת תפוחים ודבש בגולן
סיורים באווירת תפוחים ודבש בגולן: המדריך המשפחתי המתוק לראש השנה והחגים
מסיפור בראשית - דרכו של התפוח מהעץ אל רשתות השיווק, דרך בנטל, הר הגעש בעל הלוע שנסתם, 40 סוגי ריבות ודבש מתוקים ב'בית של עמי ותמי' בגולן, נסיעה קסומה ברכבת הקוטפים ולבסוף מפעל מקסים לייצור שופרות
 
המועצה אזורית גולן, מזמינה את הציבור להגיע וליהנות מיום חוויתי ברחבי הגולן עם כל המשפחה
 
מסעו של תפוח
מרכז המבקרים של פירות בראשית, מציע סיור מודרך בבית האריזה הגדול והמשוכלל בארץ. במרכז ילמדו הילדים אודות מסעו של התפוח מהקטיף, דרך חדרי הקירור, מעמדת המיון, בקרת האיכות ועד האריזה.
איפה? כביש 959, ליד הכניסה למרום גולן ("מרכז מבקרים בראשית" בוויז.) יש לתאם סיור מראש 072-3359901 או במייל: visitors@pri-beresheet.co.il.
כמה? 26 ₪ למבוגר, 23 ₪ לילד מגיל 4-15, הנחות לסטודנטים, אזרחים ותיקים, חיילי מילואים ואנשי כוחות הביטחון.
מתי? ימים א'-ה' 9:15-11:00, 12:30-14:15, סגור בשבת ובחג.
 
                                                                                                                                               
תצפית מרהיבה מהר בנטל על השדות החקלאיים בגולן
הר בנטל, המתנשא לגובה 1,165 מטרים מעל פני הים, הוא הר געש כבוי המהווה חלק מקו התלים הישראלי. הקו פרוש לכל אורך הגבול שבין ישראל לסוריה. בהר, שבנוי טוף ובזלת, התרחשה בו תופעה וולקנית מעניינת: לוע הר הגעש נסתם בתקופה מסוימת וההתפרצות הגעשית שבאה
אחריה לא הצליחה לפרוץ את ה"פקק" ופרצה לוע חדש במדרון המערבי של ההר. מתצפית ההר נשקף נוף קסום של מטעי חקלאי צפון הגולן. בין המטעים תוכלו להבחין בעצי התפוחים עמוסי הפרי בעונה זו של השנה.
 
 
איפה? מכביש 98 לפנות כ-3 קילומטר מצפון לעין זיוון לכביש החוצה את לוע הר הגעש ומגיע עד לכיכר אביטל. ("הר בנטל" בווייז). ממרכז המבקרים של פירות בראשית יש לנסוע לכיוון קיבוץ מרום גולן, פניה ימינה בשער ביתה אריזה, לחלוף על פני הכניסה לקיבוץ, להגיע לכיכר לוע אביטל ומשם לפי השילוט לתצפית הר בנטל.
כמה? ללא עלות.
מתי? פתוח בכל שעות היממה, הסיור אורך כשעה.
 
ריבות ודבש בגולן
בבית שמזכיר את האגדות של עמי ותמי, עם נוף ישראלי של הגולן, החלה שרה קוז'יקרו להכין ריבות מהמתכונים שעברו אליה בירושה מאמא שלה. בבית הריבות חנות שבה יש כ-40 סוגי ריבות באריזות שי מהודרות, ובניהם גם דבש מקומי. במקום מעבירים סיור קצר במהלכו מסבירים על תהליך הייצור, טועמים מהריבות השונות ונהנים מתה צמחים מרענן שמוגש לכל אורח.
איפה? " מושב קדמת צבי, מהר בנטל 20 דקות נסיעה דרומה. (בית הריבות של שרה" בווייז.)
כמה? ללא עלות, מוצרים נמכרים בכ-25 ₪ לצנצנת.
מתי? פתוח בכל שעות היממה, הסיור אורך כשעה, מומלץ לתאם את הביקור מראש בטלפון: 052-6485803.
 
קטיף עצמי של תפוחים בגולן
קסם הפרי, אתר קטיף בדרום רמת הגולן, מציע חוויה ייחודית בנסיעה ב"רכבת הקוטפים" בין המטעים השונים. בהדרכה תוכלו לשמוע כיצד מגדלים עצים (לא מגרעינים), מה ההבדל בין סוגי הפירות, ולבסוף קוטפים תפוחים מהעץ. ניתן למלא סלסלה של פירות הביתה, ולקנות אותה בתשלום נפרד בסוף הסיור.
לפי העניין ניתן לשמוע הסברים על חקלאות מקצועית, על ההיבט הכלכלי של העיסוק בחקלאות, על אקולוגיה, ריסוסים וטיפול במזיקים, או על הפן ההלכתי המעשי בנוגע למצוות התלויות בארץ (איך עובדים בשמיטה? מדוע במשך למעלה מ-15 שנה בעלי המטעים נמנעו מלגדל אגסים, ועוד).
איפה? כביש 98 בין נוב לאבנ"י אית"ן, (קסם הפרי קטיף עצמי בוויז).
כמה? מבוגר / ילד - 30 ₪. 12 ₪ לקופסא של 2 קילוגרם.
מתי? ימים א' - ה' 9:00-17:00, יום ו'-  9:00-14:00, סגור בשבתות וחגים. הגעה בתיאום מראש בלבד!
 072-2233619 או 052-7560460 (עמית).
 
"קול השופר" – מפעל ומרכז מבקרים לייצור שופרות
מפעל "קול שופר" בבעלות שמעון קינן הוקם לפני 18 שנה והינו אחד מתוך שלושה מפעלים בארץ המייצרים שופרות. שמעון מספר כי כבר בגיל 9-10 ידע לתקוע בשופר ומאחר ולא היה לו שופר, הכין אחד מדומה מצינור ומשפך. לפני שהקים את המפעל הייתה בחזקתו "מסגריית קינן" ולאחר כמה שנים טובות החליט לשנות פאזה, העביר את המסגרייה לבן הגדול שלו, ומלול של תרנגולות הודו הקים מפעל עם גלריה ענקית וממוזגת שחודשה לא מזמן. במרכז המבקרים מסביר שמעון על תהליך ייצור השופר, לאחר מכן נכנסים לבית המלאכה ושמעון מלטש, מבריק, קודח ומציג למבקרים איך מכינים שופר ואת ההבדלים בין סוגי השופרות.
איפה? גבעת יואב (קול שופר" בוויז).
כמה? מגיל 6, 30 ₪. קבוצה מעל 15 איש, 25 ₪.
מתי? א' - ה08:00 - 16:00 :', שישי: 08:00 - 13:00, שבת:סגור. בתיאום מראש: 04-6763307
 

Go Back  Print  Send Page