רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   מרכז פסג"ה מציג: מצלמים מלאבס
דף הבית >> כתבות >> מרכז פסג"ה מציג: מצלמים מלאבס
פשוט מצלמים: מלאבס                                           
מרכז פסג"ה פתח תקוה מצדיע לעיר במלאת לה מאה וארבעים שנה               
 ורד אגסי 26.3.2018
מראות מרתקים מחיי העיר פתח תקוה, שיתכן ורובנו מחמיצים בשטף היומיום, זוכים להיות מוצגים כעת בתערוכת צילום במרכז פסג"ה פתח תקוה, הבית של אנשי החינוך בעיר. התערוכה, מבט מקומי: בעז פסטרנק,"פשוט מצלם" מלאבס, היא כולה הצדעה לפתח תקוה במלאת לה מאה וארבעים שנה; ומציגה פינות ורגעים מנופיה של העיר, כפי שהנציח אותם במצלמתו צלם הרחוב, בעז פסטרנק, שנולד ואף גדל בה.
בהשראת התערוכה קיבלו גם תלמידי בתי הספר היסודיים באזור הפסג"ה, הזדמנות בלתי שגרתית להסתכל על סביבתם הטבעית בעיניים חדשות. מרכז פסג"ה הזמין את התלמידים לביקור בתערוכה בהנחיית הצלם, ולסיור בסביבה והתנסות בצילום בהדרכתו. אמון על התפיסה ש”כל אחד יכול להיות צלם", העניק בעז לתלמידים כלים לאימוץ נקודת מבט רעננה ואישית שתסייע להם לראות את היופי הטמון בנוף המוכר ובפרטים הקטנים מהם הוא מורכב.  
מדברי מנהלת אחד מבתיה"ס: "הילדים חזרו  נרגשים ומלאי חוויות... בעז, הצלם, היה מכוון לילדים והדריך אותם במאור פנים. ילדים רבים נוספים מבקשים גם הם לחוות זאת. ההדים בבית הספר הרקיעו שחקים!".
לאור ההצלחה הרחיב מרכז פסג"ה את היוזמה לקהלים נוספים ובמסגרת "שבוע החינוך" שחל בשבוע שעבר, התקיימו סדנת צילום וביקור בתערוכה לאנשי חינוך, שגרפו תגובות נלהבות. אחת המשתתפות: "אתמול חוויתי משהו מיוחד שמזמן לא קרה לי. משהו פשוט, אך לא מובן מאליו... למדתי להסתכל על "מה" ולא על ה"איך" לצלם. להסתכל על הפרטים הקטנים שמלווים אותנו יומיום ואנחנו לא מתייחסים אליהם..."
מוזמנים להתרשם מתוצרי הצילום המקוריים והמרשימים שהופקו בסדנאות הצילום בדף הפייסבוק של מרכז פסג"ה פתח תקוה. https://www.facebook.com/pisgaptpt/- קרדיט לצלמים:
תמונות מקור של פינות מנופי פ"ת- צילום: בעז פסטרנק
תמונות של סיורים בתערוכה ומחוצה לה- צילום: מרכז פסג"ה פתח תקוה
תמונה קבוצתית של משתתפי הסיור בשבוע החינוך(מבוגרים)- צילום: עוברת אורח

Go Back  Print  Send Page