רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   מפגעי בטיחות בחורף
דף הבית >> כתבות >> מפגעי בטיחות בחורף
עמותת אור ירוק מתריעה:
מפגעי החורף האחרון בפתח תקווה מסכנים את משתמשי הדרך
עמותת אור ירוק: "עם סיומו של החורף והגשמים שפקדו את מדינת ישראל, על הרשויות המקומיות ומשרד התחבורה לדאוג לתיקון והסדרת התשתיות ומפגעי הדרך שנוצרו כתוצאה מנזקי מזג האוויר"
הסערות שפקדו אותנו בחורף האחרון גרמו למפגעי דרך רבים ביישובים שונים ברחבי הארץ. לאחרונה, ערכו מתנדבי עמותת אור ירוק, בדיקות שונות בהן נמצא כי חלק ממפגעים אלו אינם בטיחותיים ומסכנים ממש את חייהם של משתמשי הדרך ביניהם נהגים, רוכבי דו גלגלי, הולכי הרגל ועוד.
 
חלק ממפגעים אלו נמצאו באזור פתח תקווה. כך למשל, בדרך אם המושבות בעיר, בעקבות הגשמים הרבים שירדו, האספלט שקע ונפער מעין בור באמצע הכביש. מדובר במפגע בטיחותי שעלול לסכן בעיקר את חייהם של רוכבי דו גלגלי, שלא בהכרח יבחינו בבור במהלך הנסיעה ועלולים להיתקל בו וליפול.
 
בנוסף, הגשמים הרבים שירדו גרמו לכביש להתפורר לחלוטין. ההתפוררות גרמה לסדקים רבים בכביש, אשר מהווים סכנה הן להולכי הרגל שעלולים להיתקל בסדקים וליפול והן לרוכבי דו גלגלי. 
 
מנתוני עמותת "אור ירוק" המבוססים על נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, עולה כי כ-170 בני אדם, נהרגים בממוצע בחודשי החורף (נובמבר – מרץ), מידי שנה.
 
עמותת אור ירוק: "עם סיומו של החורף והגשמים שפקדו את מדינת ישראל, על הרשויות המקומיות ומשרד התחבורה לדאוג לתיקון והסדרת התשתיות ומפגעי הדרך שנוצרו כתוצאה מנזקי מזג האוויר. כמו כן, מוטלת עליהם החובה לוודא כי בחורף הבא מפגעים אלו לא יחזרו על עצמם בכדי שמשתמשי הדרך השונים לא ייאלצו לסכן את חייהם בדרכים באף אחת מעונות השנה".