רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   מנהלת התיכון קיבלה מכתב שהעלה דמעות בעינייה
דף הבית >> כתבות >> מנהלת התיכון קיבלה מכתב שהעלה דמעות בעינייה
בתוך ההתרגשות הגדולה שמגיעה עם סיומה של שנת לימודים נוספת, קיבלה מירי ענני מנהלת תיכון הרב תחומי עמל א' מכתב שהעלה דמעות בעיניה.
"בזכות הנחישות והאמונה של מירי ענני מנהלת תיכון הרב תחומי עמל א' הבן שלי עשה זאת." כך פתחה עינת קיסר אמא של אילון, בוגר מחזור ס"ה, את המכתב המרגש.
אילון הגיע לבית הספר בעוד שרוב חבריו מהחטיבה הלכו לתיכון אחר בעיר. "הגענו לרב תחומי א' קיבלה אותנו המנהלת מירי ענני, באותה שנייה שישבנו אמרתי בליבי כאן הוא חייב ללמוד, רק כאן הוא יצליח לסיים 12 שנות לימוד עם בגרות מלאה" מוסיפה האם. וכך קרה, בתום 3 שנים מאתגרות אילון סיים 12 שנות עם תעודת בגרות מלאה.
"3 שנים של השקעה ללא גבולות , אכפתיות, התמדה, יחס אנושי ואישי, המון תמיכה וההכלה, המון רצון שכל תלמיד יצא עם תעודת בגרות מלאה, הצוות נלחם שם כאילו זה הילד הפרטי שלו, זה כל כך לא מובן מאליו."
מנהלת הרב תחומי עמל א' פתח תקווה מירי ענני: "התרגשתי עד מאד ואף עלו דמעות מחנק בגרוני כשקיבלתי את המכתב.
התחזקו בי תעצומות הנפש להמשיך לפרוץ גבולות בדרך לשיאים חדשים עבור תיכון עמל א. גם הצוות כולו נמלא התרגשות גדולה.
אני מודה מעומק ליבי לגברת קיסר על השבחים שהרעיפה. נמשיך להוביל ולהאמין עד כלות בתלמידים.
אכן ,אין תלמיד שלא יכול!
הצוות כולו בהנהגתי מודה לרשת עמל ולמשרד החינוך אשר תומכים בנו לאורך כל הדרך."

המכתב: הכל עניין של סטיגמה
 
בזכות הנחישות והאמונה של מירי ענני מנהלת תיכון הרב תחומי עמל א' הבן שלי עשה זאת.
החלטתי לשתף ברבים את הסיפור האישי של הבן שלי שסיים זה עתה את 12 שנות הלימוד בביה"ס הרב תחומי עמל א' עם תעודת בגרות מלאה, התלבטתי רבות אם לכתוב, אבל הרצון לסייע לילדים  ולהוריהם על הסטיגמה של ביה"ס היא שהנחתה אותי בסופו של דבר בהכרעה.
 
שבני אילון סיים את חטיבת הביניים עם ציונים סבירים שבהחלט יכלו לתת לו כרטיס כניסה לתיכון שרבים מחשבים  כאחד מבתי הספר הטובים בעיר, אני לא קפצתי משמחה, ידעתי שההצלחה של  אילון לא תהיה פשוטה ואם בכלל, אהיה כנה ובעדינות  אכתוב שאילון הוא לא מסוג הילדים שישבו מרצון ויחרשו על הספרים.
שהגיע רגע האמת שעת הרישום, אילון לא הקשיב לי והתעקש ללכת להירשם לתיכון אחר בעיר יחד עם רוב חבריו.
קיבלה אותנו סגנית המנהלת , התבוננה בתעודה עם הציונים הסבירים, שאלה שאלות וגם ענתה לבד את התשובות ובמשפט קר הסתכלה על הבן שלי ואמרה לו, "אל תירשם לכאן, כי כאן לומדים ואתה לא ילד שלומד אתה לא תצליח וחבל שבאמצע השנה נצטרך להוציא אותך מביה"ס." מיותר לכתוב כמה אני נפגעתי בשבילנו. אילון המשיך להתעקש וביקש ממנה כן להירשם עם רוב החברים מהחטיבה, עצרתי ואמרתי אילון בוא נחשוב נחליט עוד יום. בקשתי מאילון שננסה רק לשמוע את צוות עמל א', ואז הוא יחליט אני אקבל כל החלטה שלו ואעמוד מאחוריו.
 
הגענו לרב תחומי א' קיבלה אותנו המנהלת מירי ענני, באותה שנייה שישבנו אמרתי בליבי כאן הוא חייב ללמוד, רק כאן הוא יצליח לסיים 12 שנות לימוד עם בגרות מלאה,
החיוך, החום, האופטימיות הרצון החזק של המנהלת זה משהו שהיא אפשר להסביר במילים , צריך לראות, לשמוע, לחוש כדאי להבין למה אני מתכוונת. מירי הסתכלה ישירות לתוך עיניו של אילון ואמרה, " אתה תצא מכאן עם בגרות מלאה בהצלחה אחריות שלי אני אלחם עבורך ובשבילך, אני רוצה אותך אצלי" (חשוב לי לציין שמירי לא ידעה שאני מנהלת לשכת ראש העיר ואין לזה קשר בכלל).
מירי ביקשה מאילון לחשוב על זה עוד יום ושיקבל את ההחלטה, אילון התהפך רוב הלילה בין הרישום של 2 בתי הספר, האחד שהשם שלו הולך לפניו ורוב חבריו נרשמו לשם, לבין עמל א' שנוצרה סטיגמה שביה"ס  אינו הצלחה גדולה, ב 4 לפנות בוקר אילון העיר אותי ואמר לי " החלטתי להירשם לתיכון עמל א', כי שם רוצים אותי מאוד " חיבקתי אותו ואמרתי לו שהוא כל כך נבון וחכם וההחלטה שלו תניב פירות בעתיד.
חזרנו לתיכון הרב תחומי א' נרשמנו ומשם החל את מסע .
 
 
מה אכתוב ואיך אמצא את המילים על צוות ביה"ס בניהולה של מירי ענני?
 
האם גם בבתי הספר האחרים מתקשרים המחנכים בבוקר להעיר את התלמיד ולדאוג שיגיע בזמן לשיעור ?
לדאוג שעשה את כל החובות שלו? לקבל כמעט כל יום דיווח צמוד לטוב ולרע ?
 
מנהלת ביה"ס אחר אמרה לאחד מהתלמידים תיגש למבחן אחה"צ אני אחליף אותך בעבודה עד שתסיים את המבחן ? זה מה שאמרה לאילון,
לא ויתרה לו, והכי חשוב לא ויתרה עליו.
האם גם בבתי הספר האחרים שהילד לא הגיע להצטלם מסיבה אישית לתמונת ספר מחזור, המחנך/כת הגיע הביתה כדאי לצלם אותו שלא יפספס ?
 
3 שנים של השקעה ללא גבולות , אכפתיות, התמדה, יחס אנושי ואישי, המון תמיכה וההכלה, המון רצון שכל תלמיד יצא עם תעודת בגרות מלאה, הצוות נלחם שם כאילו זה הילד הפרטי שלו, זה כל כך לא מובן מאליו.
 
הורים ותלמידים יקרים, סטיגמה   הוא הגורם העיקרי לטעויות אנושיות שנמצאות בדעות הקדומות. הבן שלי סיים את ביה"ס עם בגרות מלאה  כמו שאר חבריו, חבל, חבל שבגלל שם של ביה"ס לטוב או לרע אתם תעשו טעויות שהילדים שלכם ישלמו עליהם מחיר כבד בעתיד.
 
בנימה אישית לך, חיים מחנך הכיתה,  אין מחנכים כמוך !!!!
כמה סבלנות רצון אנרגיה היה לך עבור הבן שלי, הדאגה שחשת כלפי אילון זה לא מובן מאליו.
 
גיא טורנו רכז השכבה, אתה אדם מדהים,  אילון לא למד בכיתתך ואם זאת האכפתיות והרצון לדחוף קדימה זה שאפו ענק !
 
לכל הצוות הנפלא תודה על הבית החם עבור בני, ולך מירי המנהלת הנדירה, לפני היותך מנהלת, אשת תרבות, מחנכת ומורה לחיים, היית יותר מכל בן-אדם.
וכמו שפתחת בדבר המנהלת באתר, "כל מה שילד צריך הוא מבוגר אחד שיאמין בו " זה כל כך את!!!
 
מגיע לך פרס מנהלת ארצית הטובה ביותר שיש בארץ . אין כמוך אישיות מיוחדת , תודה רבה שעמדת במילה שלך שהבן שלי יסיים בגרות מלאה,
 
ולך בן יקר ואהוב , כמה אני גאה בך !!! מחר במסיבת הסיום אשב בין ההורים בגאווה כל כך גדולה ובהתרגשות עצומה ואומר לעצמי   ה צ ל ח נ ו  !!!
 
"תיכון הרב תחומי עמל פ"ת א' מחנכים באהבה, בגובה העיניים"
 

הכותבת:עינת קיסר אמא לתלמיד י"ב  מחזור ס"ה 2017

Go Back  Print  Send Page