רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   מחסל הפסולת של המאה העשרים ואחת
דף הבית >> כתבות >> מחסל הפסולת של המאה העשרים ואחת
זוללן- מחסל הפסולת של המאה ה-21
ממחזר פסולת ומונע פליטת גזים רעילים

 
·       40% מפסולת המטבח היא פסולת אורגנית
·       הזוללן "מחסל" 200 ק"ג פסולת ב-4 שעות
·       הזוללן חוסך בכל יום טון פסולת אורגנית שעד כה
היתה עוברת לשטחי הטמנה.
חיים בן דוד ממונה בריאות הסביבה בבי"ח בילינסון:
"גם הזבל יכול לשמור על כדור הארץ"
 
בכל יום מייצרים בתי החולים בישראל ומוסדות ציבור אלפי טונות של אשפה. בבילינסון החליטו לטפל באשפה באופן מקורי, יצירתי וידידותי שמיטיב עם כדור הארץ, זאת כחלק ממדיניות של בילינסון ירוק. לשם כך, הותקן ה"זוללן"- מתקן ראשון מסוגו בבתי החולים בישראל. הזוללן, כשמו כן הוא- בולע את כל שיירי המזון הנאספים בכל יום בבית החולים והופך אותם לגז ומים.

 
 
 
חיים בן דוד עזר, ממונה בריאות הסביבה בבי"ח בילינסון מסביר: "הזוללן הוא מערכת טיפול בפסולת אורגנית. זו הדרך הירוקה והכדאית ביותר שמעלימה את פסולת המטבח וגם מצמצמת את פליטת הגזים הרעילים שמגבירים את התחממות כדור הארץ. אנו משקיעים רבות בשמירה על איכות הסביבה ועושים מאמץ ניכר להקטין את 'טביעת הרגל הפחמנית' שזהו המדד לסך פליטות הפחמן הדו חמצני של ארגון".
 
ואיך זה מתבצע?
פסולת המטבח ממוינת לפסולת אורגנית ולכל השאר (שאינו אורגני). הפסולת האורגנית (המהווה 40% מהפסולת) נכנסת למתקן ה"זוללן" שבעזרת חיידקים, אנזימים, מים וחמצן- מפרק את הפסולת והופך אותה לפחמן דו חמצני ולמים הנשטפים למערכת השפכים. בכך כולנו מרוויחים אויר נקי יותר, כיוון שעד כה הפסולת האורגנית התפרקה וגרמה לשחרור גז מתאן- המגביר את התחממות כדור הארץ, הזוללן מונע תהליך זה. בנוסף- נחסכים שטחי הטמנה, אין צורך להעביר את הפסולת להטמנה בנגב, ולתפוס שטחים פתוחים ויקרים.
 
באמצעות ההליך החדשני ביה"ח הפחית את פליטות הפחמן שלו ב- 500 טון פחמן דו-חמצני לשנה!
מוסדות גדולים כמו בתי חולים, המגישים אלפי ארוחות מדי יום, מייצרים בכל יום כ-1 טון של פסולת אורגנית פריקה. באמצעות הטכנולוגיה החדשה ניתן לפרק אותה כליל ובכך לשמור על סביבה ירוקה.
 
במסגרת תחרות "תעשיה בסביבה", העניק המשרד להגנת הסביבה תעודות לזוכים. בין הזוכים גם
חיים בן דוד עזר שקיבל פרס על פועלו של בית החולים למען הגנת הסביבה.
הפרס הוענק לבית החולים ב-24.2 במרכז פרס לשלום. 


Go Back  Print  Send Page