רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   מחלקת יולדות חדשה, ראשונה מסוגה, נפתחה בבי"ח לנשים בבלינסון
דף הבית >> כתבות >> מחלקת יולדות חדשה, ראשונה מסוגה, נפתחה בבי"ח לנשים בבלינסון
להיות משפחה מהרגע הראשון
 
מחלקת יולדות חדשה, ראשונה מסוגה, נפתחה בבי"ח לנשים בבילינסון:
 
בן/בת זוג, אמא, חמות או כל מלווה אחר יוכל להישאר לצד היולדת 24 שעות ביממה – ללא תשלום
 
במחלקה החדשה התינוק ישהה עם אמו בחדר במהלך כל שעות היממה (ביות מלא)
 
התחדשנו! מחלקת יולדות חדשה נפתחה בבי"ח לנשים בבילינסון. המחלקה החדשה מציגה תפיסה חדשנית במסגרתה התינוק נמצא בטיפול אמו 24 שעות ביממה, יחד עם מלווה נוסף שיוכל להישאר לצד האם והתינוק גם במהלך הלילה, ללא תשלום. אחיות המחלקה בראשות האחות האחראית ויולן קרסק ושאר אנשי הצוות נמצאים כדי להדריך ולסייע לאם הטריה, בהתאם לצרכיה.
 
המחלקה החדשה, שעוצבה על ידי אדריכלית הפנים ענת הרמן-וינציגסטר, שונה גם בנראות ממחלקות יולדות אחרות: חדרים מרווחים, בעיצוב מודרני וצבעוני, הקירות מכוסים טפטים צבעוניים בדוגמאות מעולם החי והצומח. לצד כל מיטה יש כורסא רחבה שנפתחת למצב שכיבה כדי לאפשר שנת לילה נוחה לבן הזוג או המלווה של היולדת. בכל חדר ישהו 2 יולדות, כאשר וילון מפריד ביניהן ומאפשר פרטיות.      
 
 
 
 
צילום: בנימין אדם
 
 
האשפוז במחלקה החדשה מיועד לנשים ותינוקות בריאים בלבד, על בסיס מקום פנוי, ואינו כרוך בתשלום. לאחר הלידה, התינוק ייבדק על ידי רופא ילדים ויועבר לחדר אמו לאחר סיום הבדיקות. 
 
 
פרופ' ארנון ויז'ניצר, מנהל בי"ח לנשים בבילינסון: "החלטנו לפתוח מחלקה ייעודית ליולדות המבקשות ביות מלא לאור דרישה גוברת של נשים שרוצות את התינוק לצדן מהשעות הראשונות לחייו ועד השחרור מביה"ח. אנו שמחים לאפשר לנשים ולמלוויהן שבוחרות להיות קרובות לתינוקן סביב השעון, לעשות זאת בתנאים הטובים והנוחים ביותר."
 
ברכה גל, מנהלת סיעוד בבי"ח לנשים בבילינסון: "שהייה משותפת של האם, התינוק והאב כבר מרגע הלידה עונה על צרכי התינוק הראשוניים בתהליך הסתגלותו לחיים שמחוץ לרחם ומקדמת את תהליך ההתקשרות הורה-תינוק. במחלקה החדשה מתנסה היולדת בטיפול בתינוקה בהדרכת האחות המרכזת את הטיפול בה ובתינוקה, ובכך רוכשת מיומנויות לטיפול היומי בתינוק. היולדת משתחררת לביתה מצוידת במיומנויות לטיפול יומי בתינוק , ובכך מקדמת את הביטחון ההורי הראשוני."


Go Back  Print  Send Page