רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   להקת הבלט הקלאסי בהנהלת מרינה קלמפרט במחווה לילדי שניידר
דף הבית >> כתבות >> להקת הבלט הקלאסי בהנהלת מרינה קלמפרט במחווה לילדי שניידר

רקדניות בלט קלאסי עם שיער אסוף בקפידה וחצאיות טול אינן מראה שגרתי במסדרונות בית חולים.
בחמישי האחרון זה קרה: עמותת ילדים שלנו במרכז שניידר לרפואת ילדים אירחה את רקדניות בית הספר לבלט קלאסי ופלמנקו של מקפ"ת בהנהלת מרינה קלמפרט.
הרקדניות הופיעו בהתנדבות במחלקת הדיאליזה, במיון, במחלקה הכירורגית ובלובי כדי לשמח את הילדים בחג פורים. לצלילי מוסיקה קלאסית, כשהן לבושות בתלבושות תיאטרליות מהודרות, הפליאו הבנות לרקוד בעדינות וברוך המאפיין את הבלט הקלאסי. בכך הן גרמו להתרגשות רבה בקרב הילדים המאושפזים, עובדי בית החולים והעוברים ושבים. לכמה רגעים נדמה היה שבית החולים הפך למקום קסום מהאגדות שהפיח תקווה בקרב הילדים המאושפזים.

הילית גלעד, מנהלת עמותת ילדים שלנו במרכז שניידר מספרת: "המפגש בין הרקדניות הצעירות לילדים החולים רומם את מצב רוחם והעלה חיוך על פניהם. השילוב בין מוסיקה לריקוד תורם לחיזוק והעצמת הילדים החולים. הילדים נהנו ממופעים מושקעים ששיפרו, ולו במעט, את מצב רוחם".

ביה"ס לבלט קלאסי ופלמנקו של מקפ"ת מנוהל ע"י מרינה קלמפרט, וכולל 9 קבוצות של בלט ו-4 קבוצות של פלמנקו. הבנות מתאמנות בשלוש שלוחות: אולם סטלמך בכפר גנים, אולם איסר הראל ובי"ס אמיר. מרינה מובילה את ביה"ס הזה מהיוסדו בשנת 2001. המורות שעובדות בביה"ס הן עם תארים אקדמיים בתחום.