רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   כללית ממליצה לחסן ילדים מתחת לגיל 5 נגד שפעת
דף הבית >> כתבות >> כללית ממליצה לחסן ילדים מתחת לגיל 5 נגד שפעת
       
    "אין מועד ב' בשפעת..." -  כללית ממליצה להורים לחסן ילדים מתחת לגיל 5 נגד שפעת
 
סוף עונת המעבר ותחילת החורף, שיחל רשמית בשבוע הבא, מביא עמו גם גשמים וגם את השפעת. פעוטות וילדים עד גיל 5 עשויים לסבול מסיבוכי שפעת ועל כן כללית ממליצה להוריהם להגיע ולחסנם בהקדם.
 
מרפאות 'כללית' בקהילה מבצעות בחודשים האחרונים חיסונים נגד שפעת לציבור הרחב, עם דגש על אוכלוסיות הנמצאות בסיכון. עד כה חוסנו במרפאות מחוז דן-פ"ת 85  אלף לקוחות והדגש כעת הוא על חיסון פעוטות וילדים עד גיל 5.
 
"אין מועד ב' בשפעת", אומרת המנהלת הרפואית של מחוז דן-פ"ת, ד"ר יעל רייכנברג. "עכשיו זה הזמן להתחסן, במיוחד בקרב אוכלוסיות בסיכון, שכן זו התקופה בה מתפרצת השפעת". אוכלוסיות היעד הנמצאות בסיכון גבוה לחלות ולפתח סיבוכים של המחלה כוללות את בני 65 ומעלה, חולים כרוניים, שוהים במוסדות ומרותקים, נשים הרות, נשים המתכננות הריון ולאחר לידה, ילדים בגילאי חצי שנה עד 5 שנים וצוותים רפואיים. החיסון מומלץ גם לאלה אשר אושפזו בשנה שעברה עקב דלקת ריאות, היות והם בסיכון גבוה לפתח גם השנה דלקת ריאות, עקב תחלואה בשפעת.
 
"אנחנו שבים וקוראים להורים לילדים מגיל חצי שנה ועד גיל חמש לחסן את הילדים כיוון שהם חשופים יותר להידבקות וגם מהווים גורם להפצת המחלה, משום שקשה לדעת כיצד יתמודדו ילדים קטנים עם המחלה, ועל מנת שנוכל למנוע סיבוכים", אומרת מנהלת הסיעוד של מחוז דן-פ"ת, פנינה ריכטר.
 
החיסונים נגד השפעת העונתית הניתנים בזריקה, מכילים תרכיב מומת כנגד 3  זנים. לחיסון אפקט מוכח כמצמצם תחלואה ואשפוז באופן משמעותי ויעילות החיסון תלויה בגורמים שונים בהם: התאמתו של החיסון לזן השפעת העונתי, מצבו החיסוני של המתחסן, התקופה בה ניתן החיסון ביחס למועד החשיפה לנגיף השפעת. החיסון בזריקה ניתן בחינם.   
 
מומלץ לתאם מראש עם צוות המרפאה את מועד החיסון. לשאלות ותשובות
בנושא שפעת, טיפול והקלה בתסמיני המחלה ומניעת הדבקה ניתן לפנות למוקד האחיות של ה'כללית' 2700* ולאתר הכללית www.clalit.co.il.
 
   

Go Back  Print  Send Page