רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   זוכרים את הרצח נאבקים על הדמוקרטיה
דף הבית >> כתבות >> זוכרים את הרצח נאבקים על הדמוקרטיה
"זוכרים את הרצח. נאבקים על הדמוקרטיה"
במוצאי שבת: העצרת לציון 20 שנה לרצח רה"מ יצחק רבין ז"ל
ינאמו בעצרת, כבוד נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין ומייסד קרן קלינטון והנשיא ה-42 של ארה״ב, ביל קלינטון.
עוד ייקחו חלק: יו"ר מרכז רבין, דליה רבין, רכז הקנים הערביים בנוער העובד והלומד טוני נאסר, הרב יובל שרלו ושרה רוזנפלד, אמו של מלאכי רוזנפלד שנרצח בפיגוע בצומת שבות רחל.
 
עצרת הזיכרון המרכזית לרצח רה"מ יצחק רבין ז"ל, תתקיים במוצ"ש ה-31.10, בשעה 20:00, ומאורגנת על ידי  קואליציית "זוכרים את הרצח. נאבקים על הדמוקרטיה" בהובלת תנועות הנוער הציוניות, ארגונים חברתיים, התנועות המיישבות ומרכז רבין אשר הצטרף השנה לארגון העצרת. גם השנה, העצרת תישא אופי חברתי וציבורי רחב, ותתקיים ללא דוברים פוליטיים. מטרת העצרת ה-20 היא הפיכת זיכרון הרצח לסמל ותמרור אזהרה חי במאבק על הדמוקרטיה ובניית כוח אזרחי חזק הנאבק על קיומה. מהמארגנים נמסר כי "ההכנות לעצרת מתקיימות על רקע רצף פיגועי הטרור והאירועים הקשים של התקופה האחרונה אשר מדגישים את הצורך הגובר לבודד ולהוקיע את האלימות והגזענות ולחזק מרכז מתון אשר חורג מהמחנות המקובלים ומתמודד עם אתגרי החברה הישראלית. כל מי שהדמוקרטיה הישראלית יקרה לו, צריך להגיע בשבת לכיכר."
העצרת ה-20,  המאורגנת זו השנה הרביעית, על ידי קואליציית "זוכרים את הרצח. נאבקים על הדמוקרטיה", המורכבת, בין היתר, מתנועת הנוער העובד והלומד, תנועת הצופים, תנועת בני עקיבא, השומר הצעיר, המחנות העולים ותנועת דרור ישראל. כמו כן, התנועה הקיבוצית, תנועת המושבים וארגונים חברתיים נוספים שותפים לקואליציה. השנה, מרכז רבין גם הצטרף לארגון העצרת. העצרת תשים דגש על הדמוקרטיה, תוך התייחסות להסתה שקדמה לרצח רבין ותתייחס לסוגיות הבוערות מהתקופה האחרונה. מגוון הדוברים והאמנים, השונים בתפיסת עולמם, יציגו חזית איתנה בקבלת כללי המשחק הדמוקרטיים ובמוכנות להיאבק על הדמוקרטיה. לעצרת יגיעו אנשי שמאל וימין, דתיים וחילונים, יהודים, ערבים ודרוזים הנאבקים על הרקמה האנושית של החברה הישראלית ויבקשו לבנות עתיד משותף לכולנו.
כאמור הדוברים המרכזיים בעצרת יהיו, כבוד נשיא המדינה, מר ראובן (רובי) ריבלין ומייסד קרן קלינטון והנשיא ה-42 של ארה״ב, ביל קלינטון.  תנאם גם יו"ר מרכז רבין, דליה רבין. עוד ינאמו רכז הקנים הערביים בנוער העובד והלומד, טוני נאסר, ראש ישיבת אורות שאול, הרב יובל שרלו ושרה רוזנפלד, אמו של מלאכי רוזנפלד שנרצח בפיגוע בצומת שבות רחל.
את העצרת ינחה העיתונאי רינו צרור. אמנים אשר ישתתפו - ריטה, שי צברי ואהובה עוזרי, שלומי שבן ונסרין קדרי. חלק מהאמנים יבצעו עיבודים חדשים ומקוריים במיוחד לעצרת. האירוע מתואם ומאושר ע"י כוחות הביטחון והמשטרה נערכת בכוחות מוגברים לאירוע.  צפוי מזג אוויר נאה.
בבסיס העצרת מונח ה'קול הקורא', מסמך העקרונות המשותף של השותפים בעשיית העצרת אליו מוזמנים להצטרף אנשים וארגונים נוספים, "אנו קוראים לכל שבטי ישראל ולכל חלקיה של החברה הישראלית להירתם למשימת דורנו בהבנה כי ישראל עומדת בפני הכרעות קשות והיסטוריות. הכרעות אלה יש לקבל אך ורק באמצעות ההליך הדמוקרטי וערכי המוסר. אנו מבקשים להציב את רצח ראש הממשלה כתמרור אזהרה בפני החברה הישראלית בעמדה בפני ההכרעות המתדפקות על דלתנו ולהתחייב כי בכל מחלוקת שתהיה ביננו הדמוקרטיה תכריע", מתוך הקול הקורא.

ממארגני העצרת נמסר: "חלפו 20 שנה אבל המאבק שלנו עוד לא תם. אנו מאמינים כי רצח רבין חייב להיות תמרור אזהרה לציבורים רחבים ושונים בתוך החברה הישראלית. דווקא השנה ועל רקע המצב, כל מי שהדמוקרטיה בישראל יקרה וחשובה לו - מוזמן להגיע בשבת לכיכר. אחרי 20 שנה, מתוך השבר הגדול אפשר להצמיח מרכז ציוני חדש, שגם אם חלוק על הדרך, מסכים ונאבק על הרקמה האנושית של החברה הישראלית כחברה דמוקרטית."

לפרטים נוספים:
תומר שמוקלר, 054-6738433, tomer-s@drorisrael.org.il
ברק סלע, 054-6738717, barak-s@noal.org.il
עמוד הפייסבוק של הקואליציה - זוכרים את הרצח נאבקים על הדמוקרטיה

Go Back  Print  Send Page