רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   הקצאת נת"צ בזבוטינסקי
דף הבית >> כתבות >> הקצאת נת"צ בזבוטינסקי
5 לפברואר 2015
לכבוד,
עו"ד איציק ברוורמן ראש עיריית פתח תקווה
הנידון: הקצאת נתיב תחבורה ציבורית ימני בציר ז'בוטינסקי והסדרת התחנות ומפרצי העצירה
בחודש נובמבר 2014 הוחלט לסגור את המת"צ בציר ז'בוטינסקי בעקבות תאונות דרכים הרבות שהתרחשו בו. לצערנו המת"צ תוכנן בצורה לקויה ובשל כך נגבו חייהם של 21 אנשים. לצד הצער הגדול על אובדן חיי אדם, אנו גם מצרים על כך שבשל תכנונו הלקוי המת"צ נסגר לחלוטין ללא מתן פתרון חלופי, והתחבורה הציבורית נפגעה באופן חמור.  
מאז סגירת המת"צ הכניסה לפתח תקווה והיציאה ממנה הפכה לסיוט תחבורתי. זמני הנסיעה הן ברכב הפרטי והן באוטובוסים התארכו באופן משמעותי.
סגירת המת"צ הותנתה בהקצאת המסלול הימני לנתיב לתחבורה ציבורית, אך עד היום הדבר לא יושם. בשל כך נוצרים פקקי ענק בכניסה וביציאה מהעיר פתח תקווה בשעות העומס. 
אנו מבקשים ממך, להורות על סימון הנתיב הימני בציר ז'בוטינסקי כנתיב לתחבורה ציבורית בהקדם, כפי שסוכם עם משרד התחבורה, ולהסדיר את התחנות ומפרצי העצירה של האוטובוסים. מכיוון שנתיב ימני פחות אפקטיבי ממסלול תחבורה ציבורית יש לפעול להצבת מצלמת אכיפה כדי שרכבים פרטיים לא ייכנסו לנתיב.
אנו מקווים כי כשם שלקחת אחריות על בטיחות הולכי הרגל, כך תיקח אחריות ותדאג לפתרון בעיית התחבורה הקשה  שנוצרה בעקבות סגירת המת"צ.
מיותר לציין כי מתן עדיפות לתחבורה ציבורית באמצעות נתיבי נסיעה ייעודיים עשויה לא רק לחסוך ולשפר לאין ערוך את השירות הניתן לציבור הנוסעים אלא אף לצמצם את מספר תאונות הדרכים מהסיבה הפשוטה: תחבורה ציבורית יעילה משמעה פחות  תנועת כלי רכב.
נודה לטיפולך בהסדרת הנתיב בהקדם.
בברכה,

גיל יעקב
מנכ"ל 15 דקות- ארגון צרכני התחבורה הציבורית
 

צביקה שטרן
ממונה תחום תנועה, תח״צ וחניה בוועד
כפר גנים ג'
 רן סידון
 רכז תחבורה ציבורית באם      המושבות החדשה
 


Go Back  Print  Send Page