רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   אמנות צובעת חיים
דף הבית >> כתבות >> אמנות צובעת חיים
בפתיחת תערוכה קבוצתית אמנות צובעת חיים של חברי עמותת אמני פתח תקוה באשכול פיס נכחו נילי חי ראש אגף אמנות פלסטית בעירית פ"ת מר צדוק בן משה יו"ר שכונת כפר גנים וחבר מועצת העיר הגב ברוריה שילדהויס מנהלת אשכול פיס ושרה רז יו"ר עמותת אמני פתח תקוה ואוצרת התערוכה. עמותת פתח תקוה אמצה חלל נוסף להצגת תערוכות לטובת השכונות המערביות ובכל חודש מתחלפת תערוכה. ערך מוסף לכל בני הנוער  ומשפחותיהם המבקרים בחוגים ובפעילויות.

אמנות צובעת חיים
מאז שחר ההיסטוריה ראו באמנות יותר מאשר גורם אסתטי ודקורטיבי.האמנות ייצרה מציאות.המצרים הקדמונים ציירו על הפירמידות מציאות כפי שרצו שתתקיים בעולם הבא.שבטי האדם הקדמון ציירו על קירות המערה תיאורי צייד מוצלחים, לא לשם תיעוד היסטורי ,,,אלא ככלי מיסטי לפני היציאה לצייד.   יחד עם הקדמה הטכנולוגית בה המצלמה מתעדת מציאות מתקיימת לצידה תפיסה שאפתנית שמבקשת ליצור מציאות בעזרת האמנות.כשם שתמונה קודרת מכניסה אותנו למצב רוח דיכאוני כך תמונה המסמלת אהבה וזוגיות מרחיבה את הלב וחושפת לקבלת השפע.בניסוי שנערך באנגליה הוכח שנערות שנבחנו ועל קירות כתתן הוצגו תמונות של נשים חזקות ומעוררות השראה , קיבלו תוצאות טובות יותר במבחן מנבחנות שבקירות כיתתן הוצגו תמונות של בובות חמודות.יצירה שתתלה בבית או על קיר משרד או עסק גם אם לא נרצה ולא נתכוון תצליח לחדור לתת מודע שלנו ולהשפיע.  משיכת מכחול אחת על קיר משנה חלל שלם. עם מעט צבע דירה מקבלת חן ,ומשרד ממשעמם לאטרקטיבי.כך  גם בתורת הפנג שואי הציורים הם ברכה לחלל.מעבר להיותם אלמנטים דקורטיביים זוג ציפורים המביטות זו על זו בחדר השינה שאותם יראו בבקר ולפני השינה יוצרים תחושה של הרמוניה וזוגיות.
האמנות צובעת חיים -האם חשבנו שניתן לעצב דגל ללא צבע, או סמל ,או בול ללא תכנון מוקדם של ציור, צילום, או גרפיקה?
האמנות צובעת את חיינו - מקישוטי העור האינדיאניים והאפריקאים עד לתכשיטים, הדפסים על בדים לבוש וריהוט.
הצבע משפיע עלינו ביום יום. לא יעלה על הדעת איש מאיתנו לקנות לבוש ללא התייחסות לצבע או ריהוט או מכונית.משמעות  הצבע מושפעת בתרבויות שונות. לא יעלה על דעתנו לבוא לאבלים כשאנו חובשים כובע צבעוני או עניבת מיקי מאוס, לא יעלה על דעתנו לאכול אורז כחול או לחם ירוק . כחול דוחה קולינרית כי הוא מזכיר רעל בעוד שכחלחל מתאים לבקבוקי מים מינרלים שמזכיר זרימת מים בנחלים.
שימוש באמנות הצבע משפיע על שיווק צבע נכון למסעדה יזמין להיכנס אליה ולהתיישב. צבע מתאים לחדר המתנה יביא להורדת מתח ורגיעה עם צבע נכון יוצרים מוטיבציה לעובדים.
גתה אמר" הצבע הוא הצורה שבה הטבע מציג את עצמו לראוה"
הברית הראשונה בין אלוהים לאדם נעשתה באמצעות קשת.
הסופר אונורה דה בלז'אק אמר בספרו הנערה שעיניה זהב, " הנפש קשורה ללבן בכבלים שאין יודע מה טיבם. על האהבה חביב האדום והזהב מחניף לתשוקות וביכולתו לממש את הזיותיהן".
לאיטלקים יש פתגם" במקום שצבעי השמש אינם חודרים – נכנס הרופא".
 האמנות שמשתמשת בצבע מדברת אלינו ועלינו מדי יום. היא כה עשירה במסרים שמומלץ להשתמש בה ולהעצים את עולמנו ולשפרו אין קץ.
מסע בדרך הצבע מוביל אותנו לפסגות חיים שעליהם אנחנו חולמים.
 החיים הצבעוניים שלנו בידינו.
הוסיפו צבע לחייכם.
שרה רז יו"ר עמותת אמני פתח תקוה  ואוצרת התערוכה
  ינואר 2014 אשכול פיס פתח תקוההשפעת צבעים על הרגשה ובריאות
לצבע האדום השפעה על הדברים התקועים בחיינו. צבע הקיץ. מסדיר את החיוניות ואנרגיה .
 מטפל אנמיה, עצבות , אקזמה , אקנה וכוויות שמש. מאיץ את זרימת דם.
לצבע הכתום השפעה על השראה ויצירה סמל של השחר. מתייחס לחום וטוב הלב.מקל על עייפות  משמש לטיפול באבנים בכיס מרה , בעיות נשימה , דלקת פרקים ושיגרון מפעיל את פלורת המעיים.
צבע צהוב מגביר יכולת התמודדות עם קשיים שינויים עונתיים צבע . זה מסמל את ערנות .  ממגר את ההתלהבות ומקדם את השמחה נגד דיכאון  מטפל בסוכרת, מסיר רעלים מהגוף .
צבע ירוק מסייע להתגבר על כאב או רגש מודחק. הוא מסמל חיים חדשים, התחדשות והתאוששות תא , התחדשות של צמחים. מרגיע את מערכת העצבים המרכזית.מפחית חרדה ומנרמל שינה.
צבע  כחול צבע סתיו ושלום. הקשורים לכוחן של מילות וכוח הרצון. תוצרת שלווה ורוגע  מטפל במחלות של הגרון. בעיות עור , קטרקט והקאות.
 צבע סגול צבע החורף.  מדריך בדרך רוחנית .מאפשר להגיע למצבים גבוהים יותר של תודעה,  מטפל בהפרעות , כאבי ראש ומיגרנות נפשיים מפחית אגירת נוזלים
צבע לבן מכיל את כל הצבעים, מנקה ומטהר, מייצג אמת וכנות, מאפשר בהירות מחשבתית, אכילת ירקות ופירות לבנים שומרת על בריאות כלי הדם והלב, ומחזקת מערכת חיסון למלחמה בחיידקים ודלקות.
 צבע שחור רוחניות, מסייע בהסתכלות פנימה, מגדיר גבולות. משמש להגנה מישויות שליליות.

האמנית ביליה שדר מושכת ידה במכחולים ובעט המשוררים.
3 אותיות הצבע מקבלות משמעות שונה בכל פעם שמיקומן משתנה
 
צבע
האותיות צ' ב' ע' יוצאות במחול,
 משתלבות זו בזו ויוצרות עולמות.
העולם מלא צבעים וסערת עצבים.
האמן צובע בצבעים בהירים וכהים.
הוא מעצב את עבודותיו לפי טעמו.
יש שהוא משתמש במכחול, באצבעות, בפטיש ובסכין.
במכחול הוא מושך ומורח צבע.
באצבעות מצבע.
 בפטיש מבקע,
 בוצע ומרקע.
 בסכין מבצע חיתוכים.
כמה נפלא עולם הצבעים.

Go Back  Print  Send Page