רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   אלופי הסייבר של תיכון בן גוריון
דף הבית >> כתבות >> אלופי הסייבר של תיכון בן גוריון
אלופי הסייבר
תלמידי תיכון בן גוריון -יואל ניסנוב ואורי שטרוצר (י"ב) ונועם ניסנוב (י"א) זכו במקום השלישי באולימפיאדת הסייבר הישראלית.  
צדוק בן משה
זו השנה השנייה בה משרד החינוך יוזם את אליפות הסייבר הישראלית לתלמידי ב' - יב' מתוך מטרה להגדיל את מספר התלמידים השולטים בסביבה הטכנולוגית המשתנה תדיר. בעקבות התחרות יותר תלמידים מכירים ומתנסים ביסודות התכנות. תלמידי יסודי וחטיבות ביניים בתכנות בסיסי, ותלמידי התיכון שיודעים כבר לתכנת, הונחו על ידי מדריכים (מנטורים) מהתעשייה כדי לשכלל יכולותיהם לרמות חשיבה גבוהות.  התחרות נמשכה כשלושה חודשים לפי שכבות גיל, יואל ניסנוב ואורי שטרוצר (י"ב) ונועם ניסנוב (י"א) מתיכון בן גוריון זכו במקום השלישי והמכובד מבין 400,000 תלמידים לקחו חלק בדרגה הכי גבוהה בתחרות –התיכונים.
מה זו בעצם אולימפיאדת הסייבר?
יואל: "זוהי תחרות ברמה ארצית המיועדת לתלמידים מכל שכבות הגיל יסודי ועד תיכון.
בתחרות עצמה היה עלינו לפתור אלגוריתם שהוא בעצם "בוט" (שחקן) המנצח משחק שנכתב ע"י מתכנתים חיצוניים ומדי שבוע הועלו חידושים ושינויים במשחק שלפיהם היינו צריכים לארגן את ה"בוט" שלנו ולשנותו בהתאם".
מתי הבנתם שאתם מובילים?
נועם: "כבר במהלך התחרות היינו מדורגים בין עשרת הקבוצות הראשונות וזאת על סמך
משחקי ההכנה והבנו שאנחנו נמצאים במצב טוב יחסית בתחרות אך עם זאת הבנו
גם שהדירוג בשלבי ההכנה לגמר אינם נכונים לגמרי ותמיד היה החשש שתחכה לנו
הפתעה בגמר וזה היה מוטיב תמידי להמשיך לעבוד על התחרות".
איך ההרגשה לדעת שאתם ראש החץ של הטכנולוגיה הישראלית?
יואל: "זה נחמד לדעת שאנחנו נמצאים בטופ הישראלי בשוק החם של העולם, אך מנגד מובן לנו שלמרות שקטפנו מקום גבוה בתחרות בתיכון לא מובטח לנו דבר בעתיד ועלינו להמשיך לעבוד קשה, ללמוד ולהשתפר.
מה לדעתכם התחרות תעשה לתלמידים צעירים בעתיד?
נועם: התחרות היא אחת היוזמות היותר מבורכות של מערכת החינוך ולמדנו בה המון בתקופת קצרה יחסית, נראה שהדבר החשוב יותר של התחרות הוא להראות שישנה גם למידה מהנה והתהליך של לראות פרוייקט שכתבנו בעצמנו מתפתח ומשתפר עם הזמן הוא דבר מלהיב ויצר בנו מוטיבציה גבוהה להשקיע יותר ולרצות להצליח".


את הקבוצה ליווה המנטור פנחס "שמחתי שלילדים ניתנה הזדמנות להשתתף בפרויקט תוכנה מורכב שגם מאתגר וגם מלמד. התחרות הזו העלתה לילדים רף התעניינות בעולם התוכנה. ברצוני להודות לתיכון בן-גוריון על שתמך בתלמידים לאורך כל הדרך ועזר להם למצות את ההתלהבות, הידע והפוטנציאל שבהם".
לינה שמידט המורה למחשבים: " אני חשה גאווה עצומה והערצה כלפי תלמידי המבריקים. התחרות הייתה קשה מאוד, במשך שבועות התלמידים התמודדו עם האתגרים הקשים של התחרות וכל זה במקביל ללימודים בבית הספר. הם נדרשו להוכיח לא רק יכולות קוגניטיביות גבוהות, יצירתיות ורמה תכנותית גבוהה מאוד, אלא גם התמדה, נחישות, משמעת עצמית, עבודת צוות, עזרה הדדית. והם עמדו בכל זה והוכיחו שהם הטובים ביותר".

Go Back  Print  Send Page