רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   איך לעבור את החופש הגדול בשלום
דף הבית >> כתבות >> איך לעבור את החופש הגדול בשלום
איך לעבור את החופש הגדול בשלום?       
טיפים  מומלצים להורים וילדים  בחופשה הגדולה

 
הקייטנות מאחורינו, וחודש שלם של חופשה עוד לפנינו! זהו בדיוק הזמן לשבת עם הילדודס  הפרטיים שלנו ולתכנן את המשך החופשה כדי שגם הם וגם אנחנו  לא נצא  מהכלים ונגיע לשנת הלימודים הבאה עם אנרגיות . אולי אפילו נספיק  לנוח כי זה גם הזמן שלנו.
 
מה כן לעשות?
בדקו עם עצמכם מהו התקציב המשפחתי ומהו הזמן הפנוי שלכם לפעילות עם ילדיכם
החליטו עם ילדיכם על 2-5 פעילויות כיפיות אותן תרצו לעשות ביחד במהל חודש אוגוסט, כגון: בריכה, ים, סרט, באולינג, מוזיאון, טיול בטבע, תערוכה, קניון ועל 2-3 פעילויות משותפות בבית כגון: הכנת כדורי שוקולד, משחקי קופסא, פעילות יצירה, אפיה.
 
-קחו את לוח השנה ומקמו בכל שבוע של אוגוסט עד 3 מהפעילויות שבחרתם. ניתן לחזור על פעילויות בשבוע לאחר מכן. אפשר להחליט שפעילות אחת תיעשה עם אמא, ופעילות אחרת תיעשה עם אבא או סבתא וסבא .,בהתאם לרצוי ולמצוי במשפחה שלכם.
 
-       הסבירו לילדיכם שאלו פעילויות שתעשו יחד במהלך החופשה וצרו תחושה של התלהבות ושמחה לקראת כל פעילות.
אפשרו לילדיכם  גם זמן מנוחה ורביצה ללא הפעלות על מנת שיטעינו מצברים ויפתחו את היצירתיות שלהם
פרגנו לעצמכם בכל יום זמן עם עצמכם בו תנוחו, תתפנקו ותעשו דברים שאתם אוהבים . גם חמש דקות ביום להפוגה שלנו עם ממלאת באנרגיות ומונעת שחיקה והכי חשוב, מהווה דוגמא אישית לילדינו שניתן גם לנוח ובמקום לחפש אחר הפעלות  ופעילויות ללא הפסקה.
 
מה לא לעשות?
-אל תחששו מהביטוי " משעמם לי"- תנו לילדיכם להשתעמם ולהביע את השעמום מידי פעם. ילד משועמם לומד להתבונן בעצמו ולפתח יצירתיות. הרבה מהיצירות הגדולות שלנו ושל ילדינו נוצרות באותו רגע משעמם.
-נסו לא להיענות לכל משאלה וגחמה של ילדיכם ,אלא, היצמדו לתכנית שתכננתם ביחד, אולם, אחת לשבוע או שבועיים גלו גמישות  ועשו משהו ספונטני עם הילדים . ילדיכם יעריכו זאת וילמדו לפתח גמישות בחייהם שלהם.
אל תילחצו כאשר ילדיכם רובצים מידי פעם  מול הטלוויזיה, מול הסמרטפונים  או ישנים בחדרם ולא עושים שום פעילות. זהו זמן שדרוש להם לצמיחה , גדילה והתפתחות ולצבירת כוחות לקראת שנת הלימודים הבאה.
Go Back  Print  Send Page