רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   אור ירוק לראש העירייה: תפעל להגברת הבטיחות לאזרחים הוותיקים
דף הבית >> כתבות >> אור ירוק לראש העירייה: תפעל להגברת הבטיחות לאזרחים הוותיקים
מנכ"לי עמותת אור ירוק ועמותת מטב בפניה לראש הרשות: פעל להגברת הבטיחות לאזרחים הוותיקים

בשנת 2017 נהרגו 93 אזרחים ותיקים בכבישים, עליה של 8% בהשוואה לשנה הקודמת

ארז קיטה, מנכ"ל עמותת "אור ירוק" וליאור שטרסברג, מנכ"ל עמותת מטב, שלחו לאחרונה מכתבים לראש העריייה בבקשה לפעול לשיפור התשתיות במוקדי הסיכון לאזרחים ותיקים כמו בסביבת קופות חולים, בתי אבות ומרכזי יום לקשיש. במכתב ביקשו מראש העיר להגביר את האכיפה ולהתקין אמצעים טכנולוגיים מתקדמים בסביבת מעברי חציה, שיסייעו בהקטנת הסיכון להיפגעות קשישים.

במכתב מציינים קיטה ושטרסברג כי בשנת 2017 נהרגו 93 אזרחים ותיקים בתאונות דרכים, עלייה של 8% במספר ההרוגים בהשוואה לשנת 2016. עוד הם מציינים כי חלקם של האזרחים הוותיקים באוכלוסייה עומד על כ-11%, בעת ששיעורם בקרב ההרוגים בתאונות דרכים הינו יותר מפי שניים מכך ועומד על כ-25%.

על פי נתוני עמותת אור ירוק המבוססים על נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בעשור האחרון (2008-2017) נפגעו קרוב ל-7,000 קשישים כהולכי רגל, מתוכם 420 נהרגו ולמעלה מ-1,700 קשישים נפצעו באורח קשה.

· בפתח תקווה נפגעו בשנים האחרונות 701 קשישים בתאונות דרכים, מתוכם 21 קשישים נהרגו, ו-60 נפצעו באורח קשה.


תגובות:
מיקי שטרק ועד פעולה תושבי מחנה יהודה:
"הנתונים עגומים, ראש העירייה משקיע את מיטב המוחות בסרטוני יח"צ במקום בדברים החשובים באמת-התושבים.
אינו משקיע בתשתיות כגון כבישים, מדרכות, מעברי חצייה, שילוט וסימני דרך ובכך מפקיר את האוכלוסיה שלצערנו המבוגרים נפגעים הכי הרבה עקב יכולתם לתמרן בדרכים. כל זה מתווסף לבעיות הנגישות הרבות. אין ספור תלונות במדיה התקשורתית, במשרד מבקר המדינה, במוקד העירוני ועוד.... אינם חודרים ללב האבן האטום של ראש העירייה שכל מרצו הינו הישרדות פוליטית כאשר כל הדרכים כשרות. תראו לי עוד ראש עיר שמזלזל בתושבים ברמה כזאת. עצוב אבל נכון. המספרים לא משקרים".
 


Go Back  Print  Send Page