רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   פתח תקווה ודרום השרון יעבירו הכנסות לגני תקווה?
דף הבית  >>   >>  פתח תקווה ודרום השרון יעבירו הכנסות לגני תקווה?

( 18/10/2016,  יום שלישי)
בטרם פנייתה למשרד הפנים, שיגרה ראש מועצת גני תקווה, ליזי דלריצ'ה, מכתב לעיריית פתח תקווה ומועצת דרום השרון בבקשה להסדיר עמה את חלוקת ההכנסות על שטחי המסחר מטעמי "שכנות טובה". "ברצוני לנסות להגיע להסכמות בדבר חלוקת הכנסות בשל היעדר שטחים שאינם למגורים במועצת גני תקווה, דבר המונע ממני לתת שירותים מוניציפאליים שווים לאלה שמקבלים תושבי הערים השכנות".

לאחרונה פנתה ראש מועצת גני תקווה ליזי דלריצ'ה לראש עיריית פתח תקווה ולמועצת דרום השרון בבקשה לתאם פגישה בנושא חלוקת ההכנסות על שטחי המסחר וזאת בטרם פנייתה למשרד הפנים בנושא. "המועצה מתכוונת לפנות לכבוד שר הפנים למינוי ועדה לחלוקת הכנסות". כתבה דלריצ'ה בפנייתה. "על פי הנחיות המשרד ואף מטעמי שכנות טובה, בטרם אבצע פניה כזו, אני מוצאת לנכון לפנות אליך על מנת שננסה להגיע להסכמות בדבר מחלוקת הכנסות אשר אני מוצאת כמחויבת המציאות בשל היעדר שטחים שאינם למגורים במועצה מקומית גני תקווה, דבר המונע ממני לתת שירותים מוניציפאליים ברמה שווה לרמת השירותים אותם מקבלים תושבי הערים השכנות". במכתבה הזכירה את מאמרו של פרופ' ערן רזין על חלוקת העושר המוניציפאלי בישראל: "חלק ניכר מהפערים הכנסות הרשויות המקומיות נובע משונות גדולה בגובה ההכנסות ממסים, מהיטלים ומאגרות מסחר, תעשייה, משרדים ועוד".
ואני תוהה ביני לביני אם ראש העירייה שלנו מסוגל להתמודד עם זה ומתי תבוא עלינו העלאת הארנונה הבאה או הקיצוץ הבא כדי לשלם מיסים גם לגני תקווה??