רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   היסטוריה באוניברסיטה הפתוחה: הושק מועדון ייחודי וראשון מסוגו עבור סטודנטים הורים
דף הבית  >>   >>  היסטוריה באוניברסיטה הפתוחה: הושק מועדון ייחודי וראשון מסוגו עבור סטודנטים הורים

( 15/10/2016,  שבת)
בכנס החגיגי של מועדון או"פל'ה שנערך במרכז הלימוד קלאוזנר בתל אביב בשיתוף
דיקנט הסטודנטים, השתתפו סטודנטים וסטודנטיות הורים, שחלקם הגיעו עם ילדים

מועדון ייחודי וראשון מסוגו בישראל לסטודנטים הורים באוניברסיטה הפתוחה יצא לדרך בסוף השבוע האחרון בשיתוף דיקנט הסטודנטים באוניברסיטה. המועדון ששמו: או"פל'ה הושק באירוע חגיגי ומרגש שנערך במרכז הלימוד קלאוזנר ברמת אביב בתל אביב, והשתתפו בו עשרות סטודנטים וסטודנטיות הורים, שהגיעו, ביחידים, בזוגות והיו גם כאלה שהגיעו עם מוקדי הערב – פעוטות וילדים קטנים.
מועדון הסטודנטים ההורים או"פל'ה נועד לשלב כמה יותר סטודנטים הורים בפרויקטים הרבים שמפעילה אגודת הסטודנטים, כשעיקר הפעילות של המועדון תתמקד בנושאים אקדמיים ובפעילויות שונות לרווחת הסטודנטים ההורים הלומדים באוניברסיטה הפתוחה. הפרויקט מתקיים בשיתוף פעולה מלא עם דיקן הסטודנטים ורכזת ההורות לשיפור זכאות תנאי הלמידה באוניברסיטה הפתוחה, ובמסגרתו תוקם קבוצה ייעודית בנושא חינוך, מגדר ושילוב קריירה, לימודים ומשפחה, שתתגבש עם תכנית קריאה לפעולה ותפעל בנושא מיצוי זכויות סטודנטים הורים. כמו כן, תתקיים סדרה בת שמונה מפגשים, שבסיומה יסעו 15 סטודנטים נבחרים למשלחת באירופה. בנוסף לכך, יתקיימו במסגרת מועדון או"פל'ה פעילויות שונות לסטודנטים הורים ולילדיהם במרכזי הלימוד השונים של האוניברסיטה הפתוחה הפזורים ברחבי ישראל, הרצאות שונות בנושא הורות, ריכוז זכויות והטבות לסטודנטים הורים תוך שילוב פעילויות לילדים ופעוטות על מנת לייצר שוויוניות.
המשתתפים בכנס הקמת מועדון או"פל'ה התקבלו בחום על ידי צוות אגודת הסטודנטים בראשות היו"ר לילך חייבי מנחם, וירדנה יפרח, רכזת ההורות בדיקנט הסטודנטים באוניברסיטה הפתוחה. הם קיבלו מידע על פעילות המועדון, בדגש על הזכויות המגיעות להם כהורים סטודנטים ונהנו מכיבוד.
שיאו של האירוע היה הרצאתו של הפסיכולוג ההתפתחותי גיל ונטורה, שמשמש בין היתר כמרצה באוניברסיטה הפתוחה בקורסים שונים בחוג לפסיכולוגיה. ונטורה ריתק את הנוכחים בהרצאה מאלפת, מחנכת, חוויתית ואף מבדרת. בסוף האירוע ניתנו פרטים לגבי יציאת משלחת מטעם מועדון או"פל'ה לפינלנד, על מנת לעמוד שם על זכויות סטודנטים הורים ולקבל השראה ורעיונות, וגם חולק שי קטן לכל המשתתפים באירוע.