רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   הגעת ליעד! לראשונה בישראל "מודיעין מסתובב" בבילינסון
דף הבית  >>   >>  הגעת ליעד! לראשונה בישראל "מודיעין מסתובב" בבילינסון

( 19/09/2016,  יום שני)
מגיעים לבית חולים ומאבדים את הדרך למיון, למחלקה או למרפאה?

פרויקט ייחודי וראשוני בבית החולים בילינסון:
מתנדבים שתפקידם לקחת יד ביד את אלו שאיבדו
את דרכם אל מחוז חפצם

בבי"ח בבילינסון מקבוצת הכללית שמו לב לכך שאלפי האנשים שפוקדים את בית החולים מתקשים למצוא את דרכם והחליטו ליזום פרויקט ייחודי – "מודיעין מסתובב".

מתנדבים שתפקידם לקחת יד ביד את אלו שאיבדו את דרכם אל מחוז חפצם. בארה"ב הדבר נעשה במספר בתי חולים מאחר ונמצא כי החרדה שבה נמצאים אנשים בהגיעם לבית חולים מקשה עליהם להתמצא במסדרונות בית החולים. המטרה להקל ולהפחית את הרגשת הזרות בהגעה לבית החולים.

שלום דוד גמליאל, מתנדב בבילינסון כמסייע במערך המודיעין המסתובב "אני מרגיש שאני עוזר לאנשים במקום ובזמן שבו הם זקוקים לעזרה. מאחר ואני מסתובב בכל רחבי בית החולים יש לי האפשרות לאתר את מי שצריך הכוונה וכך מרגיש סיפוק גדול בהתנדבותי"

אפרת מילנר, מנהלת יחידת השירות, בילינסון: "בית חולים הוא מקום גדול ומסובך להתמצאות. מורכבות המבנים ושמות היחידות עלולים לבלבל ולהקשות על המבקרים להגיע ליעדם. כשאדם מגיע לבית החולים, ברוב המקרים הוא מלא בחששות ובאי וודאות. לפעמים הוא מצוי ברגעים קשים ועצובים, לעיתים קשה לו להתנייד או שהוא סובל מכאבים – זה מקשה על ההתמצאות שלו. מעבר לכל השילוט והאמצעים הטכנולוגיים - אנו מאמינים שסיוע של אנשים לאנשים, ברגע של לחץ או מצוקה, כבר בכניסה לשערי בית החולים, מסייע למטופלינו: להגיע בפשטות ליעדם, להפחית את הלחץ והחרדה ולהרגיש שאנחנו כאן בשבילם. שירות כזה קיים בבתי חולים גדולים בארה"ב – ואנו גאים להיות הראשונים בארץ המעניקים שירות זה למטופלינו".