רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   יש לאפשר את המשך המשך סיועו של מפעל הפיס לתוכנית שילוב סטודנטים על הרצף האוטיסטי באוניברסיטת אריאל
דף הבית  >>   >>  יש לאפשר את המשך המשך סיועו של מפעל הפיס לתוכנית שילוב סטודנטים על הרצף האוטיסטי באוניברסיטת אריאל

( 10/09/2016,  שבת)
תוכנית שילוב הסטודנטים עוסקת במתן הזדמנות ללימודים התואמים לפוטנציאל אקדמי של סטודנטים עם מוגבלות חברתית תקשורתית. בתוכנית ניתנים לסטודנטים ,בעלי המוגבלויות, כלים ומיומנויות לחיים עצמאיים בקהילה.
ל - 60 הסטודנטים החונכים שהשתתפו השנה בתוכנית הוענקה מלגה בסך 10,000 שקלים כאשר מתוכם הקצה מפעל הפיס סכום של 5,000 שקלים ואוניברסיטת אריאל 5,000 שקלים נוספים. בשנת הלימודים הבאה, תשע"ז, צפויים להשתתף בתוכנית 60 סטודנטים נוספים .
במכתב, מתאר פרופסור שחם, את חשיבות שיתוף הפעולה בין מפעל הפיס ואוניברסיטת אריאל בשומרון כחלק מקידום התוכנית הייחודית בלימודים האקדמיים. פרופסור שמואל שחם מוסיף ואומר כי בזכות הקצאת מפעל הפיס יהיה ניתן להעניק לחונכי הסטודנטים תמיכה מלאה במימון הלימודים ובנוסף, זה יתרום להשתלבותם של הסטודנטים המוגבלים בקמפוס ובמגורי הסטודנטים ויכין אותם לחיים עצמאיים.


לכבוד:
מר משה כחלון, שר האוצר
הנדון: תרומת מפעל הפיס לתוכנית השילוב לסטודנטים על הרצף האוטיסטי באוניברסיטת אריאל בשומרון תוכנית השילוב המלאה לסטודנטים על הרצף האוטיסטי באוניברסיטת אריאל בשומרון היא היחידה מסוגה בארץ. התוכנית עוסקת במתן הזדמנות ללימודים, התואמים לפוטנציאל אקדמי של סטודנטים עם מוגבלות חברתית תקשורתית, על ידי שילוב מלא בקמפוס בלימודים ומגורים. בתכנית ניתנים כלים ומיומנויות לחיים עצמאיים בקהילה. הסטודנטים בתכנית מלווים על ידי חונכים המתגוררים איתם במעונות הסטודנטים 24/7 .
סטודנטים חונכים אלו מתוגמלים במלגות גבוהות 10,000 – 18,0000 אותן מפעל הפיס עזר לממן, בשנה"ל תשע"ו, אנו מודים על פועלם שאפשר זאת.
עזרתם היא שאפשרה לקלוט סטודנטים נוספים לתכנית בשנה החולפת. הסכמתם להמשיך ולתמוך בשנת הלימודים התשע"ז היא המפתח לקליטה של מועמדים נוספים לתכנית בשנת הלימודים הקרבה. התכנית היא עתירת השקעה ומשאבים. עולה על כתפי האוניברסיטה כבד ושותפות עמם במימון מלגות הנה מהותית וחיונית להמשך התבססות והתפתחות התכנית.
עזרתם נחוצה לתכנית עד מאוד והתוצר ממנה הוא בוגרים מוכשרים, יצרניים ועצמאיים יותר, הרווח כולו
לקהילה. לכן נבקש לא לפגוע בתקציב ולאפשר את היצירה המשותפת למען הסטודנטים, משפחותיהם והקהילה.
בברכה,
פרופ' שמואל שחם
דקן הסטודנטים