רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   עמותת אור ירוק ערכה יום פעילות מיוחד בבתי הספר של החינוך הממלכתי דתי בפתח תקוה
דף הבית  >>   >>  עמותת אור ירוק ערכה יום פעילות מיוחד בבתי הספר של החינוך הממלכתי דתי בפתח תקוה

( 03/08/2016,  יום רביעי)

עמותת אור ירוק: "הגיע הזמן שמשרד התחבורה ייקח אחריות על הנעשה בכבישים, ישים את נושא תאונות הדרכים בראש סדר העדיפות הלאומית"

השבוע, 24 ביולי, התקיים יום פעילות מיוחד של עמותת "אור ירוק" שמטרתו להעלות את מודעות התלמידים לנושא הבטיחות בדרכים. הפעילות התקיימה בבתי הספר של רשת חמ"ד (חינוך ממלכתי דתי) בלמעלה מ- 100 יישובים בכל רחבי הארץ. לצורך הפעילות המיוחדת, תלמידי בתי הספר והמורים פינו יום אחד של חופש מבילויים לטובת חזרה ללימודים והכל במטרה להעלות את מודעותם של הילדים לכללי הבטיחות בדרכים בכדי לשמור על חייהם.

בין בתי הספר שהשתתפו בפעילות גם בתי הספר של רשת חמ"ד בפתח תקוה.

הפעילות התקיימה במיוחד בתאריך 24/7 במטרה להזכיר למשתתפים כי על הבטיחות בדרכים יש לשמור 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. ביום הפעילות קיימו המורים הדרכות ופעילויות שונות של עמותת "אור ירוק" בנושא בטיחות בדרכים, בדגש על החופש הגדול. בין הנושאים שנלמדו: חבישת קסדה בעת רכיבה על אופניים, חצייה בטוחה של כביש, נסיעה בטוחה ברכב ועוד.

היוזמה לפעילות נעשתה לאור העלייה במספר ההרוגים, כשבשבוע שעבר, עבר לראשונה מספר ההרוגים בתאונות הדרכים השנה את מספר ההרוגים בתקופה המקבילה בשנה שעברה: 198 בני אדם נהרגו בתאונות דרכים השנה לעומת 196 בשנה שעברה.

רשת חמ"ד רואה עצמה לא כרשת בתי ספר רגילה אלא כבית חינוך ומשפחה. החינוך מבחינת המורים אינו מסתיים עם תחילתו של החופש הגדול אלא ממשיך גם בחודשי הקיץ, במסגרת תכנית "חמ"ד של חופש".

בנוסף לפעילות בבתי הספר של רשת חמ"ד, באותו היום מתנדבי "אור ירוק" בארגונים ובמקומות עבודה העבירו מספר פעילויות לעובדים בנושא בטיחות בדרכים.

שמואל אבואב, מנכ"ל עמותת "אור ירוק": "לצערנו גם השנה מספר ההרוגים בתאונות הדרכים נמצא בעלייה. זהו כישלון ענק של משרד התחבורה ושל הממשלה. הגיע הזמן שמשרד התחבורה והבטיחות בדרכים ייקח אחריות על הנעשה בכבישים, ישים את נושא תאונות הדרכים בראש סדר העדיפות הלאומי ויכנס את הממשלה בכדי להכין תכנית שתהפוך את ישראל למובילה בתחום הבטיחות בדרכים ותצמצם את מספר ההרוגים בכבישים".