רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   ראייתו של מטופל הסובל מקטרקט חמור ניצלה תודות לטיפול מהיר של רופאי 'כללית'
דף הבית  >>   >>  ראייתו של מטופל הסובל מקטרקט חמור ניצלה תודות לטיפול מהיר של רופאי 'כללית'

( 31/07/2016,  יום ראשון)
ראייתו של מטופל הסובל מקטרקט חמור ניצלה תודות לטיפול מהיר של רופאי 'כללית'

גבר בשנות ה-50 לחייו הגיע למיון עיניים במרפאת רוטשילד של 'כללית' כשהוא מדווח על ירידה חדה בראיה מזה מספר ימים בעין ימין, אותה הגדיר "עינו הטובה". בעין שמאל כלל אינו מסוגל לראות מזה מספר שנים, מלבד להבחין בין אור לחושך.
לאחר בדיקות והערכה נמצא כי מדובר בקטרקט מתקדם ביותר בשתי עיניו שגורם לעיוורון מוחלט, "זהו מצב שכבר לא רואים במדינת ישראל, אלא רק במדינות עולם שלישי", סיפר ד"ר צבי הרשקוביץ, מנהל מרפאת רוטשילד של 'כללית'.
ד"ר הרשקוביץ החליט לנתח את המטופל דווקא בעינו השמאלית, החלשה יותר, שכן "הקטרקט שם היה קשה יותר ומסובך יותר ועלול היה לסכנו", אמר ד"ר הרשקוביץ. אל הניתוח הגיע המטופל מובל על ידי בתו, שכן כלל לא יכול היה לראות את הדרך. הניתוח הסתיים בהצלחה וללא סיבוכים.
למחרת כבר הגיע המטופל בכוחות עצמו לבדיקה במרפאת רוטשילד, וביקש להודות לצוות על האיבחון והטיפול המהיר. הוא אף ביקש לנתח את עינו השנייה, הטובה יותר, כדי שיוכל לראות בשתי העיניים. מצב ראייתו כעת, עם עין אחת לאחר ניתוח, הוא 6/15, שכמעט ומאפשר נהיגה ברכב.
קטרקט (ירוד) הוא מצב שכיח שבו מופיעה בעדשת העין עכירות שמפריעה לראייה. בעין בריאה העדשה, שממקדת את קרני האור, שקופה לחלוטין, וכך מתקבלת תמונה חדה וברורה. בעין עם קטרקט גורמת העכירות בעדשה להפרעה בראייה ההולכת ומחמירה ככל שהעכירות בולטת יותר.
"מהמקרה הזה יש לקח חשוב. לאנשים החשים התדרדרות בראייה שלהם, אסור להמתין או להזניח. הם צריכים להגיע בהקדם לבדיקת רופא, כדי לבדוק מה הסיבה, ובמידת הצורך לקבל טיפול מתאים. הזנחה של העיניים עלול גם לגרום למצבים בלתי הפיכים ולאובדן הראייה", אומר ד"ר צבי הרשקוביץ.