רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   78% מהמשתתפים בסדנאות גמילה מעישון של 'כללית' במחוז דן-פ"ת הפסיקו לעשן
דף הבית  >>   >>  78% מהמשתתפים בסדנאות גמילה מעישון של 'כללית' במחוז דן-פ"ת הפסיקו לעשן

( 11/07/2016,  יום שני)

43% מתמידים ואינם מעשנים גם לאחר שנה;
העיר גבעתיים מובילה בשיעור המפסיקים לעשן עם 23% ב-5 השנים האחרונות, ובפתח תקוה ואור יהודה 15% מהמעשנים הפסיקו לעשן.

12 אלף איש השתתפו ב-2015 בסדנאות לגמילה מעישון של 'כללית' בכל הארץ. יותר מ-100 סדנאות גמילה התקיימו במחוז דן-פ"ת במהלך השנה ושיעור המפסיקים לעשן בתום הסדנאות עומד על 78% ולאחר שנה 43% מתמידים ולא מעשנים.

מאות הסדנאות לגמילה מעישון שמקיימת 'כללית' מדי שנה מסייעות לאלפי אנשים להיגמל מההרגל לא בריא זה. סדנאות הגמילה מעישון מבוססות על הגישה ההתנהגותית-קוגנטיבית ותאוריית השינוי בשלבים, והן משלבות בין תמיכה קבוצתית וליווי אישי לכל משתתף. הסדנאות נמצאות בסל הבריאות ופתוחות לציבור ללא תשלום.

כל סדנא כוללת 8 מפגשים בליווי של יועץ גמילה מעישון, ומקנה למעשן כלים להתמודד ולהתגבר על התלות הגופנית וההתנהגותית-פסיכולוגית ומהווה מקור לתמיכה בדרך לשינוי הרגלים. הסיכוי להיגמל מעישון גבוה בצורה משמעותית בקרב המשתתפים בסדנא. בנוסף, זכאים המשתתפים בסדנאות לתרופות מרשם המסייעות בגמילה מעישון, במסגרת הסל ובהשתתפות עצמית נמוכה.

המנהלת הרפואית של מחוז דן-פ"ת, ד"ר יעל רייכנברג קוראת למעשנים להגיע לסדנא: "הוכח באינספור מחקרים כי העישון גורם לנזקים משמעותיים לגוף שלנו, מקצר את תוחלת החיים ופוגם משמעותית באיכות החיים. אחד הכלים הטובים ביותר לגמילה מעישון הוא אותן סדנאות קבוצתיות, בהן תוכלו לשתף בקשיים ולהיעזר האחד בשני. לכן כדאי לנצל את השירות של 'כללית', כדי להקדים ולהצליח להיגמל".

עישון הינו אחד הגורמים המרכזיים לתמותה בישראל ובעולם. כ-8000 ישראלים נפטרים מדי שנה כתוצאה מנזקי העישון, עשן הסיגריות מכיל שבעת אלפים כימיקלים שונים, ועדיין, אחד מכל חמישה ישראלים הוא מעשן.

בנוסף לסדנאות, פועל מוקד ייעוץ טלפוני לגמילה מעישון, המאויש על ידי יועץ גמילה מעישון וכולל 6 מפגשים טלפוניים בזמן שמתאים למטופל, במידה ואינו יכול להשתתף בסדנת גמילה מעישון.

ניתן להירשם לסדנא באזור מגוריכם באמצעות מוקד הסדנאות שלנו בטלפון 03-9766111.