רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   תנועת הצופים

 
צופי "ראשונים" – לא צופים מהצד !
הצופים או תנועת הצופים העולמית היא תנועה חברתית כלל עולמית,ישנם למעלה מ-28 מיליון חברים מ216 מדינות וטריטוריות.מטרתה היא לפתח אנשים צעירים גופנית ורוחנית כך שהנוער יוכל לקחת מקום מועיל יותר בחברה.
 
שבט ראשונים בפתח תקווה החל לפעול משנת 1962 ומאז ועד היום מהווה מקום משמעותי בחייהם של ילדים ובני נוער רבים בעיר.כל ילד וילד בשבט נחשף בכל פעולה לערכים של דמוקרטיה,מוסר,כבוד,חיי תרבות ישראלית-צופית יוצרת פתוחה ומשמעותית ועוד.
 
השכבה הבוגרת בשבט ראשונים נחושה בדעתה לעשות כל שביכולתה כדי לעזור ולממש את הטמון בה לקהילה לכן הוקם צוות מיוחד שתפקידו להגות רעיונות בדבר עזרה לקהילה ולממש אותם,כל שנה פועל הצוות ברצינות כדי לחשוף את החניכים ואת כלל השבט לערכים של עזרה ואכפתיות שעל פיהם מונעת תנועת הצופים.
 
צוות קהילה מתכנן השנה שנה שכולה נתינה!
 על מנת להביא שאיפה זו לידי ביטוי אנו תהליכים שבטיים בשכבה הצעירה והבוגרת ע"י פעילות שוטפת ולאחר מכאן מיישמים אותה בפרויקטים שונים.
בין הפרויקטים האחרונים ניתן למנות:
 
פעולת רבין לשכבה הבוגרת שעסקה בהישגיו,בדמוקרטיה ושברירותה ותפקידינו הצופים כמנהיגי העתיד וכמדריכים לחניכים לחזק ולשמר אותה במדינתנו.

-התרמות דם בשיתוף פעולה עם מד"א לבוגרים והורים בשבט ובשכונה.
 
-נערכה הצבעה בקלפיות לשכבה הצעירה בדבר נושא ההתנדבות שנעסוק בו השנה בשבטנו,והנושא שנבחר ברוב קולות הוא נושא החי והצומח.
 
-"שבט ראשונים מאיר את העיר"-תחרות בין גדודי השכבה הצעירה בהכנת חנוכיות ממוחזרות שאותן פיזרנו ברחבי העיר.
- בנוסף אנו פועלים במפגשים פעם בשלושה שבועות עם סניף בני עקיבא והשכבה הבוגרת על מנת להגביר את השיח החברתי והעשייה המשותפת דתיים לצד חילונים.
 
     - ועוד רבים וטובים...
 
אנו רואים בפרסום ובחשיפה כחלק בלתי נפרד להצלחה בפעילתנו בנושא הקהילה,ונשמח להשתתף או לעזור בכל פרויקט המוקם בעיר.
 
בברכת "חזק ואמץ"
משפחת ראשונים