רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   שאלת השאלות-האם לקנות ואז למכור?
שאלת השאלות - האם לקנות ואז למכור?
אילנית בניטה נדל"ן כפר גנים פתח תקווה
שאלת השאלות בה אני נתקלת כמעט בכל יום היא - האם קודם למכור את דירתי ואז לרכוש דירה חדשה או קודם "לתפוס" את דירת חלומותיי ואחר כך למכור, אפילו במחיר הלוואות גישור, הלוואת בלון, או כל דרך אחרת?

למעט מקרים של אדם שמסוגל להשאיר את דירתו כל זמן שיחפוץ ורכישת דירה חדשה לא תלויה במכירת הדירה הישנה, אזי השיטה של קודם למצוא את דירת חלומותינו, היא עדיפה.

אבל, מכיוון שרוב בני האדם מסתמכים על הכסף שיקבלו ממכירת דירתם הישנה לצורך רכישה, עדיף לבצע את תהליך המכירה בצורה מסודרת ושקולה, ללא לחץ, או לפחות להתחיל את תהליך המכירה, ורק לאחר מכן להתפנות לחיפוש הדירה החדשה.

דירות לקניה הולכות ובאות, ובמהלך עבודתי אני עדה לכך ש"לכל אדם יש את הדירה שמחכה רק לו...". משמע, שדירות תמיד יוצאות למכירה ותמיד נוכל למצוא את דירת חלומותינו או קרובה לכך, למעט מקרים של חיפוש דירה מאוד ספציפית בגלל אילוצים בריאותיים ואחרים.

לכן, עדיף לבצע תהליך מכירה מסודר, תמחור נכון של הנכס, מכירה שקולה עד למציאת הקונה האידיאלי, קרי מיצוי הפוטנציאל המכירתי של הנכס שלנו.

הדבר נכון במיוחד לתושבי השכונה, כפר גנים ג' בפתח תקווה, שמשתדרגים לתוך השכונה עצמה. מחירי הדירות בכפר גנים ג'  גבוהים, ולכן עדיף למכור במחירי שיא ולקבל את המקסימום עבור הדירה. תמיד יש סיכוי שהמחירים יירדו או יתמתנו מעט. אם המחירים יירדו, אזי הרווחתם בכך שמכרתם ביוקר וקניתם בזול. אם המחירים לא יירדו, אז לא קרה כלום ואתם מאוזנים - מכרתם ביוקר וקניתם ביוקר.

המצב יכול להיות בעייתי מאוד, אם קודם תרכשו דירה. במצב של היום כשהמחירים בשכונה גבוהים מאוד, תרכשו דירה במחירי שיא. ולאחר מכן כשתתפנו למכירת דירתכם, אם המחירים יירדו מעט או הרבה, תמכרו את דירתכם בכפר גנים ג' פתח תקווה במחירים הנמוכים יותר ואז הפער בין הרכישה למכירה יהיה גדול ויקשה עליכם מאוד!

אדם שקודם רוכש דירה ואחר כך מתפנה למכירה, עליו להתחייב להסדר תשלומים, תחנות תשלום, לאדם ממנו רכש את הדירה, והרי איננו יודע איך יהיו הסדרי התשלום שיקבל מהקונה של הדירה שלו! ואז מחול השדים יחל, הוא ימכור את הדירה שלו במהרה ללא מיצוי פוטנציאל המכירה שלה או בהלוואת גישור שאיננו יודע מתי סופה כי איננו יודע מתי ימכור את דירתו. לכן עדיף לפחות להתחיל את תהליך המכירה, להניע את הגלגלים, לראות את הצעות המחיר שמקבלים ובו בזמן לבדוק אילו נכסים יש בשוק שמתאימים לנו לרכישה. ניתן לבצע את שני המהלכים האלה בד בבד. הייתי אומרת שאפילו במחיר של מכירה ויציאה לשכירות, המצב עדיף על רכישה קודמת למכירה.

הדבר נכון כמובן למצב הנוכחי בכפר גנים ג' פתח תקווה, כשיש יותר ביקוש מאשר היצע. המצב ידוע לנו, מחיר המכירה ברור הרבה יותר כיום, מאשר כשתרצו למכור בעוד תקופה - לאחר שתמצאו את דירת חלומותיכם. תמיד עדיף למכור כשאתה בין הבודדים שמוצעים למכירה מאשר כשתחל הבניה המאסיבית של דירות חדשות בשכונה, ואז היקף הנכסים מיד שניה שייצאו למכירה יהיו רבים והתחרות על לבם של הקונים תהיה קשה.

שבוע טוב ומבורך,
אילנית בניטה.

נדל"ן כפר גנים פתח תקווה.


Go Back  Print  Send Page