רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   קבוצת רוכשים לעומת קבוצת רכישה
דף הבית >> דירות למכירה בפתח תקווה כפר גנים >> מאמרים-דורון קורן נדל"ן >> קבוצת רוכשים לעומת קבוצת רכישה

ייתכן שהדפדפן שלך אינו תומך בתצוגה של תמונה זו. הטרנד החדש: קבוצת רוכשים\קונים (לעומת קבוצת רכישה)

על רקע עליית מחירי הדירות בשנים האחרונות קמו קבוצות רכישה שמטרתן להוזיל את עלויות הדירות ע"י התארגנות יזמית משותפת ברכישת קרקע ובניה עצמית. הסיכון הכרוך בהצטרפות לקבוצות רכישה גדול מאחר ולא ידוע המחיר הסופי של הדירה ומועד סיום הפרויקט ויש הרבה משתנים שיכולים לסכן את ההשקעה הראשונית הגבוהה (כ-30% מערך הדירות). יתירה מכך, השקעה זו מתבצעת, בד"כ, לפני קבלת אישורים מגורמי התכנון והבניה וכל עיכוב ביוקרטי או התנגדויות שיוגשו ע"י תושבים בתהליכים אלו יעכבו או אפילו יגרמו לשינוי הפרויקט. לאחרונה העלו הבנקים את המשכנתאות לקבוצות רכישה וכן משרד האוצר והשיכון "התלבשו" על הנושא והחלו בצעדים מגבילים כמו לדוגמא אפשרות של הטלת מע"מ על רכישת הקרקע.

על רקע זה הופיע הטרנד החדש: קבוצת רוכשים (קונים),אשר מטרתה לקנות דירות מוכנות מקבלן במחירים מוזלים תוך ניטרול הסיכונים שפורטו לעיל. טרנד זה החל ע"י ארגוני צרכנים גדולים (כמו "חבר") שרכשו במשותף כמות גדולה של דירות אצל קבלנים בהנחות משמעותיות. הרעיון פותח לקבוצות קטנות יותר של כ- 15 עד 30 רוכשים שמתארגנות בד"כ ע"י יזם מקומי שפונה לקבלנים הבונים באזור ובזכות הכוח הצרכני המאורגן – הקבוצה מקבלת הנחת כמות משום שהדבר חוסך לקבלן הוצאות רבות על שיווק, פרסום, מימון וזמן.

כך ניתן לקבל הנחה משמעותית (על פני רוכש בודד) תוך כדי קבלת ערבויות על התשלומים, מועד סיום ידוע מראש ומחיר ידוע מראש כמו בהתקשרות רגילה עם קבלן.

תאורטית, ההוזלה במחיר הדירה בשיטה זו אמורה להיות קטנה יותר מקבוצת רכישה אך עם כל המשתנים והסיכונים שבדרך, שינוי קטן בתחשיבים של קבוצת רכישה יכול להפוך את הקערה על פיה.

לסיכום, כמו בתחומים רבים (בני"ע למשל), יש כאן סיכוי מול סיכון ולכן קבוצת רוכשים\קונים מיועדת לשונאי סיכון שמוכנים להסתפק בהנחה קטנה יותר ובטוחה יותר.

שלכם,

דורון קורן - דורונדל"ן, ייעוץ ושיווק נדל"ן בכפר גנים ג', פ"ת.

טל: 054-4404286 דוא"ל: d_koren@orange.net.ilGo Back  Print  Send Page