רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   פרשת "תרומה"

 תקציר:
הפרשה עוסקת בבניית המשכן, המידות, האופן שיעשה, באלו חומרים להשתמש...
 
כל פעם אני נדהם כמה אני רחוק מ"להבין" את עוצמתו של הבורא מבחינת "יודע מחשבות אדם ובוחן כליות ולב" שוב פותח הקב"ה את הפרשה באחד הנושאים והמבחנים הקשים לאדם התרומה ,הנתינה, הצדקה, להזכירכם פרשה שעברה נבחנו בני ישראל בנושא ה"עבדים" , אך ברשותכם לא ארחיב בנקודה זו על מנת לא להעמיס עליכם. ( חומר למחשבה, רק להאיר את עינינו!!)
 
אז מה ניתן ללמוד מפרשה שעוסקת בבניית המשכן?
 
בחרתי לדבר על יסוד מרכזי בפרשה ומבחינתי יסוד היסודות של חיינו  "דבר אל בני ישראל ויקחו לי תרומה.."
 
נשאלת שאלה למה נכתב ויקחו לי ולא ויתנו לי ולמה הקב"ה רוצה שהעם יתרום?  .
 
אחד : ללמדנו יסוד חשוב , כי כשלוקחים דבר צריך להחזירו,  בנוסף ללמדנו שהכל בחזקתנו, זמני  וניתן לנו כהלוואה עבורנו. להפנים ששום דבר לא שלנו, אין ספק שפתיח זה מעביר מסר, חברים ממילא זה לא שלנו אז תגלגלו הלאה את השפע ותזכו להיות בצד הנותן, ותטעמו מעין גן עדן, איזה כייף לתת ולהעניק לאחר!
 
שניים:ללמדנו על מהות הנתינה והתרומה לזולת להקרבה למען האחר ובעיקר בעשייה משותפת!
 
שלוש:  ללמדנו שהחומר אינו מנותק מהרוח והעולם אינו נבנה ומבוסס על ניסים , אלא על פי חוקי הטבע וכן  מותר וכדאי לנו להשתמש בחומר גם כדי לבנות את הדבר הייחודי, הרוחני והעילאי ביותר, המקדש / המשכן / ארון הברית.
 זהב, כסף, נחושת = שיא החומר בונים ומקדשים את שיא הרוח = מקדש, ארון הברית , "בית האלוקים" .
 
 ובנוסף, להזכיר לנו שלאדם תפקיד חשוב משמעותי ועיקרי בעולם, לחבר בין החומר לרוח, וזאת על ידי מעשיו הטובים כלפי האחר, הנתינה והתרומה ובכך מקדש את החומר ש"לקח", דבר שסוגר מעגל ומאפשר לנו זרימה וחיים מאוזנים!
 
חברים יקרים, - המלצה בלבד!!!
 
אם עסקינן בתרומה ונתינה בפרשה זו , אין יותר מתאים מל"נצל" במה זו, על מנת לשתף ולספר לכם על אירוע שנתי שנעשה כבר קרוב ל 12 שנים בבית לוינשטיין, בו אנו משמחים אורחים, בני משפחה ובעיקר מאושפזים של בית החולים במשלוחי מנות , כיבוד והופעות של מיטב האומנים בכל שנה קצת לפני פורים!
 
מתנדבים רבים, אומנים, לקוחות, חברים, ילדים ואנשי עסקים באים כל שנה ו"מפוצצים" באהבה ובאנרגיות מיוחדות את "בית לוינשטיין" , אם הינכם רוצים להיות פעילים גם השנה ולתרום מזמנכם או מקשריכם, אנא צרו קשר עם סמדר היקרה שמנהלת ומרכזת את הפעילות באהבה ונחישות רבה
 
סמדר   0542681145  
                                   
תודהו ושבוע נפלא לכוווווולם, בברכת חודש טוב   "משנכנס אדר מרבים בשמחה"

נתן צ'פניק


Go Back  Print  Send Page