רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   פגישה עם מפקד תחנת המשטרה פ"ת
הנדון: פגישת הכרות
שלום עטר - 2.09.2009
 
בתאריך 30.8.09 ביום ראשון בשעה 18:00 במרכז השיטור הקהילתי בנווה עוז התקיימה ישיבת הכרות ותיאום ציפיות של מפקד משטרת פ"ת החדש סנ"צ אלון אסור עם וועדי השכונות נווה עוז, רמת וורבר וכפר גנים ג'.
בחודש יולי 2009 נכנס לתפקידו סנ"צ אלון אסור כמפקד תחנת המשטרה בפ"ת.
מפקד התחנה נותן חשיבות רבה לקשר עם גורמי הקהילה ושיתוף פעולה הינו גורם מרכזי בייעול מתן שירותי משטרה. לראיה היא שסנ"צ אלון הגיע לפגישה למרות לוח הזמנים הצפוף שיש לו בעקבות ההיערכות להפגנה של האתיופים בתחילת שנת הלימודים.
בפגישה זו העלו הוועדים השונים מספר נושאים לטיפול שזכו לתשומת לב ולהבטחה לשיתוף פעולה אוהד של מפקד התחנה מול העירייה.
מבין הנושאים שהועלו:
יו"ר וועד נווה עוז, מר יגאל שפירא העלה את נושא התקנת מצלמות בנקודות שונות בנווה עוז, שיעבדו 24 שעות במימון וועד השכונה. כאשר ישנה התנגדות של העירייה לכך.
יו"ר וועד רמת וורבר, מר טוויג אהרון מבקש את הידוק הקשר עם תושבי שכונת רמת וורבר, שהשוטר הקהילתי "נלקח" מהם, לפני מספר שנים, בעקבות ארגון מחדש של נושא השיטור הקהילתי, מבקשים הם הוצאת המתנדבים לקורס אשר יקנה להם סמכויות גבוהות יותר.
 
סנ"צ אלון התרשם כי נקודת המשטרה בנווה עוז אכן עונה על צרכי התושבים וכי רס"מ בני ביידני והשוטר הקהילתי סמ"ש אופיר סינר עושים עבודתם נאמנה ומביאים לתוצאות בשטח של ירידה של כ-30%, בהתפרצויות לדירה, בגניבות רכב, עבריינות נוער וכדומה בהשוואה מינואר – אוגוסט 2006 מול ינואר – אוגוסט 2009.
נתונים אלו מתווספים לגישה החדשה של משטרת פ"ת לטיפול בשבח"ים בזירוז הטיפול בהם, פתיחת תיק על כל אחד שנתפס ועוכב בתחנה כאשר תפיסה שלישית השב"ח נעצר עד תום ההליכים נגדו. זאת ועוד יעצר גם המסיע/ מלין/ מעסיק של אותו שב"ח.
מלחמה במכירת מוצרים אסורים בפיצוציות ועוד.
 
בדבר הנושאים שהועלו, הוא הבטיח כי ידבר עם מנכ"ל העירייה בנושא התקנת המצלמות בנווה עוז וינסה לקדם את הרעיון.
רפ"ק יניב קטן הרחיב בנושא השיטור הקהילתי באומרו שהראייה של המשטרה היא בהחלט, להוציא את המתנדבים הראויים לקורס יח"מ שיקנה להם זכויות שוטר ולבישת מדי שוטר בזמן המשמרת. בנוסף, הם עומדים לפני סבב גיוס מתנדבים מכיתות י' עד יב' מבתי הספר ברחבי העיר כדי להגדיל את היחידה שמטפלת בעבריינות נוער.
יו"ר וועד כפר גנים ג' מר צדוק בן משה, הציג בפני כולם את האתר של כפר גנים באינטרנט וציין כי תושבי נווה עוז ורמת וורבר יכולים להשתמש בו כדי לשתף מידע בנושאים שונים כגון: פנייה לאחראי הבטחון של השכונה ומפקד "גלגלי הכפר", שלום עטר, בדבר קבלת מענה להקמות רעש, וונדליזם בשכונה. מאידך, טיפול במפגעים שונים מול העירייה וכדומה.
 
פגישה זו הייתה חשובה וחיובית ביותר כאשר המשטרה משמשת כפלטפורמה ליצירת קשר בין הוועדים השונים בשכונה, בינם לבין עצמם ובינם לעירייה.
כולנו יצאנו מחוזקים ומעודדים מהגישה החיובית והרוח החדשה שמפקד תחנת המשטרה והרמק"מ החדשים נושאים איתם.


Go Back  Print  Send Page