רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   מפגש נציגי שכונות עם סנ"צ אלון אסור מפקד משטרת פ"ת

 

מפגש קהילה ומשטרה-נציגי שכונות עם סנ"צ אלון אסור מפקד משטרת פ"ת
 
ציפי ברנוי
 
המפגש רב משמעותי ופועל בשני צירים עיקריים: פעילות שוטפת ומתוכננת של המשטרה ופניות של תושבי השכונות. השילוב שבין השניים הוא שמניב את התוצאות האופטימאליות.
 
נפגשנו בתחנת השיטור הקהילתי בשכונת נווה עוז ביום חמישי 19.5.11 סביב שולחן עמוס בכיבוד ובהרבה אוירה של רצון טוב ועשייה למען כולנו. המארחים היו נציגי שכונת נווה עוז.
נכחו מפקד משטרת פ"ת סנ"צ אלון אסור, והשוטרים הקהילתיים בני בידני וליאת, שהצטרפה לאחרונה לתגבור התחנה. מן התושבים נכחו נציגים פעילים במשמר האזרחי מהשכונות: רמת ורבר, נווה עוז וכפר גנים. משכונתנו נכחנו צדוק בן משה ואנוכי ציפי ברנוי.
 
סנ"צ אלון אסור סקר בצורה מאלפת את הפעילות הענפה של משטרת פ"ת בשנתיים האחרונות, מאז כניסתו לתפקיד מפקד התחנה. בראש ההצלחות פינוי השב"חים מהעיר. השב"חים היוו מקור לפחד, לאלימות ולעבירות רכב ורכוש. הטיפול בעבירות של חטיפת תיקים טופלו באופן מלא. פרשת האנס הסדרתי בצומת סירקין הסתימה במאסרו של הנאשם. גם פרשת רצח פוענחה והאשם הובא לדין. בנוסף, תחנת המשטרה מעורבת בפרויקטים של תמיכה והתנדבות בקהילות שונות בעיר, לרווחת הקהילות ולהעצמת השוטרים. בנושא תנועה, נרשמו בעיר דו"חות תנועה מהרבים בארץ, ירידה משמעותית בתאונות קטלניות.
 
כדי להדגים את שיתוף הפעולה בין המשטרה לקהילה, הועלה המקרה של התלמיד מבי"ס ביאליק, שהותקף על ידי חשוד בפדופיליה. לשמחתנו המקרה הזה הסתיים ללא תקיפה פיזית, אך עם הרבה פחד של הילד ומשפחתו. כאשר העלתה האם, שנכחה במפגש, את הנושא, הסביר לה אלון, כי הטיפול במקרים כאלה נעשה בעזרת בילוש סמוי וגלוי בשטח, וככל שימהרו אנשים נוספים לדווח על אירועים דומים יהיה קל יותר לנהל את החקירה ולמנוע מהחשוד להמשיך ולבצע את זממו.
 
העליתי את פניית התושבים מרחוב מוסינזון לחניה, שאינה במקביל למדרכה וחסימת הכביש לתנועה דו-סטרית, כדוגמא להבנה מי מטפל במצבים כאלה, המשטרה או הפיקוח. התשובה: כל חניה שלא כחוק מטופלת על ידי הפיקוח. חניה המהווה הפרעה לתנועה וסכנת חיי אדם מטופלת על ידי המשטרה. המקרה שלנו יטופל על ידי השיטור הקהילתי.  
 
לסיכום הפגישה המרתקת ומרחיבת הלב והאופקים: יש לנו למי לפנות בכל סיטואציה של עבירה על החוק, שאתם נתקלים בה. אל תגידו: חבל על הזמן ושיחת הטלפון. היו ערניים, דווחו ושתפו את המשטרה במתרחש. רק כך נוכל לשפר את איכות חיינו וביטחוננו האישי.
לא אסיים מבלי להודות מקרב הלב לעוסקים במלאכה במשטרה ולמתנדבים בשכונות.


Go Back  Print  Send Page