רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   מערכת החינוך קורסת-קריאה להפגנה

מערכת החינוך בפתח תקווה קורסת .
קריאה לתושבי העיר להגיע להפגנת תושבים ביום שלישי 6.12.2011  בשעה 18:00 באצטדיון החדש.
צדוק בן משה
האצטדיון החדש הופך לאנדרטה לזכר החינוך, בנייתו "על הנייר" הוערכה ב90,000,000 ש"ח וכיום הסכום עומד על מעל 200,000,000 ש"ח, חוסר תכנון משווע הפוגע בעיקר בחינוך בפתח תקווה, עלות בניית בית ספר הינה 14,000,000 ש"ח ובזמן בו מערכת החינוך אינה מקבלת את התקציבים לפעילות שוטפת ולפרוייקטים חינוכיים חדשים נפתח פער עצום בין תלמידי העיר פתח תקווה לבין תלמידי הערים האחרות בארץ.
וזה עוד לא הכל, יש בעיר עוד פרוייקטים המתחילים בסכום אחד ומסתיימים בסכום אחר, גבוה מהראשון.
ציטוט של ראש העיר:"כספי הבנייה של האצטדיון נלקחו מכספי הפיתוח ששלמו הקבלנים בשכונות החדשות" !!! מה זה אומר? כספים שאנו שילמנו לבניית מבני ציבור נלקחו לבניית האצטדיון !!!
לעירית פתח תקווה יש עשרות עובדים בכל המחלקות אולם אין תקציבים להפעיל אותם, לדוגמא: במחלקת תברואה יש עשרות עובדים מנהלי מחלקות ומנהלי אזורים אבל אין תקציבים לעובדי ניקיון, בכל כפר גנים יש פועל ניקיון אחד ומעליו יש שלושה מפקחים, שני מנהלי אזור, שני סגני מנהל ומנהל כללי, (בזכות תושייתו של מנהל המחלקה, למזלנו עדיין ניתן לומר שהמחלקה מתפקדת ) מעל 140 משרות אויישו השנה בעיריה דבר המביא את העיריה לתשלום משכורות שהוא 60% מהתקציב.
עקב כך עירית פתח תקווה נאלצה לקחת הלוואה (אנחנו נשלם אותה כמובן) של 150,000,000 ש"ח ובנוסף להעלות את הארנונה.

אנו תושבי העיר פתח תקווה דורשים מהעיריה:
1.בחינת נושא התקציבים בעיריה ומתן הסבר מפורט לגבי ההתנהלות בכספי התושבים.
2.הפקת לקחים ופרסום תוכנית התיעלות למיתון הבזבוז חסר האחריות של כספי הציבור.
3.בחינת נושא העלאת הארנונה מחדש.
4.הבראת מערכת החינוך בעיר והזרמת תוספת של 100,000,000 ש"ח לחינוך בחמש שנים הקרובות
    לקידום שיפור ושדרוג מערכת החינוך.

אנו קוראים לכל תושבי העיר להגיע להפגנה ביום שלישי 6.12.2011  בשעה 18:00 שתערך באיצטדיון החדש שיחנך באותה עת כ"אנדרטת החינוך" של העיר פ"ת.

אנו קוראים לחברי המועצה לא להגיע לטקס חניכת האצטדיון ולהצטרף לתושבים המפגינים !!!
בואו בהמוניכם למען עתיד ילדנו ועתיד העיר פתח תקווה.

פתח תקווה
קצב של עיר
לב של מושבה
ניהול של חנות מכולת

 

הנדון:קריסת מערכת החינוך בשכונת אם המושבות  
     
1.       כנציגי ההנהגות ההורים המרכזיות של כל בתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים בשכונה, הננו מבקשים לפנות אליכם, לידע אתכם ולשתף אתכם במצב העגום של בינוי מוסדות החינוך בשכונה, החל מגני הילדים ועד לחינוך העל יסודי.
2.       בהתאם לתוכניות העירייה בשנתיים האחרונות ובהתאם להבטחות שקיבלו נציגי ההורים מכל הגורמים המקצועיים בעירייה, לרבות מראש העיר, היו אמורים כל תלמידי שכונת אם המושבות, החל משנת הלימודים תשע"ג [ספטמבר 2012] ללמוד במוסדות חינוך קבועים בשכונה. הדברים מתייחסים בשנת הלימודים הבאה לתלמידי חטיבת הביניים "עלומים", לבוגרי "בר-לב" ולבוגרי "נעמי שמר". בשנה-שנתיים שלאחריה מתייחסים הדברים גם לבוגרי "אהוד מנור" ו"נתן יונתן", בהתאמה.
3.       על מנת לסבר את האוזן נקדים ונסביר כי  בהתאם לכל התוכניות וההבטחות, בשנה הבאה היו אמורים ילדינו שלומדים בעלומים לחזור וללמוד בתיכון הרב שנתי, שהיה אמור לקום ברחוב ראשון לציון, לצד בוגרי נעמי שמר וחטיבת הביניים גולדה החדשה, שלומדת כרגע במבנה זמני. גם בוגרי בר לב היו אמורים ללמוד בשכונה בחטיבת אחד העם החדשה, שאמורה להבנות ברחוב זיכרון יעקב, מול תיכון אחד העם.
4.       למותר לציין כי מרבית מוסדות החינוך השונים בשכונה, החל מגני הילדים, עובר בבתי הספר היסודיים כדוגמת "בר לב" וכלה בתיכון אחד העם, עולים על גדותיהם ובעירייה אין שום פתרון רלוונטי, למעט עוד קרוואנים ועוד מבנים זמניים. 
5.       בפועל, עקב כשלים תכנוניים וביצועיים של העירייה, שחוזרים על עצמם חדשות לבקרים, לא יתממשו בשנה הבאה מרבית ההבטחות ובהתאם לתכנוני העירייה ילדינו יאלצו לנדוד שוב מחוץ לשכונה ואחרים יאלצו ללמוד במבנים זמניים או קרוואנים, במקרה הטוב. הנהגות ההורים המרכזיות אומרות – לא עוד!!!
6.       כמובן שעקב הפרת ההבטחות וחוסר היכולת של העירייה לספק לנו, התושבים, את מערכת החינוך לה אנו זכאים, דאגותינו נתונות לא רק לשנת הלימודים הבאה, אלא גם לשנים הבאות. התנהלותה של העירייה בהתחשב בתנופת הבניה האדירה בשכונה, מוכיחה לנו שוב ושוב כי אנו צריכים להיות מודאגים גם לגבי בתי הספר היסודיים וגני הילדים כיוון שמה שהובטח אתמול בודאי יופר מחר.
7.       אנו רוצים להזכיר לכולם, שכולנו משלמי מיסים וארנונה וידוע לכולם ששיעור הארנונה הגבוה שלנו והאחוז הגבוה של משלמי הארנונה בשכונה, מתחזק בעצם את כל העיר. מצב התשתיות והתחבורה בשכונה הוא מתחת לכל ביקורת, [גם זה טעון טיפול ומעורבות שלנו התושבים], ולא יתכן כי העירייה תזלזל בנו בנושא החינוך שהוא בבת עיננו. לילדים שלנו מגיע יותר ממה שהעירייה מציעה! לילדים שלנו מגיע ללמוד במבנים קבועים ומרווחים, עם מרחבי לימוד, מעבדות ואולמות ספורט ולא במתנ"סים זמניים וקרוואנים !!! 
8.       העירייה אינה מסוגלת לטפל בהליכי בינוי פשוטים, אינה מסוגלת לאשר תקציבים וככלל נראה כי יד ימין אינה יודעת משמאלה. לצערנו הרב, ניסיוננו מלמד כי רק מחאה אקטיבית וקולנית מצליחה להזיז את העירייה ולהשיג את התוצאות הרצויות.
9.       הורים יקרים, העירייה מזלזלת בנו ובצרכים הבסיסיים שלנו כיוון שאנו תושבים צייתנים, ממושמעים, משלמי מיסים בזמן ומקבלים על עצמנו בהכנעה את המציאות ההזויה שיוצרת פה העירייה. אנו לא מבקשים דברים שלא מגיעים לנו! אנו דורשים סביבת לימודים וחינוך ראויים לכל ילדי השכונה במידה שווה !!!
10.   אנו, נציגי ההנהגות ההוריות החלטנו על שורת צעדי מחאה, ששיאם יהיה [במידת הצורך ובמקרה שלא תהיה ברירה] השבתת כל מערכת החינוך בשכונה ובשלב שני השבתת כל מערכת החינוך בעיר והכל בדרישה חד משמעית מהעירייה לספק לנו את מכלול האמצעים והפתרונות שיאפשרו לנו לקיים בשכונה מערכת חינוך בת קיימא. מערכת שבה לומדים הילדים בביטחה במבנים קבועים, הכוללים את מכלול ומגוון האמצעים שמקבל כל ילד בישראל. לא יתכן שבשנת 2012 ילמדו תלמידי חטיבת ביניים במבנה אחד עם תלמידי גן ! לא יתכן שילדים יצטרכו לסוע 6 שנים בהסעות לבתי"ס בקצה השני של העיר ! ובעיקר לא יתכן כי הורים לילדים שמסיימים השנה לימודים במוסד חינוכי, לא ידעו כבר היום היכן ילמדו ילדיהם בשנה הבאה !
11.   אנו קוראים לכולכם לצאת מהחמימות של כורסאות הטלוויזיה ולהצטרף אלינו למאבק שהוא של כולנו  - המאבק על דמותה של מערכת החינוך בשכונה !
12.   אנו פונים אליכם בבקשה להפיץ את הדברים בקרב כל תושבי השכונה ובבקשה להירתם למאמץ המשותף ליצור מערכת חינוך ראויה לכלל ילדינו !
13.   כצעד ראשון, אנו קוראים לכל תושבי השכונה להגיע להפגנה ביום שלישי, ה-6.12.2011 בשעה 18.00 לאצטדיון החדש שאמור להיחנך ברוב הוד והדר באותה עת, כשבפינו קריאה נואשת – השקיעו בחינוך ולא באצטדיון!
 
אנו מצפים לראותכם נרתמים למאבק למען עתיד ילדינו.
בברכה,
הנהגות הורים בתי ספר עלומים, גולדה, בר לב, נעמי שמר, אהוד מנור ונתן יונתן.

 


    
Go Back  Print  Send Page