רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported

המכתב יחולק להורי התלמידים השבוע.

 
פנייה להורי התלמידים בבית הספר הדר.                                           14.03.2011
 
שלום הורים יקרים
 
אנו, חברי ועד ההורים של ביה"ס, פונים אליכם על מנת להתייחס למכתב שנשלח אליכם ע"י מנהל החינוך וכן לעדכן אתכם בהמשך המאבק על עתידם של ילדי הדר וכפר גנים.
תגובתנו למכתב שנשלח:
1.מנהל החינוך טוען שהסתייגות מתכנית אזורי רישום טעונה פנייה לבית משפט. 
אנו אכן מתכוונים לפנות לבית המשפט לכן הסעיף הראשון אינו רלוונטי.
בחלק השני טוענים במנהל החינוך שהשביתה אינה חוקית היות ולא הודענו למועצת ההורים הארצית. אנו פרסמנו את נושא המאבק ונפגשנו עם מנהל החינוך מספר פעמים, החלטנו לשבות ובטלנו פעמיים מתוך רצון לסיים את הויכוח בדרכי שלום. מנהל החינוך, שלאורך כל הדרך ידע על כוונת ביה"ס לשבות, יכול היה להתריע בפנינו על כך מתוך רגש אחריות (אם יש לו כזה) ולא עשה כן, לכן האחריות המלאה מוטלת עליו ועליו בלבד.
 
2.מנהל החינוך טוען שהטענות שלנו ראויות להידחות:
א.הסעות שגורמות לזיהום אויר?? לא הייתה לנו טענה כזאת מעולם.
אנו טענו שנמאס לנו מהסעות סביב הילדים שלנו, נושא זה מלווה אותנו שנים. הסעות ליסודי, הסעות לחטיבה והסעות לתיכון. תלמידי הדר באשר הם מוסעים לכל קצוות העיר מאז ומעולם ואם כבר תוכנית רה ארגון לביה"ס הדר, המקופח מצד העירייה, אז בנושא רגיש זה על מנהל החינוך לתת את הדעת ולא להמשיך ולזלזל בנו ללא הרף.
מנהל החינוך מדבר על 2-4 אוטובוסים בעוד שבחישוב הכי נמוך יהיו לפחות 6-7 אוטובוסים כל בוקר ברחוב בן גוריון(3 מהוברמן +2 ממטלון+2 מנעמי שמר), מול הכניסה לחטיבה יחד עם כל תלמידי הדר שיגיעו ברגל או ברכב הפרטי של ההורים.
מי שמכיר את בעיית הרחוב הזה מבין שזאת הולכת להיות קטסטרופה תנועתית ובטיחותית.
ב.מספר התלמידים, מנהל החינוך טוען שהתפוסה בעלומים לא תהיה מלאה בשום אופן בשנים הקרובות.
בפגישות האחרונות שקיים הוועד עם מנהל החינוך לא הייתה התייחסות לאכלוס כפר גנים באלפי יחידות דיור ואף חוסר התייחסות בוטה לחלק זה של המשוואה.
חישוב מהיר מראה שבהוברמן יש  150 תלמידים יותר מאשר ביד לבנים (שאמור היה ללמוד יחד עם הדר בעלומים) זו בדיוק הכמות שתגרום לצפיפות ולחוסר בכיתות לימוד כשהשכונה תתאכלס בשנים הקרובות.
בעבר, כאשר נאמר לנו שביה"ס הדר עומד בפני סגירה בשל מספר התלמידים המועט שבו, ולכן צרפו אלינו את ביה"ס מעלה הזיתים משכונת מטלון - טענו ההורים בפני העירייה: "אתם טועים" וציינו בפניהם את איכלוסה הקרוב של שכונת כפר גנים ג'. התרענו מפני פיצוץ בכיתות, אך לא עזרו מחאותינו, כי הם תמיד מתעלמים וחושבים שהם יודעים טוב יותר.
כיום, מהווים ילדי שכונת מטלון חלק אינטגרלי מתלמידי ביה"ס הדר, ואנו רואים בהם חלק מאיתנו.
כאשר נכנסנו לראשונה למבנה החדש של בית הספר הדר ברחוב העצמאות, הכריז בן שמחון באופן חגיגי, כי תוך שנה שנתיים יבנה שלב ב' של בית הספר.
בן שמחון הבטיח לנו בית ספר חדשני עם כיתת מוסיקה, כיתת מחשבים, כיתת אנגלית, כיתת מדעים, ספריה מפוארת.
הורים יקרים, לשלב ב' של ביה"ס חיכינו 7 שנים. לעומת זאת, חששותינו התאמתו. נציגי ההורים צדקו. אוכלוסיית התלמידים בבית הספר הלכה ותפחה.
במקום בית ספר שכונתי, קטן וחדשני, הפכנו לבית ספר בעל 3-4 כיתות בשכבה. כיתות עמוסות לעייפה ב-38-40 תלמידים בכתה.
במקום כיתות מקצועיות וספרייה מפוארת, "זכינו" בקראוונים.
ג.נושא התיכונים.מנהל החינוך טוען שהשיבוץ לתיכונים אינו רלוונטי.
לאחר שנים שתלמידי כפר גנים נוסעים,כל יום שעתיים, לתיכון בצידה השני של העיר
נושא זה הינו הרלוונטי ביותר, מה גם שבשכונות האחרות כבר שנים שתלמידי השכונות לומדים בתיכון הנמצא בתוך שכונתם.
כאן נוכל לומר לכם הורים יקרים, אל תאמינו למנהל החינוך, רוב בתי הספר כבר יודעים בוודאות לאיזה תיכון ילכו, אנו כמעט היחידים שאינם יודעים!!!
 
3.בכירי מנהל החינוךטוענים שביקשו להיפגש עם הוועד כדי לשמוע ולהשמיע ולנסות למנוע את השביתה.
נציגי ועד ההורים נפגשו יותר מפעם אחת עם הגב' שוש נחום ומר בן שמחון. הם שמעו אותנו ואנחנו אותם. אולם באף אחת מהפגישות הללו לא הוצגו להורים הנתונים, כפי שנקבעו על ידי הוועדה החיצונית.
 ניסינו לארגן פגישה אישית של נציגי ההורים עם הגב' שוש נחום, על- מנת לקבל ממנה את מסמכי הוועדה ולראות סוף-סוף את הנתונים. במקום זאת, אורגנה פגישה עם בכירי מינהל החינוך, כדי להבהיר לנו שוב, כמו בפגישות קודמות, שהשיבוצים כבר חתומים ואין אפשרות לשנות זאת. הם צודקים ואנחנו טועים. פגישה נוספת כזו הייתה מיותרת עבורנו.
ביום רביעי בבוקר קיבלנו פניה ממנהל החינוך לאסוף את חברי הוועד ולהיפגש. לאחר התייעצות החלטנו שלא לקיים את הפגישה בחפזון ולנסות להגיע לפגישה מוכנים, עם נתונים מלאים ויעוץ משפטי, מנהל החינוך קיבל מאיתנו מספר התרעות לגבי דחייה של הפגישה אולם, כפי שהתברר, לא הסכים לדחותה.
לצערנו הרב, מנהל החינוך כפה על הנהלת ביה"ס לזמן פגישת ועד למרות שהם יודעים היטב שאין להם סמכות לעשות זאת, לא הסמכות לזמן פגישת ועד ולא הסמכות להכריח את ההנהלה להתערב בסכסוך של ועד הורים עם מנהל החינוך.
מנהל החינוך קיים את הפגישה ולו רק כדי לומר להורים הנה באנו והוועד לא הגיע אולם לידיעתכם בפגישה לא נכח מר רמי הופנברג ומנגד נכחו שני פוליטיקאים מהעיר ואנו, חברי הוועד , החלטנו באופן סופי לא להיכנס לפגישה הזאת.
 
מנהל החינוך טוען שועד ההורים העירוני אישר את התוכנית הזאת, זה לא נכון, ועד ההורים העירוני אישר תוכנית אחרת לחלוטין בה משובצים הדר ויד לבנים לחטיבת עלומים.
התוכנית שונתה מספר פעמים רב, כל פעם מתוך אינטרס אחר, היכן התוכנית המקורית?
התוכנית שונתה גם בעקבות השבתה של ועד הורי ביה"ס הוברמן, עליו מנהל החינוך מגן בחירוף נפש. מדוע ההשבתה שלהם, שנולדה מספר שעות לפני, הינה חוקית  וההשבתה של ביה"ס הדר לא?
אנו עדים למצב החינוך בעיר ואף יותר מכך, אנו חוווים על בשרנו את מצב החינוך וההתייחסות של העירייה ומנהל החינוך אל בית ספר הדר. זה מנהל החינוך המבקש מאיתנו לסמוך עליו שיהיה הוגן עם ההורים וימסור את הנתונים הנכונים במפגש עם הוועד בנוגע לתוכנית הרה ארגון.
 
המשך המאבק
תוגש עתירה מנהלית בשם כל ההורים הרואים את ילדם נפגע משינוי אזורי הרישום.
העותרים יחתמו על יפוי כח לעורך הדין המייצג אותנו.
למכתב זה מצורפת הצהרה אשר יש להחזירה חתומה לפקס המצוין בה. 
אנו נמשיך ונעדכן אתכם בכל שלב ושלב בתהליך.
לא נוותר על שנים של קיפוח ועל עתיד טוב יותר לילדינו !
 
                                                                 בברכה
                                                     ועד ההורים של ביה"ס הדר
   

 Go Back  Print  Send Page