רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   מה בכפר 3.06.2010

מחזור בקבוקים בכפר גנים ג' פתח תקווה.
לפני מספר חודשים התחלנו לבחון דרכים יחד עם שוש דולב לפיילוט בשכונה בנושא מחזור בקבוקים שנותן מענה להחלפת המכלאות בקבוקים המוצבות כיום בשכונה.
המכלאות הגדולות המוצבות על המדרכות מהוות הפרעה לעוברים והשבים,מצטבר לכלוך סביב המקום בו הן מוצבות ולא לכולם יש רצון וסבלנות למחזר כשצריך ללכת לעמדת המחזור הקרובה.

לדוגמא: כך נראת עמדת מחזור ברחוב עמנואל זמיר

מחזור בקבוקים בעזרת כיווץ נותן מענה הן להקטנת נפח הבקבוקים והן לאי הצורך בהליכה לעמדת המחזור הקרובה.מכאן אפשר להניח שהצלחת הפיילוט יגרום לכך שכל המכלאות והלכלוך סביבן יעלם.

קישור לסרטון ביוטיוב מחזור בקבוקים כיווץ ידני מכני.

קישור לסרטון ביוטיוב מחזור בקבוקים כיווץ חשמלי.

תיכון גולדה - מגמת תקשורת

תלמידי מגמת התקשורת שכבת יב', תיכון "גולדה מאיר"  בנהולה  של רכזת המגמה הדר דהן   הגיעו לשלב עשרת סרטי הגמר בפסטיבל הבינלאומי לסרטים דוקומנטריים- "דוק אביב".
הסרט "פייסבוק " ביצים ותרנגולות זכה  לתואר המכובד- ציון לשבח.
לדברי מנהלת ביה"ס", מיכל טימן,  הצליחו יוצרי הסרט (אוראל דוברן, יפעת עובדיה, נוי שעשוע וטל ארז ) ושחקניו (שיר גיטלמן ותומר שקד ) להעביר תחושות ומסרים המתקשרים לאחד הנושאים המעסיקים את בני הנוער בפרט ובני האדם בכלל- הפייסבוק.
בסרט חושפים התלמידים בצורה מרתקת ומקורית את יתרונות הפייסבוק ואת הסכנה שבהתמכרות אליו.
זהו סרט שראוי להציגו בכל מוסדות החינוך בארץ בשל היותו מתייחס ל תופעה חברתית ,אנושית  גלובאלית  המקשרת  חברות וגילאים ומשפיעה על  החיים היומיומיים  של  כולנו."

פעילות למען מעבר בטוח לרוכבי אופניים

שלום לכולם,
ביום ב' ה-31/5 התקיימה פגישה בלישכת ראש עיר פתח תקווה בנושא הקמת גשר לרוכבי אופניים מעל פסי הרכבת בקירבת פארק אזורים.
לפגישה הוזמנו כ 20 איש מאגפים שונים בעיריה (את חלקם אני אפילו לא מכיר).
את הרוכבים יצגו יחד איתי גם יוסי זיגדון, שלום עטר(חבר ועד כפר גנים ג' , חבר ועדת תרבות,מפקד גלגלי הכפר ויוזם תחרות הצילום-תוספת של צדוק) ויותם אבי זוהר מנהל עמותת "ישראל בשביל האופניים".
ראש העיר הציג את הנושא (אני קצת עזרתי לו) ואמר שהעיריה מחויבת להקמת הגשר כדי לפתור את הבעיה הבטיחותית של חציית פסי הרכבת. העיריה כבר אישרה תקציב מיוחד לנושא.
נציגת אגף איכות הסביבה אליאנא סובול העלתה את השאלה לגבי מיקום הגשר ואני הסברתי לה שהמיקום המבוקש על ידינו הוא האופטימלי כיוון שהוא מחבר תשתיות קיימות של שבילי אופניים גם בפתח תקווה וגם בתל אביב. השביל הנוכחי גם משרת רוכבים רבים שמגיעים מתל אביב לפתח תקווה ומגבעת שמואל וקריית אונו לתל אביב לעבודה וכל פתרון חצייה מזרחית למיקום המבוקש יאריך להם את הדרך בצורה בלתי סבירה.
מהנדס העיר הביע את תמיכתו העקרונית בהקמת הגשר וציין שהוא עצמו רוכב אופניים. אם זאת הוא אמר שיש מספר תכניות (מיידיות ועתידיות) לבניית כבישים בנקודה המבוקשת ויש לבחון האם שביל האופניים משתלב בתכניות האלה בצורה טובה.
סוכם שתוך שבועיים תתקיים פגישה מקצועית של מהנדס העיר, אגף איכות הסביבה, צוות תכנית האב לשבילי אופניים, נציגים של רכבת ישראל ומע"צ ונציגי הרוכבים. בפגישה יידונו האופציות להקמת הגשר ותילקח החלטה לאיזה כיוון הולכים.
גזירת הסרט הולכת ומתקרבת.

יאיר עופר

שתילת עצים בכפר גנים ג'

בימים האחרונים ניתן לראות את איציק אופק מסייר עם כל המי ומי בעולם השתילה בעיריית פתח תקווה והחברה לפיתוח.
אין פינה שלא נסרקה ובכל מקום שרק אפשר הוא שכנע את מנהלי המחלקות לבצע שתילה מוגברת.
כאן המקום לשבח את התנהלות החברה לפיתוח,הרצון הרב שלהם לסייע ולפתח את השכונה והיכולת שלהם לשתף את חברי הוועד בהחלטות.
מדהימים,מקצוענים,אדיבים,אנושיים ואכפתים.
כאן ניתן לראות את איציק מנסה לשכנע את המנהל בשטח ליישר קו עם הרצונות שלו וכמובן לאחר אישור מנהלי אגף גנים ונוף והחברה לפיתוח.

איציק מנסה לשכנע את מנהל השטח של החברה לפיתוח
לא נראה שזה יהיה פשוט.


בוא תראה למה אני מתכוון,תראה את השטח השומם הזה,צריך כאן יותר עצים.

תראה איציק... יתכן שיש אפשרות....רק תן ללכת כבר...


נו טוב בסדר תקבל יותר עצים...

נצחון תנועת הנוער

תושבים יקרים
לאחר תקופה ארוכה של מאמצים וניסיונות רבים הצלחנו סוף סוף להוביל מהלך במועצת העיר שיביא להקמתו של בית חדש לתנועת הנוער הגדולה ביותר בעירנו פ"ת-הצופים
המהלך במועצת העיר היה מהלך לא פשוט שכן לשם קבלת השטח נאלצנו לבטל הקצאה שניתנה לפני עשר   שנים לעמותה שרצתה להקים בית כנסת במקום
אך מאחר ובמשך שנים רבות לא ממישה העמותה את ההקצאה ואתר הבנייה הפך למקום מפגע אליו הגיעו נרקומנים ופרוצות החלטנו לשנות את ייעוד המקום ולבנות בית חדש לנוער הטוב שלנו,בית חדש לצופים
לדאבוננו הדבר גרר התנגדויות של המתפללים שלמרות שקיבלו בית כנסת חלופי בקרבת מקום ולמרות שקיבלו הצהרה מראש העיר לשפץ ולהרחיב את בית הכנסת הקיים
החליטו להאבק בהצבעה ולהפעיל לחץ על חברי מועצת העיר
בסופו של דבר לאחר ישיבת מועצת עיר סוערת ומורטת עצבים בה השתתפו חניכי צופים רבים והוריהם וכן נציגי שכונות כפר גנים ואם המושבות החדשה 
הצלחנו לגייס רוב של סיעות במועצת העיר והעברנו את ההצעה
שמשמעותה בית חדש לצופי שבט ראשונים ואפשרות צמיחה אמיתית לנוער
 
לסיכום ברצוני להודות לראש העיר,לחברי וועד שכונת כפר גנים,לנציגי אם המושבות
ולחברי מועצת העיר שסייעו בידי להעביר את המהלך ולקדם פרוייקט ענק למען הצעירים
שלכם באהבה רבה
איתי שונשיין
חבר הנהלת העיר
מחזיק תיק הנוער והצעיריםGo Back  Print  Send Page