רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   מדוע כדאי להעזר במשווק נדל"ן?
מדוע כדאי להעזר במשווק (מתווך) נדל"ן בעת מכירת ורכישת דירה
 
רכישת או מכירת דירה היא אחת העיסקאות הגדולות בחיינו מבחינה כספית. לכן כדאי לעשות זאת בחוכמה ולהעזר במי שמצוי בתחום. נפילה בעסקת נדל"ן יכולה לעלות לכם הרבה מעבר לעמלת המשווק.
כללי
חשוב לוודא שהמשווק פועל ברשיון בר תוקף של משרד המשפטים (מתחדש כל שנה).
המשווק חייב להיות מעורה בסביבה הגאוגרפית של הדירה. הדבר מאוד חשוב בשכונות מתפתחות כמו כפר גנים ג' ואם המושבות כי יש בהן שטחים רבים שהיום הם ריקים ומחר תגלו שבנו לידכם מבנה ציבורי: מתנ"ס, תנועת נוער או מגדל מגורים גבוה שיכול לפגוע באיכות חייכם ולהוריד את ערך הנכס. כתושב שכונת כפר גנים ג' מהקמתה ופעיל ציבור בה, אני מייעץ ללקוחות שפונים אלי ומוסר להם מידע יקר ערך אשר יעזור להם לבחור במיקום האידיאלי לנכס שלהם ולהיות מודעים לתכניות הבינוי המתוכננות באזור הנכס הנבחר. המידע ניתן בחינם וללא כל התחייבות.
 
למוכרי דירה
 
בעידן האינטרנט ניתן לפרסם בחינם ולקבל מבול של טלפונים: ממתווכים, מסתם מתעניינים ומשועממים, מכאלו שבתהליכי רכישה אצל קבלן ורוצים להשוות, מכאלו שראו דירה אחרת ורוצים להשוות, מכאלו שעברו בדרך ורוצים לעלות וכו'.
הדירה הופכת לטיילת וזמנכם היקר מתבזבז על רוב המבקרים שאינם רציניים והנושא יוצא משליטה.
במידה ואתם נותנים את הדירה לטיפול של משווק נדל"ן אחד אתם חוסכים את כל אלו.
יתרונות נוספים:
 
    המשווק מנוסה בסינון מתעניינים שאינם רציניים, וכן מתעמק יותר בדרישותיהם כדי לבדוק התאמה לנכס שלכם. כל הטלפונים עוברים דרכו ואתם מקבלים שקט נפשי (ופחות קרינה).
     מומלץ לקבוע ימים ושעות ספציפיים לפי נוחיותכם לביקור בנכס והמשווק חייב לכוון את המבקרים בהתאם. כאשר הוא הגורם הבלעדי הוא יכול לשלוט בכך.
     חובה לחתום על הסכם מסודר ומפורט עם המשווק אשר בו יפורטו כל התנאים וכן חבילת הפרסום שאתם מקבלים.
    חובה להגביל בהסכם את תקופת הבלעדיות. כדי למצות את התהליך ביעילות, לא מומלצת תקופה של פחות משלושה חודשים.
    רצוי שהמשווק יתחייב לשיתוף פעולה עם משווקים אחרים לזרוז המכירה בשליש האחרון של תקופת הבלעדיות.
     אל תתפתו למשווקים שמציעים לכם מחירים פנטסטיים ולא ריאליים לדירתכם רק כדי לקחת את הבלעדיות. מומלץ לבקש נתונים של מחירי נכסים דומים שנמכרו לאחרונה באזור. ככל שהמחיר יהיה גבוה יותר ממחיר השוק כך תתארך תקופת המכירה והדירה "תישרף בשוק".
      אל תתפתו למשווקים המציעים לשווק את דירתכם בחינם. זכרו ! כמו בכל מוצר\שרות - הזול עלול לצאת יקר. משווק שמכבד ומעריך את עבודתו לא יציע את עצמו בחינם. כמובן שניתן , כמו בכל מוצר\שרות, לנהל מו"מ על העמלה.
 
לרוכשי דירה
 
    המשווק מכיר את השוק, את המחירים באזור, בכמה מפרסמים ובכמה לבסוף מוכרים.
   הוא אמור להכיר את מידת הגמישות של המוכרים ומידת הדחיפות שלהם (המשפיעה על גמישותם).
     יש לוודא שהוא מכיר את האזור מבחינת תב"ע, איכות הבינוי , תכניות בינוי עתידיות ומידת קירבתם והשפעתם על איכות החיים כמו: מוסדות ציבור קיימים ומתוכננים, בתי ספר, גני ילדים, מתנ"ס וכו' וכן שטחים ירוקים. זה הערך המוסף שלו ועליכם לשאול את כל השאלות ולהעזר בו וכך גם לבחון את מקצועיותו. כמובן שחובה לאמת את המידע אצל הרשויות.
     המשווק מלווה אתכם לאורך כל הדרך כולל במו"מ ועד לחתימת החוזה ואם הוא יעשה מלאכתו נאמנה-עמלתו תצדיק את עצמה ולעיתים תיבלע בירידת המחיר שהשיג לכם.
      זיכרו: חשוב לא להיות לבד בתהליך החשוב והמורכב הזה.
     המשווק יכול להציע לכם שרותים נלווים מוזלים ולחסוך לכם עלויות. לדוגמא, אני מציע ללקוחותי הנחה בעת ביצוע חוזה הרכישה אצל עו"ד וכן הנחה בחנות חומרי בניין גדולה באזור בעת רכישת ציוד וחומרים לשיפוץ ואיבזור הדירה.
 
 

Go Back  Print  Send Page